Міжнародний День дитячої книги
2 квітня – Міжнародний День дитячої книги. Відзначається він щорічно в день народження датського письменника - казкаря Ганса Християна Андерсена, який написав багато різних казок: «Дюймовочка» (https://javalibre.com.ua/java-book/book/754, https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=258), «Принцеса на горошині» (https://www.ukrlib.com.ua/world/printit.php?tid=1428), «Снігова королева» (http://www.ae-lib.org.ua/texts/andersen__eventyr_og_historier__ua.htm#10) та багато інших. Але у наш час, з розвитком новітніх технологій, діти мало стали цікавитися книгами, більше їх приваблюють гаджетами. Підростаюче покоління не розуміє, що лише книга – джерело знань, лише книга – здатна поповнювати словниковий запас, лише книга – розвиває високий інтелект. Тому, дорогі батьки, використавши запропоновані нами поради та заходи, зможете «достукаємося» до розуму ваших дітей - і вони зрозуміють значення книги у їхньому житті.
Тож пропонуємо вашій увазі наступні поради:
Запропонуйте дитині пограти в пізнавальну гру «Ми нічого не знаємо». Уявімо, що ми схожі на первісних людей (пізнавальне та корисне відео знайдете за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=RXa4gL0ZMUk ). Вони майже нічого не вміли і не знали, але людині необхідно розвиватися, тому вони малювали на скелях, набували нових знань і навичок методом практики. Усе це передавалося із покоління до покоління. Згодом усі ці знання перенесли до книги. Тому книга стала першоджерелом знань. У ній тепер знаходиться велика кількість інформації (як себе вести в тій чи іншій ситуації, які є матеріали, мінерали, країни). Обов’язково поясніть своїй дитині, що все що ми знаємо, все що вміємо – все це пішло з книги. І лише потім вся інформація з’явилася в мережі Інтернет. Але, на жаль, не завжди достовірна.
Насамперед розвивайте в дитини інтерес до книги, до самого читання. Пам’ятайте! Дитина повністю наслідує вас! Тому читайте самі! Започаткуйте сімейну традицію збиратися усією родиною за філіжанкою кави, ділитися думками, враженнями від прочитаного твору.
Протягом дня знайомте малюка з різними книгами, а найголовніше читайте казки, після чого запропонуйте створити читацький щоденник - замальовку. Через деякий час його переглядайте, зміст казки згадайте.
Поєднайте читання казки з її інсценуванням, використавши пальчиковий ляльковий театр (для створення власного міні – театру скористайтеся посиланнями: https://handmadebase.com/uk/finger-theater-your-hands-ideas/, https://handmadebase.com/uk/puppet-theater-your-hands-of-boom/, https://vseosvita.ua/library/palcikovij-teatr-svoimi-rukami-sabloni-172903.html).
Сподіваємося, що книга стане для вашої дитини - першим другом.