ЗВІТ
т.в.о. директора Тернівського навчально – виховного комплексу
«загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
Лиманської міської ради Донецької області
25 червня 2022 року
Звітування т.в.о. директора Тернівського НВК перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування школи щодо своєї діяльності на посаді протягом 2021-2022 навчального року здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 28.01.2005 р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладів», Положення про порядок звітування керівників навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом МОНУ від 23.03.2005р. №178 з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.
У своїй діяльності протягом звітного періоду я як т.в.о. директора школи керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України,Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.
Згідно статті 30 Закону України «Про освіту» забезпечується прозорість діяльності закладу, а саме: вся інформація про школу висвітлюється на шкільному сайті (статут закладу, ліцензія на провадження освітньої діяльності, мова освітнього процесу, структура та органи управління, кадровий склад, закріплена територія обслуговування, порядок прийому до школи, освітні програми; ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які навчаються; наявність вакантних посад; матеріально – технічне забезпечення закладу; результати моніторингу якості освіти; річний звіт про діяльність закладу; кошторис; наявність додаткових освітніх послуг; правила поведінки здобувачів освіти; інформація щодо булінгу тощо).
Головне завдання школи – надання якісної повної загальної освіти дітям шкільного віку. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності. Спільними для всіх компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, співпрацювати з іншими людьми, творчість, ініціативність, уміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми. Освітня програма, що реалізується в закладі, спрямована на формування в учнів сучасної наукової картини світу, виховання працьовитості, любові до природи; розвиток в учнів національної самосвідомості, формування людини, яка прагне удосконалення та перетворення суспільства; інтеграцію особистості в систему світової та національної культури; рішення завдань, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, до культурних традицій в умовах багатонаціональної держави; створення основи для усвідомленого, відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самоудосконалення тощо. На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів школи, учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів. Прийняті управлінські рішення логічно і тактично сприяли вирішенню та реалізації пріоритетних питань роботи школи, серед яких найвищим пріоритетом було і залишається створення комфортних умов освітнього середовища, навчання для дитини та надання якісної освіти як передумови всебічного розвитку, виховання та самореалізації особистості, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, такої, що прагне до самовдосконалення і навчання упродовж життя.
На початок навчального року у школі навчалося 64 учні. З них 26 учнів початкової школи, 28 учнів 5-9-х класів та 10 - учнів старшої школи; було відкрито 11 класів: 4–початкова ланка, 5 –середня ланка, 2 –старша школа.
У 2021/2022 навчальному році заклад був забезпечений педагогічними кадрами на 100%: працювало 17 педагогічних працівника, з них 2 вчителя за сумісництвом: 1 учитель мають вищу кваліфікаційну категорію, 7 - першу кваліфікаційну категорію, 5 - другу кваліфікаційну категорію , 1 учитель має звання «Старший вчитель», 6 – спеціаліст.
Навчальний процес у школі було організовано відповідно до навчального плану на 2021/2022 н.р. і плану роботи закладу. Методична робота була спрямована на реалізацію науково-методичної проблеми «Підвищення ефективності навчально – виховного процесу на основі використання інноваційних технологій навчання. Здійснення компетентнісно орієнтованого, діяльнісного та особистісно орієнтованого підходу у навчально – виховному процесі».
У навчально-виховному процесі реалізувалися основні завдання методичної роботи школи:
- цілеспрямована спільна робота педагогічного колективу і кожного вчителя для забезпечення якісної освіти із проекцією на набуття дітьми життєвих компетентностей; підвищення конкурентоспроможності учнів;
- ефективне впровадження НУШ (1-4 класи) ;
- науково-методичне та кадрове забезпечення впровадження профільного навчання у старшій школі;
- сприяння розвитку навичок самостійної роботи вчителя з метою безперервного підвищення кваліфікації й удосконалення педагогічної майстерності;
- розвиток учительської творчості;
- підвищення інформаційної компетентності педагогів;
- розвиток аналітичних навичок, самоаналізу й самоконтролю діяльності;
- вивчення стилю роботи вчителя, його особистісних якостей і на цій основі створення умов для професійного росту й оптимальної взаємодії з колективами учнів, учителів, батьків;
- впровадження інноваційних освітніх технологій та організації навчання з використанням технологій дистанційного навчання;
- забезпечення системного підходу щодо впровадження цілісного психолого-педагогічного супроводу обдарованості;
- підвищення теоретичної, науково-методичної та професійної підготовки молодих спеціалістів шляхом організації роботи щодо професійної адаптації молодого учителя;
- забезпечення створення розвивального середовища в дошкільному відділенні; сприяння розвитку креативності дітей; урізноманітнення форм організації освітнього процесу.
Методична робота в Тернівському НВК планувалася відповідно до наказу № 94 від 25 вересня 2021 року «Про структуру методичної роботи з педагогічними працівниками на 2021 – 2022 н.р.», при плануванні враховані різні форми методичної роботи для вчителів різних категорій та досвіду роботи.
Координацію науково – методичної роботи здійснювала методична рада, до складу якої ввійшли Тимофієва О.І.- директор НВК, голова ради; Бескишка Н.М. – секретар, голова шкільної ПНМК учителів природничо-математичного циклу, учитель І категорії; члени ради: Осташкіна Н.М., заступник директора з навчально-виховної роботи, голова шкільної НМК класних керівників; Воронкіна Л.В., голова шкільної ПНМК учителів початкових класів та вихователів дошкільного відділення, учитель ІІ категорії.
Методична рада працювала над реалізацією зазначених проблем та основних задач:
- забезпечення всебічного гармонійного розвитку педагога, вихователя як особистості з урахуванням індивідуальних особливостей і рівня творчого потенціалу; формування професійної компетентності вчителя;
- проведення моніторингових досліджень якості початкової освіти, математичної, мовної, історичної ;
- науково – методичне та кадрове забезпечення допрофільного та профільного навчання;
- робота над удосконаленням організаційно – методичного забезпечення.
Протягом навчального року відбулися засідання методичної ради школи за темами: аналіз методичної роботи за минулий навчальний рік та обговорення і затвердження плану методичної роботи на поточний рік; впровадження в педагогічний процес новітніх технологій; стан роботи з обдарованими дітьми.
У рамках вивчення і реалізації науково-методичної проблеми були проведені педагогічні ради. Впроваджувалися активні форми колективної роботи: круглий стіл, робота у групах, консиліум, тренінг, творчі звіти (портфоліо) учителів.
Значну підтримку професійному зростанню учителів надають шкільні ПНМК. У школі функціонували 3 ПНМК: вчителів початкових класів та вихователів дошкільного відділення (кер. Воронкіна Л.В.), вчителів природничо – математичного циклу (кер. Бескишка Н.М.) та класних керівників (кер. Осташкіна Н.М.). Керівники ПНМК, члени методичної ради – досвідчені вчителі І кваліфікаційної категорії. На рівні ПНМК опрацьовувалися нормативні документи, вивчався та накопичувався досвід запровадження інноваційних технологій, проводився аналіз результатів моніторингу навчальних досягнень учнів, вивчалися питання реалізації особистих творчих планів, обговорювалися відвідані уроки та виховні заходи, відбувався обмін досвідом, проводилося сумісне коригування самоосвітньої діяльності педагогів відповідно завдань освітньої галузі та коригування освітньої діяльності учасників освітнього середовища відповідно технологій дистанційного навчання тощо.
ПНМК працювали за затвердженими планами роботи. У 2021 – 2022 н.р. були проведені всі заплановані засідання шкільних предметно-наукових методичних комісій (три в традиційному очному та 2- в дистанційному форматі), на яких обговорювалися як організаційні питання (інструктивно – методичні рекомендації МОН щодо організації навчально – виховного процесу, вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів, ведення шкільної документації; підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення моніторингу тощо), так і науково-методичні питання.
Педагоги колективу брали участь в методичних заходах, спланованих ММК.
У 2021 – 2022 н.р. учителі НВК підготували учнів до участі у таких конкурсах:
Міський етап обласного конкурсу виразного читання «Майстер слова»,
Ломов Тимофій (5 кл.) – ІІ місце, Темніченко Артур (9 кл.) – ІІ місце (кер. Дубонос К.А., вчитель зарубіжної літератури);
Міський етап обласного конкурсу відеороликів – візітівок (презентацій) з національного виховання «Національне виховання майбутнє держави» , номінація «Краща презентація загальноосвітнього закладу», ІІ місце, (кер. Бескишка Н.М., вчитель математики та інформатики).
Важливим напрямком методичної роботи є організація підвищення кваліфікації педпрацівників. Протягом 2021- 2022 навчального року при облІППО курсову підготовку пройшли вчитель математики та інформатики Бескишка Н.М. (свідоцтво СПК № 02135804/09971-21 та свідоцтво СПК № 02135804/07007-21, СПК № 02135804/01300-22 Фахова компетентність учителів математики в умовах «Нової української школи» (12 год).
Всі вчителі, які будуть викладати у 2022-2023 навчальному році у 5 класі НУШ пройшли курсову перепідготовку при облІППО.
Учителі НВК дистанційно приймали участь у вебінарах, онлайн- курсах, конференціях:
- Бескишка Н.М. брала участь у Всеукраїнській практичній онлайн конференції «Ефективність та актуальність: нові можливості для навчання» СТЕМ підхід у викладанні геометрії (6 год), участь у воркшопі «Інтерактивна математика Desmos» (2 год); у воркшопі «Методика створення тестових завдань з математики» (2 год); прослухала вебінари (дистанційно) «Створення та ведення блогу на платформі «Всеосвіта» (2 год), «Медіаграмотність як складова інформаційно-цифрової компетентності педагога» (2 год), «Конструктор уроків, схвалений грифом МОН. Сучасний та якісний інструмент для навчання» (2 год), «Конструктор тестів, схвалений грифом МОН. Надійний інструмент для перевірки знань» (2 год), «НУШ у базовій школі: сучасний урок математики у 5-му класі відповідно до нової модельної програми» (2 год), успішно закінчила курс на платформі дистанційного навчання «Інклюзія та дистанційне навчання» (30 год);
- Мірошніченко В.В. успішно завершила онлайн- курс «Про дистанційний та змішаний формати навчання» для педагогів та керівників шкіл (50 год) ;
- Дубонос К.А. пройшла онлайн курс з англійської мови “Get Prepared For External Independent Evaluation” 06-08.2021р. Тривалість – 15 годин. (Затверджений педагогічною радою; прослухала вебінари (дистанційно): «Практичні поради для зацікавлення учнів засобами Microsoft» (тривалість – 4 год. № 006103 від 04.11.2021 р. ), «Як створити буктрейлер: покрокові інструкції, цікаві ідеї». (тривалість – 4 год. № 005807 від 26.10.2021 р.); «Сучасне навчально-методичне забезпечення нової модельної програми «Школа радості» в підручнику та онлайн-платформі для 5 класу авторського колективу під керівництвом О.Ніколенко» (тривалість – 4 год. № 009651 від 28.03.2022 р. Платформа «Світ Філолога»); «Як атестувати й атестуватися без примусових відкритих уроків, «творчих» звітів, непотрібних блогів і публікацій» (тривалість – 2 год. № В569-104297 від 28.10.2021 р. Платформа «На Урок»);
- Ткачова В.Ю. успішно закінчила курс (дистанційно) «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти» (80 год) та пройшла онлайн-курс «Усе, що треба знати для забезпечення прав підлітків в Україні» (20 год ;
- Воронкіна Л.В. пройшла онлайн- курси " Критичне мислення" - сертифікат виданий 25.10.2021 року (28 год);
- Ямалтдінова Г.О. пройшла навчальний електронний курс з теми " Нова українська школа: перехід на наступний рівень". (60 годин); брала участь у Всеукраїнській науково - практичній онлайн конференції на тему "Роль закладів освіти у формуванні нульової терпимості до корупції та вихованні доброчесності в Україні". ( 4 години), прослухала вебінар: "Як запобігти булінгу в школі: формуємо системний підхід". (1 год)
Кожен з вищеназваних педагогів отримали відповідні сертифікати.
Атестація педагогічних працівників Тернівського НВК у 2021/2022 навчальному році проводилась згідно «Типового положення про атестацію педагогічних працівників України», затвердженого наказом МОН України № 930 від 06.10. 2010 року, та наказу Міністерства освіти і науки молоді та спорту України від 20.12.2011 р. за № 1473 «Про затвердження змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», плану роботи атестаційної комісії закладу. Адміністрацією школи та атестаційною комісією своєчасно було виконано такі заходи: у вересні проведено корегування плану атестації на наступний навчальний рік, створено атестаційну комісію, узгоджено її склад з профспілковим комітетом, видано відповідні накази. Педагогічний колектив був ознайомлений із списком педагогічних працівників, що атестуються. Було перевірено строки проходження курсів підвищення кваліфікації, у жовтні закріплено за вчителями відповідальних від адміністрації для вивчення системи і узагальнення досвіду роботи. Складено графік проведення відкритих уроків та позакласних заходів. В поточному 2021 – 2022 н.р. Згідно плану атестувалися вчителі початкових класів Осташкіна Н.М., Воронкіна Л.В., Тертична О.Є., вчитель математики та інформатики Бескишка Н.М., вчитель фізики Кузенко Д.В.
Свої корективи в навчальний процес були внесені пандемією на коронавірус, тому відповідно до наказу МОНУ від 16.03.2020 № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19», листа Міністерства освіти і науки України від 23.03.2020 №1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину» та наказів по школі у жовтні – листопаді 2021 року та в січні – лютому 2022 року у закладі було організовано освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачало відвідування закладу його здобувачами . Усі члени педагогічного колективу мали вдома технічні можливості для забезпечення освітнього процесу засобами дистанційного навчання. В школі було запроваджено заходи на виконання вищезазначених документів. Навчання проводилося згідно з розкладом дистанційної роботи на час карантину. Завдання для учнів висвітлювалися на офіційному сайті школи для кожного класу окремо, з розміщенням у ньому інформаційних матеріалів та посилань на додаткові ресурси (відео, завдання, тести) та корисні ресурси для самоосвіти. Під час організації дистанційного навчання було забезпечено чітке дотримання нормативно-правового забезпечення з цього питання. З метою забезпечення організації освітнього процесу та виконання освітніх програм використовувалися інструменти онлайн-спілкування та електронні ресурси й веб-сервіси , веб-ресурси, практикувалися індивідуальні консультації та самостійне опрацьовування навчального матеріалу. Всіх батьків здобувачів освіти було проінформовано про особливості освітнього процесу в період карантину, були визначені форми зворотного зв’язку (контролю) зі здобувачами освіти та їх батьками. Для спілкування в дистанційному навчанні використовувались електронна пошта, форуми, чати, відеоконференції, вайбер тощо.
У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та запровадженням воєнного стану згідно із Указом України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, на підставі ст. 113 КЗпП України, від 09 березня село знаходиться на окупованій території, саме тому педколектив Тернівського НВК розпочав дистанційне навчання з 28.03.2022 року . В зв’язку з тим, що більшість учнів евакуйовано без підручників, вчителі проаналізувавши ситуацію, в якій опинилися учні, працювали над складанням таблиць завдань для дистанційного навчання, враховуючи можливості кожного учня. Було вказано додатково посилання на онлайн підручники та аудіокниги (для прослуховування творів з української літератури, зарубіжної літератури та англійської мови). У випадку поганого зв’язку та онлайн з’єднання у Вайбері сформовано групи за класами, куди були викладені скріни сторінок підручника з потрібної теми, умови завдань. За відсутніми педагогами були закріплені вчителіі відповідної галузі. 2021-2022 навчальний рік було завершено дистанційно, всі учні 1-4 класів отримали свідоцтва навчальних досягнень та переведені на наступний рік навчання, учні 5-8 та 10 класів – атестовані, отримали табелі успішності, а учні 9 та 11 класів отримали свідоцтва про здобуття базової середньої освіти (6 учнів) та свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти (3 учні).
Протягом навчального року в школі проводилася робота із залучення учнів до участі у різних турнірах, змаганнях, конкурсах.
Виховна робота в загальноосвітньому навчальному закладі протягом 2021-2022 н.р. була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та здійснювалася згідно Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Указу Президента України від 13 жовтня 2015 року №580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» та була спрямована на вирішення науково-методичної проблеми школи 2021-2022 н.р. «Використання передових технологій як умови для виховання людини громадянського суспільства та відповідної йому моральної культури особистості, орієнтованої на найдосконаліші соціокультурні стандарти, загальнолюдські та національні цінності».
Головними завданнями року були:
▪ набуття учнями соціального досвіду;
▪ формування життєвої позиції, людської гідності;
▪ успадкування надбань українського народу і світової культури, людяності, фізичної досконалості, моральності, духовності, художньо-естетичної, трудової та екологічної культури, почуття патріотизму.
Роботу було проведено згідно плану закладу. В роботі використовувалися методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України. Під час навчання забезпечено право кожної дитини на отримання освіти відповідно до чинного законодавства. В закладі створено умови для інтегрованого навчання учнів.
Протягом року в закладі освіти були проведені традиційні тематичні дні та тижні: День Знань, День вчителя, День української писемності та мови, Всесвітній день прав людини, День пам’яті жертв голодомору, День інвалідів, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, День українського козацтва, Покрова, Різдвяні свята, та ін.
З метою вивчення питання щодо соціального захисту учнів, у вересні класні керівники 1-11 класів заповнили соціальні паспорти класів, а на їх основі було оформлено соціальний паспорт школи. У школі станом на 15 вересня 2021 року навчалися:
▪ діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 1 учень;
▪ діти з багатодітних сімей – 14 учнів;
▪ діти з малозабезпечених сімей - 3 учня;
▪ діти ВПО - 4 учня;
Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. За бюджетні кошти діти позбавлені батьківського піклування , діти з малозабезпечених сімей щоденно отримували безкоштовне гаряче харчування в шкільній їдальні. З батьками та опікунами цих дітей підтримувався постійний зв'язок класних керівників, адміністрації школи.
Щоденно контролювався стан відвідування учнями занять, проводилися спільні рейди з профілактики правопорушень та злочинності серед учнів, соціальний захист.
Постійно проводиться робота з попередження дитячого травматизму серед учнів. Проведено планові бесіди з попередження травматизму, інструктажі. Було проведено додаткові лекції з питань електробезпеки, правил поведінки на водоймищах, порядку дій населення при виявленні вибухонебезпечних предметів, пожежі, надання долікарської допомоги, Тиждень безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі» (вересень 2021). В рамках місячника попередження дитячого травматизму, дорожньо-транспортних пригод, протипожежної безпеки учні школи взяли участь в конкурсі малюнків на протипожежну тематику.
Вчителі закладу провели велику роботу, щодо формування толерантного ставлення серед учнів школи та протидії булінгу: протидія домашньому насиллю, проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»
- Проведення акцій "Милосердя", "Допоможи ближньому".
- Проведення класних годин на тему "Добротою себе виміряй»
- Імітаційна гра «Родинні відносини» 3-4 класи
- Рольова гра «Колаж почуттів» 1- 2 класи
- Класні години 5-11 класів, перегляд відеороликів «Як захистити себе від домашнього насильства»
- Година обговорення проблемної ситуації «Мовчати я не буду!» в 8 - 9 класі
- Групове інтерв’ю «Толерантність процвітає – дитина щасливою зростає» в 10 – 11 класі
- Години спілкування з батьками «Протидія насильству в підліткового середовищі», «Від миру вдома до миру в усьому світі», «Взаємовідносини в сім’ї»
З метою виховання в учнів любові до свого народу, усвідомлення спільності власної долі з долею Батьківщини, формування моральних та культурних цінностей класними керівниками проведені наступні виховні заходи:
- День українського козацтва;
- День української писемності;
- Урок до дня Гідності та свободи «Пам’ятаємо кожного ГЕРОЯ НЕБЕСНОЇ СОТНІ!»;
- Долучилися до Всесвітньої тихої акції «Ангели пам’яті»;
- До дня збройних сил України;
- Урок пам’яті «Голодомор в Україні»;
Ціннісне ставлення до природи і сформована на його основі екологічна культура є обов'язковою умовою сталого розвитку суспільства, узгодження економічних, екологічних і соціальних чинників розвитку.
У закладі були проведені заходи, які були спрямовані на реалізацію завдань ціннісного ставлення до мистецтва:
- Свято Першого дзвоника;
- Святковий концерт до Дня Вчителя;
- Проведення конкурсів малюнків;
- Випуски святкових газет;
- Новорічні свята;
- Заходи до 8 Березня
З метою популяризації, пропаганди та формування навичок здорового способу життя, запобігання негативним проявам серед учнівської молоді для учнів проведено цикл бесід з профілактики паління, вживання алкоголю, наркотичних засобів як класними керівниками так і педагогом - організатором.
Бібліотекар школи Вигулярна О.О. проводить велику просвітницьку роботу з виховання учнів. Активно допомагає класним керівникам в підборі тематичних матеріалів для різних заходів, проводить цікаві тематичні виставки і змістовні години спілкування, позакласні години.
Продовжує працювати Рада з профілактики правопорушень учнів, яка складається з представників педагогічного колективу, батьків і старшокласників. Рада з профілактики правопорушень збирається раз на чверть відповідно до плану роботи школи. На розгляд ради виносяться питання, пов’язані з дисциплінарними проблемами. Класні керівники, учителі- предметники індивідуально працюють із батьками тих учнів, що потребують підвищеної педагогічної уваги. На внутрішкільному обліку учнів не має.
Для задоволення потреб учнів в закладі працюютьє гурток
- Спортивний з фут залу ( керівник Жаріков Є.А.)
Заняття гуртка проходить згідно графіка роботи за затвердженим планом .
Кожного року серед учнів закладу проводиться профорієнтаційна робота , яка побудована на зв’язку школи з вищими навчальними та середніми спеціальними навчальними закладами.
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу в закладі освіти проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації освітнього процесу та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем директора школи. З працівниками закладу освіти постійно проводяться відповідні інструктажі з охорони праці, які фіксуються в журналах реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Інструктажі з безпеки життєдіяльності проводяться з учнями закладу. Класні керівники ведуть журнали реєстрації інструктажів з питань безпеки життєдіяльності, в яких фіксують проведення вступного, первинного та цільових інструктажів, починаючи з 9-го класу учні розписуються в журналі інструктажів. Кожна класна кімната, кабінет, спортивна зала має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Протягом року сталось два випадки травмування серед здобувачів освіти під час перерви. Впродовж року класними керівниками проводились бесіди з питань попередження травматизму серед учнів, були проаналізовані випадки побутового травматизму, питання травмування розглянуто на нарадах при директорові та на засіданнях педрад. Було проведено тижні безпеки життєдіяльності та безпеки дорожнього руху, школа брала активну участь у Всеукраїнському рейді «Увага! Діти на дорозі». Упродовж навчального року додатково проводилися бесіди з попередження дитячого травматизму напередодні осінніх, зимових, весняних і літніх канікул, поточні бесіди і повідомлення про нещасні випадки, проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності і охорони праці під час проведення екскурсій, відвідування театрів, участі у спортивних заходах. Напередодні літніх канікул з учнями проведені первинні інструктажі з питань запобігання дитячому травматизму. Серед учнів та їх батьків проведено також роз’яснювальну роботу щодо обмеження часу перебування на сонці, шляхів запобігання сонячних та теплових ударів, дотримання правил поведінки на воді, забезпечення необхідного для здоров‘я дитини водного балансу тощо . Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайної ситуації і дотримуються їх. Приміщення школи забезпечені первинними засобами пожежогасіння. На І та ІІ поверхах школи розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Для попередження виникнення надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовій період перевіряється температурний режим, дотримується енергозберігаючий режим роботи школи, перед зимовим сезоном перевіряється система опалення. Усі кабінети, приміщення школи забезпечують оптимальні умови для реалізації освітньої програми та забезпечення освітнього процесу
Якісне і здорове харчування дітей – одна із умов здоров’я, розвитку та успішного навчання дітей. Завдання нашої школи – не лише створити належні умови для харчування, а й докласти зусиль, щоб дітям хотілося харчуватися у шкільній їдальні. Щоб створити у закладі умови для здорового, якісного харчування, адміністрація школи постійно контролює належний матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, засвідчення підписом керівника щоденного меню, щоденний контроль за якістю продуктів, що надходять до їдальні, умовами їх зберігання, дотримання термінів реалізації і технології виготовлення страв. Для реалізації умов здорового харчування в школі організований зручний режим харчування для всіх учнів школи, враховуючи кількість учнів, пропускну можливість їдальні та інші умови закладу, регулярно проводиться моніторинг стану справ у їдальні.
З 2020 року школа підключена до високошвидкісного Інтернету, працює Vi-Fi.
Фінансування потреб школи проводиться відділом матеріального забезпечення - централізованою бухгалтерією. Працівниками централізованої бухгалтерії планово проводиться інвентаризація майна, зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті школою енергоносії, обслуговування системи оповіщення та пожежної сигналізації.
За бюджетні кошти здійснювалася закупівля розхідних матеріалів, миючих та дезінфікуючих засобів, лампочок, фарби.
Школа забезпечена в повному обсязі дезинфікуючими засобами “Септомакс”, речовиною для обробки рук «Біосепт» , рідким милом , засобами для миття підлоги та обладнання.
Упродовж 2021/2022 навчального року у закладі відсутня заборгованість по виплаті заробітної плати.
ЗВІТ
директора Тернівського навчально – виховного комплексу
«загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
Лиманської міської ради Донецької області
08 червня 2021 року
Звітування директора Тернівського НВК перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування школи щодо своєї діяльності на посаді протягом 2020-2021 навчального року здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 28.01.2005 р. № 55 «Про введення звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладів», Положення про порядок звітування керівників навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом МОНУ від 23.03.2005р. №178 з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в школі, що базується на засадах взаємоуваги та позитивної мотивації.
У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор школи керувалася посадовими обов'язками, основними нормативно-правовими документами, що регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Уставом школи та чинними нормативно-правовими документами в галузі освіти.
Згідно зі статтею 30 Закону України «Про освіту» забезпечується прозорість діяльності закладу, а саме: вся інформація про школу висвітлюється на шкільному сайті , порядок прийому до школи, освітні програми, ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які навчаються, наявність вакантних посад, матеріально – технічне забезпечення закладу, результати моніторингу якості освіти, річний звіт про діяльність закладу, смету; освіти; інформація щодо булінгу тощо).
Головне завдання школи – надання якісної повної загальної освіти дітям шкільного віку. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності. Спільними для всіх компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письменно, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, співпрацювати з іншими людьми, творчість, ініціативність, уміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення розв'язувати проблеми. Освітня програма, що реалізується в закладі, спрямована на формування в учнів сучасної наукової картини світу, виховання працьовитості, любові до природи; розвиток в учнів національної самосвідомості, формування людини, яка прагне удосконалення та перетворення суспільства; інтеграцію особистості до системи світової та національної культури; вирішення завдань, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, до культурних традицій в умовах багатонаціональної держави; створення основи для обізнаного, відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самоудосконалення тощо. На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні та творчі потреби. формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, до культурних традицій в умовах багатонаціональної держави; створення основи для обізнаного, відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самоудосконалення тощо. На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні та творчі потреби. формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, до культурних традицій в умовах багатонаціональної держави; створення основи для обізнаного, відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самоудосконалення тощо. На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні та творчі потреби. відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самоудосконалення тощо. На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні та творчі потреби. відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самоудосконалення тощо. На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні та творчі потреби.Тому співпраця учителів школи, учнів, батьків та громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних та колективних успіхів. Прийняті управлінські рішення логічно і тактовно сприяли вирішенню та реалізації пріоритетних питань роботи школи, серед яких найвищим пріоритетом було і залишається створення комфортних умов освітнього середовища, надання якісного освіти як передумови всебічного розвитку, виховання та самореалізації особистості , самореалізації,відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, що прагне досамовдосконалення і навчання упродовж життя.
На початок навчального року у школі навчалося 64 учні. З них 25 учнів початкової школи, 26 учнів 5-9 -х класів та 13 - учнів старшої школи; було відкрито 11 класів: 4 –початкова ланка, 5 –середня ланка, 2 –старша школа.
У 2020/2021 навчальному році заклад був забезпечений педагогічними кадрами на 100%: працювало 17 педагогічних працівників, з них 2 вчителі за сумісництвом: 2 вчителі мають вищу кваліфікаційну категорію, 6 - першу кваліфікаційну категорію, 3 - другу кваліфікаційну категорію «Старший учитель», 2 – спеціаліст.
Учбовий процес у школі було організовано відповідно до навчального плану на 2020/2021 р.н. та плану роботи закладу. Методична робота була спрямована на реалізацію науково-методичної проблеми «Підвищення ефективності навчально – виховного процесу на основі використання інноваційних технологій навчання. Здійснення компетентнісно орієнтованого, діяльнісного та особистісно орієнтованого підходу в навчально – виховному процесі».
В навчально-виховному процесі реалізувалися основні завдання методичної роботи школи:
- цілеспрямована спільна робота педагогічного колективу та шкірного вчителя для забезпечення якісної освіти із проекцією на набуття дітьми життєвих компетентностей; підвищення конкурентоспроможності учнів;
- ефективне впровадження НУШ (1-3 класи);
- науково-методичне та кадрове забезпечення впровадження профільного навчання у старшій школі;
- сприяння розвитку навичок самостійної роботи вчителя з метою неперервного підвищення кваліфікації та удосконалення педагогічної майстерності;
- розвиток учительської творчості;
- підвищення інформаційної компетентності педагогів;
- розвиток аналітичних навичок, самоаналізу та самоконтролю діяльності;
- вивчення стилю роботи вчителя, його особистісних якостей і на цій основі створення умов для професійного зростання та оптимальної взаємодії з колективами учнів, учителів, батьків;
- впровадження інноваційних освітніх технологій та організації навчання з використанням технологій дистанційного навчання;
- забезпечення системного підходу щодо впровадження цілісного психолого-педагогічного супроводу обдарованості;
- підвищення теоретичної, науково-методичної та професійної підготовки молодих спеціалістів шляхом організації роботи щодо професійної адаптації молодого вчителя;
- забезпечення створення розвивального середовища у дошкільному відділенні; сприяння розвитку креативності дітей; урізноманітнення форм організації освітнього процесу
Методична робота у Тернівському НВК планувалася відповідно до наказу № 94 від 25 вересня 2020 року «Про структуру методичної роботи з педагогічними працівниками на 2020 – 2021 р.н.», при плануванні враховані різні форми методичної роботи для вчителів різних категорій та досвіду роботи.
Координацію науково – методичної роботи здійснювала методична рада, до складу якої увійшли Тимофієва О.І.- директор НВК, голова ради; Бескишка Н.М. – секретар, учитель І категорії; члени ради: Осташкіна Н.М., заступник директора з навчально – виховної роботи, голова шкільної НМК класних керівників; Голєва Л.Ю., учитель вищої категорії; Воронкіна Л.В., голова шкільної ПНМК учителів початкових класів та вихователів дошкільного відділення, учитель ІІ категорії.
Методична рада працювала над реалізацією зазначених проблем та основних завдань:
- забезпечення всебічного гармонійного розвитку педагога, вихователя як особистості з урахуванням індивідуальних особливостей і рівня творчого потенціалу; формування професійної компетентності вчителя;
- проведення моніторингових досліджень якості початкової освіти, математичної, мовної, історичної;
- науково – методичне та кадрове забезпечення допрофільного та профільного навчання;
- робота над удосконаленням організаційно – методичного забезпечення.
Упродовж навчального року відбулися засідання методичної ради школи за темами: аналіз методичної роботи за минулий навчальний рік та обговорення та затвердження плану методичної роботи на поточний рік; впровадження у педагогічний процес нових технологій; стан роботи з обдарованими дітьми
В рамках вивчення та реалізації науково-методичної проблеми були проведені педагогічні заради:
28.08.2020 нар. Протокол №1
- Про підсумки роботи НВК за 2019 – 2020р.н. та завдання на 2020 - 2021н.р.
- Про обговорення та затвердження плану роботи на 2020-2021 рік.
- Про затвердження алгоритму дії на випадок надзвичайної ситуації, пов'язаної з реєстрацією випадків захворювання на корону вірусну хворобу (COVID-19);
- Про організацію харчування у закладі освіти у 2020-2021р. р.;
13.10.2020р. Протокол №3
- Для створення безпечного онлайн-простору для учнів.
- Про підсумки проведення І(шкільного) етапу учнівських олімпіад.
- для перенесення термінів осінніх канікул;
15.12.2020р. Протокол №4
- Про затвердження Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти у Тернівському НВК.
- Про визначення результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу за період з 01.01.2020 року до 20.12020 року .
- Про затвердження Плану підвищення кваліфікації на 2021 рік.
- для перенесення термінів зимових канікул;
- Положення про академічну доброчесність
25.01.2021 нар. Протокол №5
1. Про результати вибору електронних версій оригінал – макетів підручників для 4 класу.
2. Про запобігання булінгу в освітньому середовищі.
29.03.2021р. Протокол №7
- Про визначення результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу за період з 001.2021 року до 29.03.2021 року.
- Про ознайомлення з Новим Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти.
- Розвиток фізичних якостей учнів на уроках фізичної культури;
12.04.2021р. Протокол №8
- Про переведення Тернівського НВК (крім дошкільного відділення) на дистанційний режим навчання .
- Про звільнення від ДПА учнів 4 та 9 класів.
Впроваджувалися активні форми колективної роботи: круглий стіл, робота в групах, консиліум, тренінг, творчі звіти (портфоліо) учителів.
У школі працював постійно діючий семінар з проблем «Використання інноваційних технологій навчання в навчально – виховному процесі як засобу підвищення якості освіти» (керівник – ЗДНВР Осташкіна Н.М.)
Значну підтримку професійному зростанню учителів надають шкільні ПНМК. У школі функціонували 3 ПНМК: вчителів початкових класів та вихователів дошкільного відділення (кер. Воронкіна Л.В.), вчителів природничо – математичного циклу (кер. Бескишка Н.М.) та класних керівників (кер. Осташкіна Н.М.). Керівники ПНМК, члени методичної ради – досвідчені вчителі І кваліфікаційної категорії. На рівні ПНМК опрацьовувалися нормативні документи, вивчався та накопичувався досвід запровадження інноваційних технологій, проводився аналіз результатів моніторингу навчальних досягнень учнів, вивчалися питання реалізації особистих творчих планів, обговорювалися відвідані уроки та виховні заходи, відбувався обмін досвідом,
ПНМК працювали за затвердженими планами роботи. У 2020 – 2021 р.н. були проведені всі заплановані засідання шкільних предметно-наукових методичних комісій (три у традиційному очному та 1- у дистанційному форматі), на яких обговорювалися як організаційні питання (інструктивно – методичні рекомендації МОН щодо організації навчально – виховного процесу, вимоги до оцінювання навчальних досягнень ведення шкільної документації, підготовка та проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення моніторингу тощо), а також науково-методичні питання.
Педагоги колективу брали участь у методичних заходах, спланованих ММК.
Три освітяни були у складі журі міських конкурсів. Тихоненко К.Л. оцінювала роботи природоохоронної акції «Проліска», конкурсу «Моя країна – Україна», Всеукраїнської акції «Горлиця звичайна – птиця 2020 року» ; Осташкіна Н.М. – міського етапу конкурсів «Весняні барви» та «Зимові візерунки»; Трохіменко С.В. – міського етапу обласних конкурсів «Великодній дивограй» та «Природа та творчість».
У 2020 – 2021 р.н. учителі НВК підготували учнів до участі у таких конкурсах:
Міський етап обласного еколого – краєзнавчого руху учнівської молоді «Донбас заповідний», напрямок «Мандруємо Донеччиною», ІІ місце ; міський етап Всеукраїнської акції «Горлиця звичайна – птиця 2020 року», номінація «Відеоролик», «Творча робота. презентація» та «Листівка. Буклет. брошура», І, ІІ, І місця . Міський етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна», ІІ місце . Міський відбірковий етап обласної природоохоронної акції "Проліска", номінація "Соціальні відеоролики", "Звіт про проведення акції" та "Агітаційна листівка, буклет", ІІІ, ІІІ, ІІ місця .
Обласний етап юнацького фестивалю «В об'єктиві натураліста 2020», номінація «Найкраща фоторобота» та «Найкращий відеоролик» І, І місця; виставка квіткових композицій, присвячених Дню Захисника України, І, ІІ місця ; природоохоронна Всеукраїнська акція «Горлиця звичайна – птиця 2020 року», номінація «Листівка. Буклет. Брошура», «Відеоролик» І, ІІ місце ; конкурс «Малі річки – життя Донбасу», номінація «Річки через об'єктив», І, І, І місця ; обласна природоохоронна акція «Стоп, сміття!», номінація «Звіти», «Відеорепортаж» та «Розробки – мотиватори», І, І, І, І, ІІ місця .
Всеукраїнський етап юнацького фестивалю «В об'єктиві натураліста 2020», номінація «Краща фоторобота» та «Найкращий відеоролик» ІІ, ІІ місця ( кер . Тихоненко К.Л., педагог – організатор та кер. гуртка );
Міський етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина –Україна», ІІІ, ІІІ, ІІІ, ІІІ, ІІІ місця . Міський етап обласної фотовиставки «Моя країна – Україна», номінація «Жанрове фото», І місце . Міський етап Всеукраїнської акції «Горлиця звичайна – птиця 2020 року», номінація «Листівка. Буклет. Брошура», ІІ місце , конкурсу «Вілікодній дивограй», техніка виконання –ізонітка, ІІ місце . Міський етап конкурсу «Знай і люби свій край», номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво», ІІ, І місця. Міський відбірковий етап обласної природоохоронної акції «Проліска», номінація «Вироби декоративно – прикладного мистецтва», ІІІ місце .
Обласний етап конкурсу «Малі річки – життя Донбасу», номінація «Річки через об'єктив», ІІ, ІІ місця ; 4 учні нагороджені дипломами за участь у обласному фестивалі творчої молоді «Україна в нас одна» (кер. Вигулярна О.О., зав. бібліотеки та кер. гуртка ).
Міський етап конкурсу «Знай і люби свій край», номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво», І місце; міський етап конкурсу «Вілікодній дивограй», техніка виконання – бісероплетіння, ІІ місце; міський відбірковий етап обласної природоохоронної акції "Проліска", номінація "Агітаційна листівка, буклет", "Науково-дослідницька робота" ІІ,ІІ місця .
Обласна природоохоронна акція «Стоп, сміття!», номінація «Розробки мотиватори», ІІ місце (кер. Мірошніченко В.В., учитель біології );
Міський відбірковий етап обласної природоохоронної акції "Проліска", номінація "Агітаційна листівка, буклет", "Науково-дослідницька робота" ІІІ,ІІІ місця .
Обласний етап конкурсу, номінація «Юні науковці», І місце , обласна природоохоронна акція «Стоп, сміття!», номінація «Розробки – мотиватори», ІІ місце (кер. Сєрокурова І.І., вчитель укр .. мова та літератури);
Міський етап обласного конкурсу "Природа і творчість", номінація "Вироби з деревини та коріння", І місце; міський етап обласного конкурсу «Вілікодній дивограй», техніка виконання – художнє різьблення по дереву, ІІ місце . (кер. Трохименко С.В., учитель трудового навчання);
Міський відбірковий етап обласної природоохоронної акції "Проліска", номінація "Фотографія" І місце .
Відкритий фестиваль української пісні «З Україною в серці!», номінація «Естрадний вокал. Тріо», ІІІ місце ( кер . Полянська О.І., вчитель музичного мистецтва );
Міський етап обласного конкурсу виразного читання «Майстер слова», ІІ місце (кер. Дубонос К.О., учитель зарубіжної літератури );
Міський етап обласного конкурсу «Природа і творчість», номінація « Ошибана та колажі з природних матеріалів», ІІІ місце природоохоронної акції «Проліска», номінація «Фотографія» ІІ місце( кер. Іванова Л.П., вчитель початкових класів);
Міський етап конкурсу «Знай і люби свій край», номінація «В'язання спицями, крючком», І, ІІІ місця ( кер. Тимофієва О.І., вчитель початкових класів).
Педагоги нашого закладу особисто приймали участь у конкурсах. Дубонос К.А., вчитель зарубіжної літератури за участь у міському етапі обласного інтернет – конкурсу літературно – мистецької медіатворчості з зарубіжної літератури «Створи шедевр», номінація обласному етапі вищезазначеного конкурсу, номінація «Методичні новації: розробки навчального е-контенту» зайняла І місце.
Вигулярна О.О., завідувач бібліотеки та керівник гуртків отримала Подяку за оригінальність матеріалів І (міського) етапу обласного конкурсу квестів «Квесторія» та нагороджена Грамотою Донецької обласної академії наук учнівської молоді за підготовку учасників обласного фестивалю творчої молоді «Україна в нас одна».
Важливим напрямком методичної роботи є організація підвищення кваліфікації педпрацівників. Протягом 2020-2021 навчального року при облІППО курсову підготовку пройшли директор НВК Тимофієва О.І. (Свідоцтво СПК № 002135804/02387-21); заступник директора з навчально – виховної роботи Осташкіна Н.М. (Сертифікат СПК № 02135804/03817-21); вчитель фізики та астрономії Кузенко Д.В. (Свідоцтво СПК № 02135804/04053-21).
Учителі НВК дистанційно брали участь у вебінарах, онлайн-курсах, конференціях:
- Тимофієва О.І. пройшла два онлайн-курси «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти» (80 рік), «Заклади освіти в умовах епідемії» (6 рік) та вебінар «Створення онлайнової освітньої середовища під час карантинних заходів» (2 рік);
- Бескишка Н.М. брала участь в інтернет-конференції «Професійний розвиток вчителів математики, ідеї та методика викладання» (8 рік), пройшла онлайн-курс «Заклади освіти в умовах епідемії» (6 рік) та навчальний електронний курс та дівчат в Україні» (28 рік);
- Мірошніченко В.В. успішно завершила онлайн-курс «Біологія: Рослини, гриби та лишайники» (30 рік) та онлайн – курс «Заклади освіти в умовах епідемії» (6 рік);
- Дубонос К.А. пройшла онлайн - курс «Заклади освіти в умовах епідемії» (6 рік), конференцію у форматі Еd Camp «Антикризовий національний онлайн - Еd Camp 2020: рік): "Викладання іноземної мови в умовах дистанційного та онлайн навчання", "Правила дистанційної комунікації між учасниками освітнього процесу", "Class Dojo та інші інструменти для зворотного зв'язку".
- ОсташкінаН.М. прослухала вебінар «Як організувати освітній процес у школі під час карантину: досвід роботи» (1 рік) та пройшла онлайн-курс «Заклади освіти в умовах епідемії» (6 рік);
- Кузенко Д.В. успішно пройшов онлайн – курс «Заклади освіти в умовах епідемії» (6 рік), онлайн – курси «Бери й роби» (20 рік) та «Впровадження інновацій у школах» (60 рік);
- Сєрокурова І.І. ), пройшла онлайн - курс «Заклади освіти в умовах епідемії» (6 рік) та навчальний електронний курс «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» (28 рік);
- Тихоненко К.Л. прослухала вебінарі: «Онлайн – тести: принципи успішної взаємодії під час дистанційного навчання» (2 рік), «Особистий професійний блог вчителя: дизайн контент» (2 рік).
- Ямалтдінова Г.О. пройшла навчальний електронний курс "Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні" (28 рік) та курс "Навчальні програми НУШ за Кембриджською шкалою життєвих компетентностей" (5 рік).
Кожен із вищеназваних педагогів отримали відповідні сертифікати.
Недоліки в організації методичної роботи: більшість учителів не мають достатнього досвіду здійснення індивідуальної науково-дослідницької діяльності; педагогічні працівники не друкують матеріалів у фахових виданнях.
Атестація педагогічних працівників Тернівського НВК у 2020/2021 навчальному році проводилась згідно з «Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України», затвердженим наказом МОН України № 930 від 06.10. 2010 року, та наказом Міністерства освіти і науки молоді та спорту України від 20.12.2011 р. за № 1473 «Про затвердження змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», план роботи атестаційної комісії закладу. Адміністрацією школи та атестаційною комісією своєчасно було виконано такі заходи: у вересні проведено корегування плану атестації на наступний навчальний рік, створено атестаційну комісію, погоджено її склад з профспілковим комітетом, видано відповідні накази. Педагогічний колектив був ознайомлений зі списком педагогічних працівників, що атестуються. Було перевірено рядки проходження курсів підвищення кваліфікації, у жовтні закріплено за вчителями відповідальних від адміністрації для вивчення системи та узагальнення досвіду роботи. Складено графік проведення відкритих уроків та позакласних заходів. У поточному 2020 – 2021 н.р. Згідно з планом мала атестуватися вчитель історії Голєва Л.Ю.,
але педагог за власним бажанням, ст. 38 КЗпП Наказ №33-К/тр НВК від 17.05.2021 року, була звільнена із займаної посади.
Свої корективи до навчального процесу були внесені пандемією на коронавірус, тому відповідно до наказу МОНУ від16.03.2020 № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19», листа Міністерства освіти і науки України від 23.03.2027 №1/9 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загального середнього освіти під час карантину» та наказиу школі в закладі було організовано освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачало відвідування закладу його здобувачами . Усі члени педагогічного колективу мали вдома технічні можливості для забезпечення освітнього процесу засобами дистанційного навчання. У школі було запроваджено заходи на виконання вищезазначених документів. Навчання проводилося згідно з розкладом дистанційної роботи на годину карантину. Завдання для учнів висвітлювалися на офіційному сайті школи для кожного класу окремо, з розміщенням у ньому інформаційних матеріалів та посилань на додаткові ресурси (відео, завдання, тести) та корисні ресурси для самоосвіти. Під час організації дистанційного навчання було забезпечено чітке дотримання нормативно-правового забезпечення з цього питання. З метою забезпечення організації освітнього процесу та виконання освітніх програм використовувалися інструменти онлайн-спілкування та електронні ресурси та веб-сервіси, веб-ресурси, практикувалися індивідуальні консультації та самостійне опрацювання навчального матеріалу. Усіх батьків здобувачів освіти було поінформовано про особливості освітнього процесу в період карантину, були визначені форми зворотного зв'язку (контролю) зі здобувачами освіти та їх батьками. Для спілкування у дистанційному навчанні використовувалися електронна пошта, форуми, чати, відеоконференції, вайбер. Усіх батьків здобувачів освіти було поінформовано про особливості освітнього процесу в період карантину, були визначені форми зворотного зв'язку (контролю) зі здобувачами освіти та їх батьками. Для спілкування у дистанційному навчанні використовувалися електронна пошта, форуми, чати, відеоконференції, вайбер. Усіх батьків здобувачів освіти було поінформовано про особливості освітнього процесу в період карантину, були визначені форми зворотного зв'язку (контролю) зі здобувачами освіти та їх батьками. Для спілкування у дистанційному навчанні використовувалися електронна пошта, форуми, чати, відеоконференції, вайбер. і т.п.
Головним показником якості діяльності педагогічного колективу є досягнення учнів. Протягом навчального року у школі проводилася робота із залучення учнів до участі у різних турнірах, змаганнях, конкурсах.
до міського банку обдарованих занесен0 11 - учнів художньо-естетичний (10)
№ |
П.І.Б. ученика |
Клас |
результативність |
ПІБ ментора |
1 |
Кісіль Людмила |
7 |
у часник обласного фестивалю творчої молоді «Україна в нас одна» |
Вігулярна О.О. |
2 |
Шаповалова Катерина |
7 |
у часник обласного фестивалю творчої молоді «Україна в нас одна» |
Вігулярна О.О. |
3 |
Воронченко Аліса |
8 |
у часник обласного фестивалю творчої молоді «Україна в нас одна» |
Вігулярна О.О. |
4 |
Логвінова Альбіна |
8 |
І місце обласного етапу акції «Годівничка» |
Тихоненко К.Л. |
5 |
Пузанова Вікторія
|
9 |
І місце обласного етапу на виставку квіткових композицій ІІ місце обласного етапу акції «Птах року » |
Тихоненко К.Л. Тихоненко К.Л. |
6 |
Ткаченко Людмила |
9 |
у часник обласного фестивалю творчої молоді «Україна в нас одна» |
Вігулярна О.О. |
7 |
Гонтар Дмитро |
11 |
ІІ місце обласний етап конкурсу «Малі річки – життя Донбасу» |
Тихоненко К.Л |
8 |
Збицька Євгенія |
11 |
І, ІІ місце обласний етап акція «Стоп, сміття!», І місце обласного етапу конкурсу «Малі річки – життя Донбасу» ІІІ місце обласного етапу фестивалю «З Україною у серці!» (тріо) |
МірошніченкоВ.В.Тихоненко К.Л. Сєрокурова І.І Полянська О.І. |
9 |
Лисенка Каріна |
11 |
І місце обласного етапу акції «Годівничка» І, І місце обласний етап конкурс «Малі річки – життя Донбасу» І місце обласного етапу конкурсу «В об'єктиві натураліста» І,ІІ місце обласного етапу акція «Стоп, сміття!» ІІІ місце обласного етапу фестивалю пісні «З Україною в серці!»(тріо) |
Тихоненко К.Л., Сєрокурова І.І. Тихоненко К.Л. Тихоненко К.Л. Тихоненко К.Л. Полянська О.І. |
10 |
Шаповалова Ганна |
1 1 |
ІІ,ІІ місце Всеукраїнський етап фестивалю «В об'єктиві натураліста» ІІ місце обласний етап виставки квіткових композицій І місце обласний етап акція «Птах року» І, І місце обласний етап конкурсу «Малі річки Донбасу» І,І,ІІ місце обласний етап акції «Стоп, сміття» ІІІ місце обласного етапу акції «Укр. революція:100 років» ІІІ місце обласний етап фестивалю української пісні (тріо) І місце обласний етап конкурсу «Знай і люби свій край» |
Тихоненко К.Л. Тихоненко К.Л. Тихоненко К.Л. Тихоненко К.Л. Тихоненко К.Л. Тихоненко К.Л. Тихоненко К.Л. Полянська О.І. Тихоненко К.Л. |
практично - перетворювальний ( 1)
1 |
Квітницький Артем |
10 |
І місце обласного етапу Конкуру « Природа і творчість» |
Трохименко С.В. |
У березні 2021 року вивчався стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з фізичної культури.
Вихівна робота в загальноосвітньому навчальному закладі протягом 2020-2021 н.р. була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та здійснювалася згідно з Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року №580/2015 « Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» та була спрямована на вирішення науково-методичної проблеми школи 2020-2021 р.н. «Використання передових технологій як умови для виховання людини громадянського суспільства та відповідної йому моральної культури особистості, орієнтованої на найдосконаліші соціокультурні стандарти, загальнолюдські та національні цінності».
Головними завданнями року були:
▪ набуття учащимися соціального досвіду;
▪ формування життєвої позиції, людської гідності;
▪ успадкування надбань українського народу та світової культури, людяності, фізичної досконалості, моральності, духовності, художньо-естетичної, трудової та екологічної культури, почуття патріотизму.
Роботу було проведено згідно з планом закладу. У роботі використовувалися методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України. Під час навчання забезпечено право кожної дитини на отримання освіти відповідно до чинного законодавства. В закладі створено умови для інтегрованого навчання учнів.
Протягом року в закладі освіти були проведені традиційні тематичні дні: День Знань, День вчителя, День української писемності та мови, Всесвітній день прав людини, День пам'яті жертв голодомору, День інвалідів, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, свято Т.Г . Шевченка, День українського козацтва, Покрова, Різдвяні свята та ін.
З метою вивчення питання щодо соціальної захисту учнів, у вересні класні керівники 1-11 класів заповнили соціальні паспорти класів, а на їх основі було оформлено соціальний паспорт школи. У школі станом на 15 вересня 2020 року навчалися:
▪ діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 3 учні;
▪ діти з багатодітних сімей – 14 учнів;
▪ діти з малозабезпечених сімей – 3 ученики;
▪ діти ВПО – 4 ученики;
Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. За бюджетні кошти діти позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей щоденно отримували безкоштовне гаряче харчування у шкільній їдальні на суму 13,00 грн. З опікунами цих дітей підтримувався постійний зв'язок класних керівників, адміністрації школи.
Щоденно контролювався стан відвідування учащими зайняти, проводилися спільні рейди з профілактики правопорушень та злочинності серед учнів, соціальний захист, рейд «Урок».
Постійно проводитиметься робота з попередження дитячого травматизму серед учнів. Проведено планові бесіди з попередження травматизму, інструктажі. Було проведено додаткові лекції з питань електробезпеки, правил поведінки на водоймищах, порядку дій населення при виявленні вибухонебезпечних предметів, пожежі, надання долікарської допомоги, Тиждень безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі» (вересень 2020). В рамках місячника попередження дитячого травматизму, дорожньо-транспортних пригод, протипожежної безпеки учні школи взяли участь у конкурсі малюнків на протипожежну тематику.
Вчителі закладу провели велику роботу щодо формування толерантного ставлення серед учнів школи та протидії булінгу: протидія домашньому насильству, проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»
- Проведення акцій "Милосердя", "Допоможи ближньому".
- Проведення класних годин на тему "Добротою собі виміряй"
- Конкурс малюнків 1-4 класи «Моя щаслива батьківщина»
- Акція 1-7 класи «Наші ладони проти насильства»
- Класні часи 5-11 класів Перегляд відеороликів, соціальної реклами «Стоп насильству»
- Година спілкування «Дитство, яке не знає жалю» у 10-11 класі
- Рольова гра 5-7 клас «Може інший стати другом»
- Вихівний захід для 3-4 класів «Подорож у країну прав дитини»
- Години спілкування з батьками «Протидія насильству в підлітковому середовищі», «Від миру вдома до миру у всьому світі», «Взаємовідносини в сім'ї»
З метою виховання в учнів любові до свого народу, усвідомлення спільності власної долі з долею Батьківщини, формування моральних та культурних цінностей класними керівниками проведені наступні виховні заходи:
- День українського козацтва;
- День української писемності;
- урок до дня Гідності та свободи;
- до дня збройних сил України;
- урок пам'яті «Голодомор в Україні»;
Ціннісне ставлення до природи і сформована на його основі екологічна культура є обов'язковою умовою сталого розвитку суспільства, узгодження економічних, екологічних та соціальних факторів розвитку.
У закладі були проведені заходи, спрямовані на реалізацію завдань ціннісного ставлення до мистецтва:
- Свято Першого дзвоника;
- святковий концерт до Дня Вчителя;
- проведення конкурсів малюнків;
- випуски святкових газет;
- фольклорна експедиція "Іде Святий Миколай".;
- Новорічні свята;
- Заходь до 8 Березня
З метою популяризації, пропаганди та формування навичок здорового способу життя, запобігання негативним проявам серед учнівської молоді для учнів проведено цикл бесід з профілактики палення, вживання алкоголю, наркотичних засобів як класними керівниками так і педагогом - організатором.
Бібліотекар школи Вигулярна О.О. проводити велику просвітницьку роботу з виховання учнів. Активно допомагає класним керівникам у підборі тематичних матеріалів для різних заходів, проводити цікаві тематичні виставки та змістовні часи спілкування, позакласні часи.
Продовжує працювати Рада з профілактики правопорушень учнів, яка складається з представників педагогічного колективу, батьків та старшокласників. Рада з профілактики правопорушень збирається разів на четверту відповідно до плану роботи школи. На розгляд заради виносяться питання, пов'язані з дисциплінарними проблемами. Класні керівники, учителі- предметники індивідуально працюють із батьками тих учнів, що потребують підвищеної педагогічної уваги. На внутрішньошкільному обліку учнів немає.
Для задоволення потреб учнів в закладі працюють гуртки
- Спортивний з фут залу (керівник Жаріков Є.А.)
- «Фольклор та етнографія»; (керівник Вігулярна О.О)
- «Історичне краєзнавство»; (керівник Вігулярна О.О)
- «Людина і довкілля»(керівник Тихоненко К.Л.)
Заняття гуртків проходять згідно з графіком роботи за затвердженими планами.
Кожного року серед учнів закладу проводиться профорієнтаційна робота, яка побудована на зв'язку школи з вищими навчальними та середніми спеціальними навчальними закладами. На базі школи відбуваються зустрічі учнів випускних класів з представниками ліцеїв, вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації.
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу в закладі освіти проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил та норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації освітнього процесу та інших чисельних нормативних актів, що регламентують роботу з цих питань. Стан цієї роботи перебуває під постійним контролем директора школи. З працівниками закладу освіти постійно проводяться відповідні інструктажі з охорони праці, які фіксуються у журналах реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Інструктажі із безпеки життєдіяльності проводяться з учнями закладу. Класні керівники ведуть журнали реєстрації інструктажів з питань безпеки життєдіяльності, у яких фіксують проведення вступного, первичного та цільових інструктажів, починаючи з 9-го класу учні розписуються у журналі інструктажів. Шкірна класна кімната, кабінет, спортивна зала має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Впродовж року сталося двавипадки травмування серед здобувачів освіти під час перерви. Протягом року класними керівниками проводились бесіди з питань попередження травматизму серед учнів, були проаналізовані випадки побутового травматизму, питання травмування розглянуто на нарадах при директорові та на засіданнях педрад. Було проведено тижні безпеки життєдіяльності та безпеки дорожнього руху, школа брала активну участь у Всеукраїнському рейді «Увага! Діти на дорозі». Протягом навчального року додатково проводилися бесіди з попередження дитячого травматизму напередодні осінніх, зимових, весняних та літніх канікул, поточні бесіди та повідомлення про нещасні випадки, проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності та охорони праці під час проведення екскурсій, відвідування театрів, участі у спортивних заходах. Напередодні літніх канікул з учнями проведено первинні інструктажі з питань запобігання дитячому травматизму. Серед учнів та їх батьків проведено також роз'яснювальну роботу щодо обмеження часу перебування на сонці, шляхів запобігання сонячних та теплових ударів, дотримання правил поведінки на воді, забезпечення необхідного для здоров'я дитини водного балансу тощо. Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайної ситуації та дотримуються їх. Приміщення школи забезпечені первичными засобами пожежогасіння. На І та ІІ поверхах школи розміщені плани евакуації в разі опасности чи аварії. Для попередження виникнення надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період перевіряється температурний режим, дотримується енергозберігаючий режим роботи школи, перед зимовим сезоном перевіряється система опалення. Усі кабінети, приміщення школи забезпечують оптимальні умови для реалізації освітньої програми та забезпечення освітнього процесу. Навчальні кабінети початкових класів, фізики, біології, інформатики, спортивної зали обладнані засобами навчання, які вже не відповідають вимогам законодавства та освітньої програми тому потребують заміни.
Якісне та здорове харчування дітей – одна з умов здоров'я, розвитку та успішного навчання дітей. Школа, в якій дитина проводитиме більшу частину свого часу, має дбати про забезпечення умов для якісного та здорового харчування, а також формувати в учнів стійкі навички здорового харчування. Завдання нашої школи – не лише створити належні умови для харчування, а й докласти зусиль, щоб дітям хотілося харчуватися у шкільній їдальні. Щоб створити в закладі умови для здорового, якісного харчування, адміністрація школи постійно контролює належний матеріально-технічний стан харчоблоку (зроблено косметичний ремонт) та їдальні, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, засвідчення підписом керівника щоденного меню, щоденний контроль за якістю продуктів, що надходять до їдальні,умовами їх зберігання, дотримання термінів реалізації та технології виготовлення страв. Для реалізації умов здорового харчування в школі організований зручний режим харчування для всіх учнів школи, враховуючи кількість учнів, пропускну можливість їдальні та інші умови закладу, регулярно проводитиметься моніторинг стану справ у їдальні. У цьому навчальному році безкоштовне харчування було організовано для 27 учнів початкової школи на суму 13грн щоденно, 8 дітей пільгових категорій. Постійно опрацьовувалась та надавалась інформація щодо кількості дітей, які одержують харчування. У цьому навчальному році безкоштовне харчування було організовано для 27 учнів початкової школи на суму 13грн щоденно, 8 дітей пільгових категорій. Постійно опрацьовувалась та надавалась інформація щодо кількості дітей, які одержують харчування. У цьому навчальному році безкоштовне харчування було організовано для 27 учнів початкової школи на суму 13грн щоденно, 8 дітей пільгових категорій. Постійно опрацьовувалась та надавалась інформація щодо кількості дітей, які одержують харчування.
У 2020 році школа підключена до високошвидкісного Інтернету, працює Vi - Fi .
Фінансування потреб школи проводитиметься відділом матеріального забезпечення - централізованою бухгалтерією. Працівниками централізованої бухгалтерії планово проводитися інвентаризація майна, зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються чи оприбутковуються. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті школою енергоносії, обслуговування системи оповіщення та пожежної сигналізації.
За бюджетні кошти здійснювалася закупівля розхідних матеріалів, миючих та дезінфікуючих засобів, лампочок, фарби.
Школа забезпечена в повному обсязі дезінфікуючими засобами “Септомакс”, речовиною для обробки рук «Біосепт», рідким милом, засобами для миття підлоги та обладнання.
Протягом 2020/2021 навчального року в закладі відсутня заборгованість з виплати заробітної плати. Здійснено своєчасну виплату відпускних, матеріальну допомогу на оздоровлення. Технічний персонал отримує доплату за шкідливі умови праці.
Постійно ведуться роботи з благоустрою шкільного підвір'я силами технічного персоналу, учнівського та педагогічного колективу.
Наше завдання – продовжити незворотні позитивні тенденції розвитку школи. Упевнена, що спільними зусиллями наша школа буде набувати нових барв. Інакше не можна – наше надійне майбутнє народжується як сьогоднішня робота. Висловлюю всім вдячність за творчу та сумлінну працю. Надіюсь, що набутий вами досвід вирішення освітніх проблем забезпечить успішну практичну реалізацію завдань та викликів, які стоятиме перед нашою школою.
Звіт
в.о.директора Тернівського НВК
Лиманської міської ради Донецької області
на загальних зборів колективу, батьків та громадськості
про підсумки роботи
за результатами 201 9 -20 20 навчального року
На виконання Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145 – VIII, наказ Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55 «Про введення звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої та демократичної державно - громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття та виконання управлінських рішень,
Як директор НВК , у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалась Статутом Тернівського НВК, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора НВК, Законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
І. Загальна інформація про заклад.
Тернівський навчально – виховний комплекс «загальноосвітня школа І – ІІІ ступенівдошкільний навчальний заклад» є комунальною власністю Лиманської міської ради Донецької області. Юридична адреса: 84440, Донецька область, Лиманський район
село Терни, вулиця Землянського, будинок 2,тел..(06261)34-1-23, e -mail:nvk_tеrny @ukr.net
Управління та фінансування здійснюється управлінням освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради Донецької області.
Будівля закладу функціонує з 1989 р., земельна ділянка, яка належить закладу, має площу 1,00 га.
Навчальний заклад працює в І зміну, навчальний тиждень – п’ятиденний.
Згідно ст. 30 Закону України «Про освіту» забезпечується прозорість діяльності закладу.
На виконання Закону України «Про освіту», ЗУ «Про загальну середню освіту», статті 19 ЗУ «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 року №684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 року №406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження №77-РВЕ «Звіт про кількість дітей шкільного віку» було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного та дошкільного віку, які проживають у мікрорайоні закладу. Усі діти охоплені навчанням.
І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ
Територія навчального закладу частково огороджена. Футбольне поле знаходиться в задовільному стані , потребує оновлення спортивного інвентарю. Загроз для травмування дітей не несе, про що складаються акти обстеження два рази на рік. Наявна часткова смуга перешкод.
Територія озеленена достатньо. Дерева: берези, черемха, липи, каштани, горобина, кущі жасміну, спіреї , квітники із багаторічними рослинами займають значну частину центрального двору.
Харчоблок. Санітарно – гігієнічний стан їдальні відповідає нормам, діти
харчуються на двох перервах, що дає змогу раціонально використовувати меблі та посуд.
Рукомийники забезпечені милом, черговий учитель слідкує за дотриманням гігієнічних
вимог учнями перед прийманням їжі. За рахунок коштів місцевого бюджету безкоштовно харчуються учні 1- 4 класів (вартість сніданків 12.20 грн.) та діти пільгових категорій (вартість сніданків 12.20 грн.). Для дітей у дошкільному відділенні НВК – вартість харчування 1 дітодня становить 22,80 грн
Працівники дотримуються режиму зберігання продуктів та готових страв, наявне підсобне приміщення, погріб. Посудом харчоблок забезпечений. Постійно, по мірі надходження коштів та за допомогою спонсорів оновлюється. Так, управлінням освіти, молоді та спорту було придбано, тарілки, електричну м’ясорубку, набір ножів, чашки, відповідно до вимог системи НАССР. В цьому навчальному році в їдальні проведена заміна електричного підводу до кухонного обладнання. Повністю замінено систему водопроводу залізних труб на пластикові. Відбувся ремонт бойлера: очищення і заміна кільця.
ІІ. Навчальні приміщення
Заклад забезпечений оптимальною кількістю приміщень, вони відповідають санітарним нормам. Дошкільне відділення відмежовано від навчальних класів перегородкою . У приміщенні дошкільного відділення для різновікової групи наявні: їдальня для вихованців, ігрова кімната, спортивна кімната, спальня , туалети.
Заклад має необхідну кількість класних кімнат, бібліотеку, їдальню, кабінет інформатики, кабінет трудового навчання, актовий зал, спортивний зал кабінет сестри медичної.
У класних кімнатах меблі розставлені належним чином, коридори та сходи не загромаджені.
Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування,
коридорів, навчальних приміщень . Режим провітрювання дотримується .
Аналіз дотримання санітарно – гігієнічних вимог у приміщеннях закладу показав, що температурний режим в цілому дотримується, рівень освітлення контролюється. В 5,6,7,10,11 класі за допомогою батьківських коштів придбані плафони з економлампами для заміни тих, що прийшли в негідність. Вологе прибирання проводиться згідно графіка.
Внутрішні туалети знаходиться в задовільному стані.
В цьому навчальному році обладнано кабінет для першого класу на другому поверсі. Відповідно до вимог НУШ кожного року оформляємо кабінет для 1 класу за рахунок державної субвенції та батьківської допомоги. Під час перерв діти відпочивають у рекреації та коридорах, під час сприятливої погоди на подвір’ї. Для педагогів місце для відпочинку облаштовано в учительській.
ІІІ. Організація освітнього процесу.
Випускники 11 класу минулого 2018/2019 навчального року працевлаштовані,
про що свідчить результат наведеної нижче таблиці:
Клас |
Рік навчання |
Випущено |
ПТНЗ |
ВНЗ І – ІІ рівня акредитації |
ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації |
Працюють |
11 клас |
2018 - 2019 |
8 |
3 |
2 |
3 |
0 |
11 клас |
2019 – 2020 |
Отримання базової загальної освіти випускниками 9-х класів
№ з/п |
Навчальний рік |
Усього випускників |
Кількість випускників 9-х класів, які |
|||
Продовжують навчання в ЗНЗ |
ПТНЗ |
ВНЗ І – ІІ рівня акредитації |
||||
1 |
2018/2019 |
7 |
6 |
1 |
- |
|
2 |
2019/ 2020 |
6 |
3 |
1 |
1 |
ІІІ. Стан і розвиток мережі закладу.
У 2019/2020 навчальному році в закладі працювало 19 педагогічних працівників і 13 працівників із числа обслуговуючого персоналу.
- 1-4-х – 4 класи (25 учнів);
- 5-9-х – 5 класів ( 24 учня);
- 10-11- 2 класи (15 учнів).
Мова навчання – українська. Середня наповнюваність класів становить 6 учнів
ІV. Кадрове забезпечення.
За якісним складом педагогічних працівників наш заклад має можливість надавати учням якісні освітні послуги. Із вищою освітою у школі працює 17 вчителів, середню спеціальну освіту має 2 педпрацівника.
Навчальний рік |
|
Критерії |
2019 – 2020 н.р |
Кількість працівників |
31 |
З них: |
|
Вчителів |
19 (17 педагогів є штатними працівниками закладу, 2 - сумісника) |
Вихователів - |
2 1 вихователь перебуває у відпустці по догляду за дитиною |
Техперсонал - |
13 |
Кількість вакансій |
1 (географія – 12 год) |
Працюють за спеціальністю |
17 |
Всі вчителі пройшли курсову перепідготовку, що дає їм право викладати предмети за фахом
Якісний склад вчителів за категоріями
Кількість педпрацівників |
2018-2019 |
2019-2020 |
спеціаліст |
3 |
2 |
спеціаліст ІІ категорії |
4 |
5 |
спеціаліст І категорії |
8 |
8 |
спеціаліст вищої категорії |
2 |
2 |
9-ий тарифний розряд |
2 |
1 |
10-ий тарифний розряд |
- |
1 |
Старший вчитель |
1 |
1 |
- 9 вчителів мають педагогічний стаж понад 30 років.
- 5 більше 10 років.
- 2 вчителі – більше 3 років.
- 2 педпрацівника - до 3 років.
Система
організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників
Система організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників зазнала ключових змін на виконання положень закону України «Про освіту» та реалізації прав педагогічних працівників на вільний вибір освітніх програм, форм навчання, суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації. Заклад перейшов на реалізацію Порядку підвищення кваліфікації педагогічних працівників, відповідно до Постанов КМ № 800 від 21.08.2019 та №1133 від 27.12.19, яким встановлено загальний обсяг підвищення кваліфікації не менше 150 годин на 5 років.
Результати атестації педагогічних працівників
У 2019-2020 н.р. проходили чергову атестацію 3 педпрацівники – Голєва Л.Ю. (вчителька історії) згідно наданої довідки ЛКК №957, від30.08.2019 р. чергова атестація перенесена на 2020 – 2021 н. р., Дубонос К.А. (вчителька зарубіжної літератури та англійської мови), Вигулярна О.О.(завідуюча бібліотекою). На належному рівні було проведено вивчення системи роботи вчителів, що атестувалися, та їх творчі звіти. За результатами атестації рішенням комісії І рівня було встановлено «спеціаліст ІІ категорії» - 1 педпрацівник, встановлено «спеціаліст 10 тарифного розряду» - 1 працівник.
V. Методична робота.
Методична робота в закладі була спрямована на ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти, розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти.
На початку навчального року в ЗЗСО було видано наказ про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами, що визначає науково – методичну проблему, над якою працюватиме школа, структуру організації методичної роботи.
У 2019-2020 навчальному році педколектив третій рік працював над реалізацією методичної проблеми «Підвищення ефективності навчально – виховного процесу на основі використання інноваційних технологій навчання. Здійснення компетентнісно – орієнтовного, діяльнісного та особистісно орієнтовного підходу у навчально – виховному процесі», опановуючи науково-методичну, психолого- педагогічну літературу та формуючи внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти.
Науково – методична робота представлена такими компонентами:
- методична та педагогічна ради;
- самоосвіта;
- індивідуальна педагогічна діяльність.
Впроваджувалися активні форми колективної роботи: круглий стіл, робота у групах, консиліум, тренінг, творчі звіти (портфоліо) учителів.
В школі працював постійно діючий семінар (ПДС) з проблеми «Використання інноваційних технологій навчання в навчально – виховному процесі як засобу підвищення якості освіти» (керівник – ЗДНВР Осташкіна Н.М.)
Значну підтримку професійному зростанню учителів надають шкільні ПНМК. У школі функціонували 2 ПНМК: вчителів початкових класів та вихователів дошкільного відділення, класних керівників. Керівники ПНМК, члени методичної ради – досвідчені вчителі І та вищої кваліфікаційної категорії. На рівні ПНМК опрацьовувалися нормативні документи, вивчався та накопичувався досвід запровадження інноваційних технологій, проводився аналіз результатів моніторингу навчальних досягнень учнів, вивчалися питання реалізації особистих творчих планів, обговорювалися відвідані уроки та виховні заходи, відбувався обмін досвідом, проводилося сумісне коригування самоосвітньої діяльності педагогів відповідно завдань освітньої галузі та коригування освітньої діяльності учасників освітнього середовища відповідно технологій дистанційного навчання тощо.
ПНМК працювали за затвердженими планами роботи. У 2019 – 2020 н.р. були проведені всі заплановані засідання шкільних предметно-наукових методичних комісій (три в традиційному очному та 1- в дистанційному форматі), на яких обговорювалися як організаційні питання (інструктивно – методичні рекомендації МОН щодо організації навчально – виховного процесу, вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів, ведення шкільної документації; підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення моніторингу тощо), так і науково-методичні питання.
Педагоги колективу брали участь в методичних заходах, спланованих ММК.
Учителі школи запрошувалися як члени журі міських олімпіад : Трохименко С.В., вчитель трудового навчання, Сєрокурова І.І., вчитель української мови та літератури,Мірошніченко В.В., вчитель хімії та біології, Кузенко Д.В., вчитель фізики. Два педагоги брали участь у складі журіміських конкурсів. Тихоненко К.Л. оцінювала роботи еколого – краєзнавчого руху учнівської молоді «Донбас заповідний», напрям «Прикладна екологія»;природоохоронної акції «Проліска» , номінація «Досліди та захисти (науково – дослідні роботи)» та номінація «Звіти»;конкурсу «Тварини – наші друзі», номінація «Фото»; Всеукраїнської акції «Грак – птах 2019 року», номінація «Малюнки»; Осташкіна Н.М. - Всеукраїнської виставки - конкурсу «Знай і люби свій край», номінація«Живопис»; обласної природоохоронної акції «Проліска»; номінація «Такі чудові первоцвіти» - малюнки; конкурсу малюнків «Весняні барви Донеччини».
Тимофієва О.І., вчитель початкових класів, приймала участь у І турі всеукраїнського конкурсу «Вчитель року - 2020 » в номінації «початкові класи» та нагороджена дипломом призера.
Результативною формою роботи з молодими вчителями було наставництво. Призначені наставники молодих спеціалістів: Дубонос К.А., учитель зарубіжної літератури – наставник Сєрокурова І.І., учитель І категорії; Хижняк О.О.., вихователь дошкільного відділення – наставник Воронкіна Л.В., вихователь І категорії.
Основним критерієм ефективності внутрішньошкільної методичної роботи визначено її результативність. Щорічно вчителі підвищують педагогічну майстерність і професійний рівень, що забезпечує результативність навчально-виховної роботи.
У 2019 – 2020 н.р. учителі НВК підготували учнів до участі у таких конкурсах:
- Міський етап обласного еколого – краєзнавчого руху учнівської молоді «Донбас заповідний», напрям «Прикладна екологія», конкурс світлин «В об’єктиві Донеччини», І місце. Міський етап обласного еколого – краєзнавчого руху учнівської молоді «Донбас заповідний», напрям «Дослідницький», ІІ місце. Міський етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина - Україна», номінація «Козацькому роду нема переводу», ІІ місце. Міський етап обласного конкурсу «Тварини – наші друзі», номінація «Фото», ІІІ місце. Міський етап обласного конкурсу «Тварини – наші друзі», номінація «Літературна творчість (проза)», І місце та ІІ місце на обласному етапі даного конкурсу. Міський етап Всеукраїнської акції «Грак – птах 2019 року», номінація «Відеоролик», І місце та І місце на обласному етапі. Міський етап Всеукраїнського конкурсу на протипожежну тематику «Щоб не трапилось біди – обережний будь завжди!», номінація «Пожежа в побуті та на виробництві, лісові пожежі й на хлібних полях - художній твір (оповідання)», ІІ місце. Міський відбірковий етап обласної природоохоронної акції «Проліска», номінація «На варті краси» - соціальні відеоролики, ІІ місце.
Обласний етап Всеукраїнської акції «Годівничка», номінація «Конкурс на краще оповідання про зимуючих птахів»,І місце (кер. Тихоненко К.Л., педагог –організатор та кер. гуртка);
- Міський етап обласного еколого – краєзнавчого руху учнівської молоді «Донбас заповідний», напрям «Прикладна екологія», світлини, ІІІ місце. Міський етап конкурсу «Український сувенір», номінація «Скарбничка родинної творчості», ІІ місце. Міський етап Всеукраїнської акції «Грак – птах 2019 року», номінація «Відеоролик, презентація»,ІІ місце, номінація «Буклет», ІІІ місце. Міський етап конкурсу «Знай і люби свій край», номінація «Декоративно ужиткове мистецтво», ІІ місце.
Обласний етап фестивалю «В об’єктиві натураліста - 2020», номінація « Слайд фільм», ІІІ місце, ІІІ місце, номінація «Фоторобота», ІІІ місце (кер. Вигулярна О.О., зав. бібліотеки та кер. гуртка).
- Міський етап Всеукраїнської акції «Грак – птах 2019 року», номінація «Відеоролик, презентація»,ІІІ місце. Міський відбірковий етап обласної природоохоронної акції «Проліска», номінація ДПМ, ІІ місце.
Обласний етап Всеукраїнської акції«Стоп, сміття», номінація «Розробки мотиватори», ІІ місце (кер. Мірошніченко В.В., вчитель біології);
- Міський етап Всеукраїнської акції «Грак – птах 2019 року», номінація «Літературна творчість», ІІ місце. Міський етап обласного конкурсу «Тварини – наші друзі», номінація «Літературна творчість», ІІ місце (кер. Сєрокурова І.І., вчитель укр.. мова та літератури);
- Міський етап Всеукраїнської виставки - конкурсу «Знай і люби свій край», номінація «Декоративно ужиткове мистецтво», І місце та І місце в обласному етапі даного конкурсу. Міський етап обласного конкурсу «Тварини – наші друзі», номінація «Художня творчість», Імісце та ІІ місце в обласному етапі даного конкурсу.
Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Краса рідного краю», номінація «Декоративно – прикладні техніки», ІІ місце (кер. Трохименко С.В., вчитель трудового навчання).
До міського банку обдарованих дітей зараховано 10 учнів: 7 учнів художньо – естетичного напрямку – Гонтар Дмитро, Збицька Євгенія, Лисенко Каріна, Шаповалова Анна, Кісіль Людмила, Пузанова Вікторія, Темніченко Артур; 1 учениця практично – перетворювального напрямку – Воронкіна Марія; 2 учня - Тимофієва Анна, Квітницький Артем – психомоторний напрямок.
Важливим напрямком методичної роботи є організація підвищення кваліфікації педпрацівників. Протягом 2019- 2020 навчального року при облІППО курсову підготовку пройшли завідувач бібліотекою Вигулярна О.О. (свідоцтво СПК № 02135804/2982-19) , вчитель початкових класів Тертична О.Є. ( свідоцтво СПК 02135804/ 0286-20 НУШ), вчитель інформатики (НУШ) Бескишка Н.М. ( сертифікат 2362-19); при ДДПУ - вчитель зарубіжної літератури Дубонос К.А. (свідоцтво СПК № 38-19).
Учителі НВК приймали участь у вебінарах, онлайн- курсах, конференціях:
- Тимофієва О.І. брала участь у конференції «Проектні методи навчання» (10 ак. год), дистанційно пройшла курс «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти» (80 год);
- Мірошніченко В.В. успішно завершила онлайн- курс «Біологія: Рослини, гриби та лишайники»(30 год);
- ОсташкінаН.М. прослухала вебінар «Як організувати освітній процес у школі під час карантину: досвід роботи» (1 год);
- Кузенко Д.В.успішно закінчив курси «Наука навчання: Що має знати кожен вчитель?» (20 год), «Впровадження інновацій в школах» (60 год), онлайн – курс «Бери й роби» (20 год);
- Дубонос К.А. пройшла онлайн – курси ««Недискримінаційний підхід у навчанні»;
- Бескишка Н.М. успішно завершила онлайн – курс ««Розвиток життєво-професійної ефективності особистості в освітньому процесі НУШ: технології, методики, вправи»» (30 год), прослухала вебінари : «Булінг в освітньому середовищі: як розпізнати та як діяти» ( 2 акад. год), «Практичні поради щодо організації дистанційного навчання під час карантину» ( 2 акад. год), «Створення та ведення блогу на платформі «Всеосвіта»» ( 2 акад. год).
- Ямалтдінова Г.О. брала участь в онлайн – конференції Hugh Dellar and Alex Warren «The National Geographic Learning and Linguist Online Conference» (2,5 год) та була слухачем вебінарів: «Викладання іноземної мови в умовах дистанційного та онлайн-навчання» (2 год), «Interactive Lessons with National Geographic Learning » ( 1 год), «Paving the way by closing the Soft Skills Gap» ( 1 год), «How to organize integrated learning » ( 1 год), «Practice makes perfect – developing spoken confidence and fluency» (1 год).
- Сєрокурова І.І. брала участь у вебінарі «Дистанційне навчання за допомогою Class Dojo для учителів, учнів та батьків»: (2 год);
- Жаріков Є.А. взяв участь у зональному навчально – розвивальному воркшопі « Впровадження нової концепції «Спорт заради розвитку та миру» (8 акад. год);
- 3 вчителя пройшли партнерський курс «Онлайн-сервіси для вчителів» ( без зазначення годин);
- 7 педагогів успішно пройшли онлайн – курс «Заклади освіти в умовах епідемії» (6 акад. год).
Вчителі НВКопубліковували власний авторський матеріал в мережі Інтернет на сайтах:
Тимофієва О.І. на сайті naurok.com.ua опублікувала 7 розробок та нагороджена грамотою за активне поширення власного педагогічного досвіду серед спільноти освітян України;
Дубонос К.А. на освітні портали «На Урок» , «Всеосвіта» надала 3 публікації: план-конспект уроку із зарубіжної літератури, план-конспект виховного заходу та презентації з виховної роботи) та опублікувала 6 розробок уроків .
Кожен з вищеназваних педагогів отримали відповідні сертифікати та грамоти.
Методична робота в закладі проводилась згідно плану, щопонеділка проводились оперативні методичні наради, щомісяця – наради з планових питань, а також опрацьовувались документи МОН України та інших органів системи освіти. Більше уваги в порівнянні з попередніми роками було приділено формуванню внутрішньої системи забезпечення якості освіти та розробленню Стратегії розвитку закладу.
Перебувала під контролем індивідуальна методична робота вчителів школи. Значна увага зверталась на організацію роботи 1 та 2 класів початкової школи за принципово новими програмами та стандартами НУШ, забезпечення комфортного освітнього середовища. Вчителі 1 класу Іванова Л.П.. та 2 класу Воронкіна Л.В. за підтримки батьків і колег впоралися з цим завданням1 вересня всі українські школи відкрили двері Нової української школи для першокласників. До прийому дітей була проведена велика підготовча робота: завезено мобільні парти, за якими дітям зручно працювати. У класі встановили оргтехніку: ноутбук, принтер, в класі є доступ до інтернету , завезено конструктори LEGO, дидактичні та ілюстративні матеріали.
Розпочата робота з переходу на стандарти НУШ 1 класу наступного навчального року, зокрема підготовка вчительки майбутнього 1 класу та інших фахівців, що працюватимуть з першокласниками, підготовку матеріальної бази. Вчителі початкової школи успішно пройшли очні та онлайн-курси та отримали сертифікати.
Основні питання, що розглядалися в ході методичних та оперативних нарад
- діяльність педагогічного колективу з розвитку творчих та інтелектуальних здібностей учнів;
- самоосвітня діяльність вчителя.
Охоплено напрямки:
- методичні проблеми;
- відвідування учнями закладу;
- організація харчування учнів у закладі;
- питання з безпеки життєдіяльності;
- навчальна компетентність учнів і професійний рівень компетентності вчителя;
- стан викладання навчальних предметів і рівень навчальних досягнень учнів;
- стан інклюзивного навчання;
- сумісна праця сім’ї та школи у вихованні підростаючого покоління;
- питання переведення учнів до наступних класів та випуску учнів зі школи;
- питання академічної доброчесності.
VІ. Навчальна діяльність учнів.
Упродовж 2019-2020 навчального року робота педколективу була спрямована на упровадження компетентнісного підходу до навчання та виховання учнів, забезпечення стандартів НУШ для 1-2 класів.
Велика увага у школі приділяється включенню всіх дітей в освітній процес. Станом на 1 вересня 2019 р. до 1-го класу були залучені всі діти, яким виповнилося 6 років.
На початок і кінець навчального року було 64 учні.
Показники високого рівня мали 3 учні
Якісний показник навчання за результатами оцінювання за ІІ семестр становить 44 % у початковій школі – 57%, у базовій, 26% , у старшій школі – 57%.
Якість реалізації освітньої програми у дошкільному підрозділі у 2019-2020 н.р.
За проектною потужністю дошкільний заклад розраховано на 20 місць для дітей від 3 до 6(7)років. У 2019-2020 навчальному році укомплектовано 1 різновікову групу.
Протягом року заклад відвідувало до 15 дітей. За звітний період прийнято – 3 дітей.
Вибула – одна дитина. За результатами системи роботи можна сказати, що охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку становить 100%, дітей віком від 3до 5 років - 85%.
Харчування дітей у дошкільному закладі здійснюється із забезпеченням якісного збалансованого раціону.
У дошкільному закладі впроваджуються інтерактивні технології, за якими реалізуються освітні завдання інваріантної частини навчального плану:
- ігрова технологія рішення винахідницьких завдань;
- технологія особистісного розвитку дитини засобами взаємодії різних видів мистецтв.
VIІ. Виховна та позакласна робота.
Виховна та позакласна робота в закладі спрямована на створення безпечного освітнього середовища яке б плекало творчу особистість, даваало умови для повноцінного інтелектуального, творчого, морального, фізичного розвитку дитини, реалізації сучасної моделі випускника закладу середньої загальної освіти, спроможного реалізувати власний позитивний потенціал.
Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив закладу освіти орієнтується на нормативно-правову базу з питань виховної роботи, а саме Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Концепцію виховання дітей та молоді», «Концепцію громадянського виховання», «Національну доктрину розвитку освіти», «Конвенцію про права дитини», «Декларацію прав дитини», «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» та нормативно-правові акти, документи Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Донецької ОДА, управління освіти , молоді та спорту Лиманської міської ради.
Для їх системної реалізації у закладі був розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають в себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, районні та обласні заходи, Програми, затверджені Міністерством освіти і науки України «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, цільову комплексну програму профілактики та протидії злочинності в Донецькій області, Комплексної програми профілактики злочинності і бездоглядності, Програми профілактики ВІЛ-інфекцій, заходів щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя.
В основу планування виховної роботи покладено творчий розвиток особистості, шанобливе ставлення до національно-культурних традицій, оволодіння народною мораллю, етикою, культурою, правами і обов’язками громадянина України.
Виховна робота педагогічного колективу була підпорядкована проблемній темі школи: «Патріотичне виховання свідомого громадянина своєї країни».
Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом 2019-2020 навчального року здійснювалися за основними напрямками:
- ціннісне ставлення особистості до себе;
- ціннісне ставлення особистості до сім’ї, родини, людей;
- ціннісне ставлення особистості до праці;
- ціннісне ставлення особистості до природи;
- ціннісне ставлення особистості до культури і мистецтва;
- ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.
В основу діяльності закладу покладено принципи гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, науковості, диференціації, індивідуалізації змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання.
Протягом 2019-20120 навчального року в закладі були проведені такі загальні заходи:
- День знань. ( Тихоненко К.Л..)
Перші тематичні уроки (класні керівники)
- Олімпійський тиждень. День здоров’я (Жаріков Є.А..)
- Урочиста лінійка, присвячена дню визволення Донбасу (Тихоненко К.Л., Полянська О.І..)
- Свято до дня учителя (Тихоненко К.Л., Полянська О.І..)
- Спортивні змагання « Козацькому роду нема переводу» (Жаріков Є.А., Трохименко С.В.)
- Квест до Дня української писемності та мови (Тихоненко К.Л., Сєрокурова І..І..)
- Свято «Осінній бал» (Тимофієва О.І.)
- Лінійка пам’яті жертв голодомору «Страшні роки моєї України» (Тихоненко К.Л., Полянська О.І..) Акція «Запали свічу»
- День боротьби зі СНІДом (Тихоненко К.Л., Полянська О.І..)
- Змагання для учнів 1-4 класів «Ну - мо, хлопці!», приурочені до Дня Збройних сил України (Тимофієва О.І., Жаріков Є.А.)
- Новорічні свята. (Тимофієва О.І., Тихоненко К.Л., Полянська О.І.., класні керівники)
- Позакласний захід, присвячений Дню Соборності України «Україна - соборна держава» (Тихоненко К.Л., Полянська О.І..)
- Свято приурочене до Дня святого Валентина «Збережи любов у серці» (Тихоненко К.Л., Полянська О.І..),
- Виховний захід пам'яті героям Небесної сотні (Тихоненко К.Л., Полянська О.І..)
- Інформаційна година присвячена Міжнародному дню рідної мови (Тихоненко К.Л., Полянська О.І., Сєрокурова І.І.)
- Шевченківські дні, підготовлені вчителями Сєрокуровою І.І., Дубонос К.А.. які включали в себе:
- Конкурс виразного читання поезій Т.Г.Шевченка і про Т.Г.Шевченка
- Виховний захід «Шевченко – голос душі нашого народу»
- Конкурс малюнків до творів Т.Г.Шевченка
- Святковий вогник до Дня 8 березня (Тихоненко К.Л., Полянська О.І..)
На жаль, через карантинні заходи календарний план виховних заходів до кінця не реалізований, однак про основні святкові та пам’ятні дати діти та батьки інформувалися через соціальні мережі в інтернет-просторі.
Всі проведені заходи та матеріали до них висвітлюються на сайті школи.
Педагоги та учні закладу брали активну участь у Всеукраїнських та регіональних заходах. Так стали учасниками заходів: Протидія торгівлі людьми, 16 днів без насильства, «Опале листя», місячника «Увага! Діти на дорозі» (класні керівники 1-11 класів); «Збережи ялинку»; «Скажи смітнику – НІ»; тиждень боротьби з туберкульозом, Всеукраїнські уроки доброти, присвячені Міжнародному Дню тварин (класні керівники),
Педагоги закладу шукають нові форми позакласної роботи, які були б цікавими для дітей, максимально залучали б їх до участі у заході, мали глибокий виховний вплив. Так міцно увійшли до шкільного життя пізнавальні квести, флеш-моби, ділові ігри, проектна діяльність, тощо. Активізувалася робота Шкільної Президентської Служби. Президент Шаповалова Анна, учениця 11 клас,у приймала участь
Формування культури здоров’я школярів є одним з пріоритетних напрямків діяльності педколективу та учителя фізичної культури Жарікова Є.А. Діти залучені до участі в гуртках спортивного спрямування, із задоволенням беруть участь у шкільних спортивних змаганнях, що проходять в рамках Олімпійського тижня, загальношкільному Дні здоров’я. Юні спортсмени є активними учасниками спортивних змагань у межах Лиманської ОТГ, де показують добрі результати. Так у 2019-20 навчальному році показали такі результати: у змаганнях з міні -футболу збірна група (хлопці + дівчата), зайняли ІІІ місце. Серед шкіл Лиманської ОТГ за результатами змагань наші учні посіли ІІІ місце
Батьки учнів повноправні учасники освітнього процесу. Без тісної співпраці, досягнення взаєморозуміння неможливий системний виховний вплив на дітей та підлітків. Класні керівники тісно спілкуються з батьками своїх учнів, інформують їх про шкільне життя їх дітей, вирішують проблеми. Однією з форм роботи з батьками є покласні та загальношкільні батьківські збори, на яких обговорюються важливі питання, У 2019-2020 навчальному році було проведено батьківські збори з таких питань: «Звіт голови батьківського комітету про роботу та обрання нового складу комітету для роботи у 2019-2020 навчальному році»; «Про особливості роботи освітнього закладу в 2019-20 навчальному році», «Про роль сім’ї у професійному визначенні школяра, формування соціальної мобільності, готовності до навчання упродовж життя», «Про хід та результати освітнього процесу в І семестрі 2019-20 навчального року»; «Про дотримання безпеки в інтернет-просторі», «Про роль сім’ї у формуванні культури здоров’я нації»; покласні батьківські збори: «Протидія булінгу», «Безпека дітей в позаурочний час», «Вплив сім’ї на формування особистості», «Підготовка до ЗНО. Психологія налаштування».
Окрім групових форм роботи з батьками протягом року проводились індивідуальні бесіди, консультації з важливих та проблемних питань. З метою попередження та профілактики негативних проявів в учнівському середовищі протягом навчального року класні керівники проводять батьківські збори, на яких розглядають питання щодо роз’яснення нормативних актів, які зобов’язують батьків нести адміністративну та кримінальну відповідальність за ухилення від навчання та виховання їх неповнолітніх дітей.
У 2019-20 навчальному році активно працював батьківський комітет у складі 11 осіб, який перший рік очолює Борщева Т.П.. Батьківський комітет є активним учасником освітнього процесу, зокрема в організації системи харчування, інших важливих моментів організації діяльності закладу.
Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в школі в 2019-2020 навчальному році працював увесь педагогічний колектив, оскільки створення виховного середовища- процес комплексний, безпосередній психолого-педагогічний супровід здійснювали 11 класних керівників, педагог-організатор та заступник директора з виховної роботи.
Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнями, за успішністю знань, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, обстежують умови проживання дітей в сім’ї (складено 5 актів обстеження побутових умов проживання учнів), вивчають характер та прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми девіантної поведінки, зустрічаються з учнями та їх батьками за місцем проживання, проводять роботу по залученню учнів в гуртки та секції за інтересами, залучають до роботи у класі та в школі.
Для попередження порушень поведінки учнів школи на перервах, станом на 01.09.2019 року складений графік чергування по школі вчителів.
Особлива увага протягом 2019-2020 навчального року приділялася організації дозвілля та відпочинку школярів у позаурочний час. На базі нашого навчального заклад працювали три гуртки центру позашкільної освіти: «Історичне краєзнавство» (Вигулярна О.О.), «Фольклор та етнографія» (Вигулярна О.О.), « Людина і довкілля » (Тихоненко К.Л.), Спортивний гурток з футболу (Жаріков Є.А.)
Заняття гуртків проводилися відповідно до графіка за програмами, затвердженими управлінням освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради.
VIIІ. Правовиховна робота.
Правове виховання учнів школи реалізовувалося через проведення тижня правових знань, профілактики дитячої бездоглядності, правопорушень та негативних явищ в учнівському середовищі у жовтні, декади захисту прав дітей, попередження жорстокості та насильства у листопаді та Всеукраїнського тижня права у грудні 2019 року, декади антиалкогольної, антинаркотичної, антитютюнової пропаганди у лютому, тижня пропаганди «За здоровий спосіб життя». Усвідомлення особистістю своїх прав і свобод, виховання правової культури - це планомірний комплексний копіткий процес, який невпинно реалізовується на уроках, перервах, позакласній роботі, побудові міжособистісних стосунків в дитячому колективі, на рівні учитель-учень.
Ключовим напрямком діяльності у цій галузі була робота над забезпеченням виконання нормативно-правових актів щодо недопущення проявів насильства як у сім’ї, так і дитячому колективі. Документи були детально опрацьовані членами педагогічного колективу, проведена роз’яснювальна робота з батьками на батьківських зборах, серед дітей на класних годинах. У закладі на видному місці розміщені телефони довіри, за якими можуть знайти допомогу діти, що постраждали від проявів насильства. Створення психологічно комфортних умов для навчання та розвитку здібностей здобувачів освіти – пріоритетне завдання, над виконанням якого успішно працюють педагоги та працівники закладу. У ході декад, тижнів оформлювалися стенди, випускалися газети, в бібліотеці працювали виставки літератури з даної тематики та проводилися окремі заходи відповідно до планів роботи класоводів та класних керівників.
ІХ. Соціальний захист.
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, які здобувають освіту в закладі, проводиться згідно з чинним законодавством. На початок навчального року було сформовано банк даних дітей пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:
- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 3.
- діти із багатодітних сімей – 19.
- діти із малозабезпечених сімей – 2.
- діти на індивідуальному навчанні – 1.
- Діти – інваліди – 3 (1 учень -учень 11класу, 1 учень знаходиться на індивідуальному навчанні, 1 учениця – інвалід дитинства, школу не відвідує)
- Діти учасників АТО – 0.
- Діти,постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС -0
- Діти-внутрішньопереміщені особи - 3
Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації закладу. Для них була організована участь у спортивних та загальношкільних заходах.
Діти позбавлені батьківського піклування щоденно отримували безкоштовне гаряче харчування в шкільній їдальні. З опікунами дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримувався постійний зв'язок класних керівників, адміністрації закладу.
X. Профорієнтаційна робота
Профорієнтаційна робота розпочиниється з початкової школи і проводиться системно і планомірно. Уже першокласники знайомляться в ігровій формі із світом професій, підготовка до дорослого життя проводиться в подальшому як на уроках через навчальний матеріал, так і в позакласній роботі. На базі школи відбуваються зустрічі учнів випускних класів з представниками центрів професійної освіти, вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації.
Класними керівниками протягом 2019-2020 навчального року проводились години спілкування профорієнтаційного спрямування.
XІ. Фінансово – господарська діяльність.
У 2019/2020 навчальному році за рахунок бюджетних та спонсорських коштів було використано для поточного ремонту та поповнення матеріально – технічної бази закладу:
- заміна електроніки в котельні – 2542.00 грн;
- автоматика для котла – 2520.00 грн;
- Мотокоса – 3183.00 грн;
- Електричні лампи – 70 шт. - 4179.00 грн;
- Заміна радіатора в опалювальній системі – 1480.00 грн;
- Автоматика для насосної станції – 607.00 грн.
- придбання меблів та обладнання для 1 класу – 25.211грн;
Упродовж 2019/2020 навчального року у закладі відсутня заборгованість по виплаті заробітної плати. Здійснена своєчасна виплата відпускних, матеріальна допомога на оздоровлення. Технічний персонал отримує доплату за шкідливі умови праці.
Для успішного початку нового 2020/2021 навчального року необхідно забезпечити:
- обладнання 1 класу за новими стандартами;
- капітальний ремонт покрівлі та стін кабінету інформатики;
- налагодити систему водопостачання;
- придбання необхідної документації на друкованій основі.
ХІІ. Охоплення учнів гарячим харчуванням.
У 2019/2020 навчальному році було організоване повноцінне, безпечне та якісне харчування дітей (замовлення та прийняття безпечних і якісних продуктів харчування та продовольчої сировини в необхідній кількості, додержання умов і термінів їх зберігання, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоку, виконання норм харчування, наявність сертифікатів якості тощо) за рахунок бюджетних та батьківських коштів.
Гарячим харчуванням було охоплено всіх учнів закладу. 25 учнів початкових класів, 6 дітей пільгових категорій були охоплені безкоштовним гарячим харчуванням.
Постійно здійснювався бракераж сирої та готової продукції, результати заносилися до журналів бракеражу черговими вчителями.
Постійно опрацьовувалась та надавалась інформація щодо кількості дітей, які одержують харчування. Двохтижневе меню розроблено на основі примірного, погоджено санветпродслужбою та затверджено директором закладу, норми харчування виконувалися.
Наказом директора від 04.09 2019 №115-о створена бракеражна комісія, яка контролювала стан організації гарячого харчування упродовж навчального року. Відповідальною за організацію харчування призначена завідуюча господарством Бескишка Л.Г., контроль здійснює заступник директора з виховної роботи Осташкіна Н.М.
ХІІІ. Охорона праці.
Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в закладі є під щоденним контролем адміністрації , сестри медичної Тертичної Н.О., громадського інспектора з охорони праці Трохименка С.В. завгоспа Бескишкої Л.Г.
На зборах трудового колективу 02.06 2017 року протокол № 2, затверджено Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників закладу, наявний план роботи закладу на 2019/2020н/рік де передбачено розділ «Заходи з охорони праці».
Посадові обов’язки працівників, інструкції з техніки безпеки з блоком питань з охорони праці й безпеки життєдіяльності діють відповідно до наказів по закладу . Інструкції складено згідно з Положенням про розробку інструкцій з охорони праці від 29.01 1998 року №9.
Щорічно за планом роботи закладу проводиться навчання працівників з питань охорони праці , безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки. За графіком проводяться заліки працівників , про що оформляються протоколи в окремому журналі.
У закладі наявні всі необхідні журнали для реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці працівників та учнів закладу. Питання щодо охорони праці обговорювалися на нараді при директору у грудні місяці.
Протягом 2019/2020 н/ року не було травмовано вчителів та учнів під час навчально – виховного процесу та в побуті. Питання безпеки життєдіяльності дітей під час канікул обговорено на батьківських зборах 19.12 2019 року протокол №2.
У серпні 2019 року проведено заміри контурів заземлення та ізоляції електрообладнання, про що складений відповідний акт.
Щоденно здійснюється контроль за температурним режимом у шкільному приміщенні , за режимом провітрювання, вологим прибиранням , яке проводиться раз на день.
Медичне обслуговування учнів здійснює сестра Тертична Н.О.. Медогляд учнів проводився згідно графіка.
За результатами медичного огляду для учнів закладу організована спеціальна медична група.
На 03.09 2019 року 30 працівників пройшли медогляд і допущені до роботи. Постійно здійснюється контроль щодо роботи системи забезпечення життєдіяльності будівлі закладу. Оформляються акти громадсько - адміністративного контролю.
Вся робота з охорони праці спрямована на виконання Законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», розпоряджень начальника управління освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради, поліпшення профілактичної роботи щодо попередження травматизму, покращення виховної роботи з дітьми щодо усвідомлення ними необхідності вироблення звичок дотримання правил поведінки, прийнятих у суспільстві, оволодінні основними прийомами, методами й заходами захисту від травматизму під час освітнього процесу, у побуті та загибелі дітей при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру, недопущення поширення захворюваності на ГРВІ серед учнів та працівників. З 12 березня заклад знаходився на карантині, вся діяльність проводилася згідно наказу №19-о від 12.03.20 «Про запровадження карантину в Тернівському НВК».
ХІV. Безпека життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму.
Із учнями закладу перед та після канікул проводились цільові інструктажі та фіксувались у журналах реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, закріплені за кожним класним керівником, учителем – предметником , в кожному кабінеті та спортзалі.
Перед осінніми та зимовими канікулами проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів. На сторінках класного журналу «Бесіди з безпеки життєдіяльності» записувалися відповідні бесіди. Перед весняними та літніми канікулами інструктажі з техніки безпеки проводилися в онлайн режимі та індивідуально з учнями і батьками відповідно до наявних інтернет – ресурсів.
Кожним учителем – предметником проводився інструктаж перед виконанням завдання лабораторної або практичної роботи, зміною видів на уроках праці, фізичної культури, які фіксувалися в класних журналах.
Своєчасно проводилися інструктажі з дітьми перед виїздом за межі закладу: змагання, олімпіади, конкурси, а також перед проведенням позакласних та позашкільних заходів.
Класні керівники щотижня проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячого травматизму, які фіксувалися в класних журналах.
ХV Робота бібліотеки
До бібліотеки школи записано 64 учні та колектив закладу. Проведено ряд заходів про роль бібліотеки і культуру читання. Бібліотекар, Вигулярна О.О., постійно надає допомогу в підготовці і проведенні виховних заходів, знаменних дат. Існує змінна книжкова виставка. Постійно оновлюються стенди.
ХVІ Аналіз звернень громадян з питань діяльності закладу
Звернення батьків:
- з приводу запису дітей до закладу;
- щодо поведінки та навчання дітей у школі;
- щодо потреби у довідці про місце навчання;
- звернення про тимчасове звільнення від занять;
- з особистих питань.
- Звернення громадян: з приводу працевлаштування.
ХVІІ Головні завдання, які необхідно вирішити в майбутньому це :
1. Виховання в учнів патріотизму,поваги, доброти , етичного ставлення до сім’ї, родини, людей.
2. Застосування новітніх педагогічних технологій;
3. Модернізація матеріальної бази НВК.
4. Забезпечення соціального захисту учасників освітнього процесу, дотримання правил безпеки життєдіяльності, охорони здоров’я і життя дітей та підлітків, педагогічних працівників,
6. Підвищення якості навчальних досягнень учнів.
Т.в.о.директора О.І.Тимофієва
26.06.2020 року
Начальнику управління освіти,
молоді та спорту
Лиманської міської ради
Діденко Н.М.
ДОПОВІДНА ЗАПИСКА
Повідомляю Вам, що звітування керівника на загальних зборах педагогічного колективу, Ради НВК та громадськості проведено 13 червня 2019 р.
Всього присутніх 54 осіб,
з них:
працівників закладу 18 осіб,
батьків 22 осіб,
представників громадськості 14 осіб.
Додатки:
1. Звіт керівника - 1 екземпляр.
2. Витяг з протоколу лічильної комісії в частині підрахунку
результатів голосування - 1 екземпляр.
3. Витяг з протоколу загальних зборів у частині ухвали - 1 примірник.
Директор Тернівського НВК С.В.Савченко
ЗВІТ
директора Тернівського навчально – виховного комплексу
«загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
Лиманської міської ради Донецької області
на загальних зборах педагогічного колективу, Ради НВК та громадськості
13 червня 2019 р.
Конституцією України та Законом України „Про освіту ” передбачена обов’язкова повна загальна середня освіта для молоді. Тернівським НВК ведеться постійна організаційна робота щодо забезпечення прав молоді на отримання освіти. Аналіз роботи школи по забезпеченню прав молоді на отримання освіти проводиться на основі бази даних території, що обслуговується школою - мікрорайону. Станом на 01 червня 2019 р. на освітній території школи проживає 63 дитини шкільного віку, з них 98,4% охоплені навчанням: 1 дитина не навчається (Зозуля І.С.) за станом здоров’я (інвалід дитинства).
Станом на кінець навчального року в НВК навчалося 75 учнів( з них 4 дитини вимушених переселенців), у дошкільному відділенні – 18 дітей. На індивідуальному навчанні знаходився 1 учень – Квітницький Сергій, 9 клас
Серед учнів та вихованців НВК значний відсоток становлять діти пільгового контингенту:
- діти-інваліди — 2 учні (3 %);
- діти з багатодітних сімей - 18 учнів з 7 сімей (24%);
- одинокими матерями - 14 дітей (19%);
- діти з неповних сімей - 10 дітей (13%).
- дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування- 3 дітей (4%)
В рамках огляду були проведені рейди - обстеження житлово-побутових умов дітей(Ткаченко Т., Шевцова В. ) були складені акти та встановлено, що всі діти даної категорії утримуються в добрих умовах.
На початок 2018-2019 навчального року в НВК нараховувалося 18 педагогічних працівників ,2 вихователі,14 чоловік техперсоналу.:
- основних працівників – 16
- сумісників - 2
З них мають:
- Вищу освіту - 19 чол. (95%):
Педагогічну - 18 чол. (87%)
Непедагогічну - 2 чол. (7%);
- Бакалавр - 0 чол.;
- середню спеціальну освіту - 1 чол. ( 5%);
Педагогічний стаж працівників складає:
- до 3 років - 2 (10%);
- від 3 до 10 років - 4 (20%);
- від 10 до 20 років - 2 (10%);
- 20 років і більше - 12 (60%).
Розподіл колективу основних працівників за віком такий:
- до 30 років - 1 (6%);
- 31-40 років - 2 (13%);
- 41-50 років - 4 (25%);
- 51-55 років - 4 (25%);
- понад 55 років - 5 (31%)
Працевлаштування випускників 9 класу:
Рік випуску |
К-ть учнів |
Продовжують навчання |
||
Школа |
Технікум |
ПТУ |
||
2014 |
10 |
90% |
10% |
- |
2015 |
12 |
75% |
16% |
9% |
2016 |
5 |
100% |
- |
- |
2017 |
7 |
100% |
- |
- |
2018 6 100% - -
НВК забезпечує рівний доступ до якісної освіти для всіх учнів. В однокомплектній старшій школі створені різнопрофільні групи. 10 клас – профіль іноземної філології і технологічний профіль. 11 клас – правовий та технологічний профіль, 2 юнаки 10 класу та 3 юнаки 11 класу оволодівають професією тракториста на базі Заріченської ЗОШ.
Реалізується програма «Дистанційна освіта». Оснащеність НВК становить 5 навчальних комп’ютерів (4 учнівських та 1 учителя) у кабінеті інформатики. Робоче місце вчителя підключено до мережі Інтернет, використовується низькошвидкісне модемне з’єднання. У НВК створена електронна скринька, створено шкільний веб-сайт . В школі нараховується 2 сканера, 4 принтери. Навчальний заклад має ще 1 комп'ютер для діловодства та 2 ноутбуки, а також оснащено мультимедійним комплектом (проектором та екраном), який зберігається у кабінеті інформатики. На 1 комп’ютер в кабінеті – 18,5 учня при встановленій нормі 20 учнів на 1ПК.
Комп’ютерна техніка використовується на уроках інформатики, при викладанні предметів навчального плану, для позакласної роботи.
Відповідальний за виконання програми «Дистанційна освіта» заступник директора з навчально – виховної роботи Осташкіна Н.М.
Викладає інформатику в школі вчитель – фахівець Бескишка Н.М., яка працює в НВК з 1991 року, має стаж роботи 27 років. Документація кабінету інформатики приведена у відповідність до Положення про кабінет інформатики .
Тижневе навантаження кабінету інформатики становить 7 годин на тиждень. В 2018 – 2019 н.р. інформатику вивчали 14 учнів 2-3 класів, 19 учнів 5-7 класів та 29 учнів 8 – 11 класів.
Завідувач кабінетом інформатики Бескишка Н.М. веде необхідні журнали: обліку користування ППЗ та реєстрації відвідувачів кабінету інформатики. Дані журнали знаходяться в кабінеті інформатики.
Комп’ютерна техніка використовується на уроках інформатики, при викладанні предметів навчального плану, для позакласної роботи.
Всі вчителі (100%) володіють комп’ютерною грамотністю на рівні користувача.
У 2018 – 2019 н.р 4 учня нагороджені Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»: Борщев Назар - 2 клас, Шевцова Софія -2 клас ,Чабан Вероніка -3 клас, Логвінова Софія , 4 клас ; .
Школа тісно співпрацює з сільським будинком культури (директор Полянська О.І.), бібліотекою. Виховна робота у комплексі проводиться згідно вимог нормативно-правових документів, у відповідності розвитку навчально-виховного процесу на основі системного підходу до вирішення пріоритетних напрямків:
- громадянсько-правового та превентивного виховання;
- учнівського самоврядування;
- екологічного виховання;
- національно-патріотичного виховання;
- морально - естетичного виховання;
- формування здорового способу життя;
- профорієнтаційного виховання;
- родинного виховання.
Правове виховання, формування правової культури є однією з головних складових формування громадянської активності в закладі. Учні 10 – 11 класів для навчання і виховання третій рік поспіль обирають правовий профіль. Одержані в процесі навчання правові знання поглиблюються і розширюються в позаурочній виховній роботі.
Правове виховання учнів має два взаємопов’язаних між собою аспекти. З одного боку, воно орієнтоване на необхідність дотримання ними правил поведінки в закладі, у громадських місцях, за місцем проживання, з іншого, – дає учням перспективу на майбутнє, вчить поважати закон. Ось чому у правовиховній роботі педагоги закладу звертають увагу учнів на ті норми та галузі права, які захищають їхні права та законні інтереси: норми сімейного, трудового, житлового, цивільного права, тобто на ті питання, з якими вони зустрінуться поза межами навчального закладу.
На внутрішкільному обліку в закладі перебуває 1 учень:
№ з/р |
ПІБ учнів |
Клас |
Причина постановки на облік |
1. |
Шевцов Владислав Денисович |
911 |
Дитина, яка опинилася в складних життєвих обставинах |
На обліку в ССД та у лікаря-нарколога учнів НВК немає.
Кожен учитель, кожен класний керівник закладу постійно вивчає індивідуальні психологічні особливості учнів, їхні нахили, здібності. На виховних годинах класні керівники регулярно проводили правоосвітні бесіди. На учня, який знаходиться на внутрішкільному обліку, заведена особова справа з усіма необхідними документами. Класний керівник Тихоненко К.Л. веде щоденник психолого-педагогічних спостережень за цим учнем, де фіксує виконану роботу, зміни в поведінці та характері дитини. Здійснюється постійний контроль за відвідуванням занять цим учнем. Традиційно проводить профілактичні бесіди на морально-правову тематику, мета проведення яких — попередження негативних проявів в поведінці учня. Під час бесід педагог привчає дитину давати оцінку своїм позитивним та негативним вчинкам.
Головне завдання учнівського самоврядування НВК забезпечувати умови для ініціативи, творчості, самостійності учнів у навчально-пізнавальній діяльності.
Учнівське самоврядування – добровільне об’єднання учнів з метою відтворення в них почуття господаря НВК, класу, вміння взаємодіяти на підставах партнерства, демократії, толерантності та відкритості.
На базі НВК створені та функціонують дитячі організації «Старшокласник» (8-11 класи) «Веселка» (4-7 класи) та загони –супутники «Барвінчата» (1-4 класи). Основною метою в них є виховання колективізму, розвиток соціальної активності учнів та формування вміння керувати колективом учнів. Основним принципом учнівського самоврядування є „Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо.”
Дані організації розробляють, координують, організовують і проводять дозвільні заходи для дітей та підлітків.
Завдання дитячих організацій були спрямовані на:
- згуртування дітей, підлітків з метою виконання добрих і корисних справ, розвиток різноманітних здібностей у підростаючого покоління, самовдосконалення, виховання у дітей віри в себе, в свої сили, любові до родини, до Батьківщини;
- пізнання та захист природи;
- вивчення та збереження традицій свого народу;
- виховання в дусі поваги до старших, піклування про молодших;
- надання шефської допомоги молодшим, інвалідам та пристарілим.
Організація самоврядування «Старшокласник» об’єднує в собі такі міністерства: освіти, внутрішніх прав, культури, інформації, здоров’я, добрих справ.
Шкільна дитяча організація «Веселка» працювала за сімома напрямками діяльності: дитяча творчість, турбота і милосердя, екологія і труд, естетика побуту, самовиховання, краєзнавство і національні традиції, туризм і спорт.
До своїх обов’язків діти всіх шкільних організацій ставляться серйозно та відповідально. Під керівництвом педагога – організатора та класних керівників вони проводять безліч різноманітних, цікавих та пізнавальних заходів, які сприяють ще й творчому розвиткові особистості учня.
В НВК традиційними стали заходи це загальношкільні лінійки, присвячені Дню визволення Донбасу, Дню чорнобильської трагедії, свято Першого дзвоника та свято Останнього дзвоника, святковий концерт, присвячений Дню працівників освіти та відзначення Міжнародного жіночого дня, вечори відпочинку для старшокласників до Дня святого Валентина, святкова програма привітання ветеранів Великої Вітчизняної війни з Днем Перемоги. Також членами дитячих організацій ведеться широка екологічна робота: екологічний рейд “Шкільне подвір’я” – заходи з упорядкування території школи, догляд за квітниками, операція “Забуті могили” – трудовий десант з упорядкування братських могил, випуск стіннівок та плакатів на екологічну тематику, участь в акціях “Збережемо первоцвіт”, “Замість ялинки зимовий букет”.
В школі проходить щорічна акція «Живи, книго!», в рамках якої актив дитячої організації під керівництвом завідувача бібліотеки Вигулярної О.О. систематично проводить рейди у класи і стежить за станом підручників.
Всі учні закладу охоплені гарячим харчуванням. Грошова норма для гарячого харчування за рахунок бюджету для учнів 1-4 класів становить 11,50 гривні та для вихованців дошкільного відділення і пільгової категорії - 21,50 гривень Учні 5-11 класів харчуються за кошти батьків. В закладі ведеться облік дітей, які отримують безкоштовне пільгове гаряче харчування (учні 1-4 класів) .
. Оптимальність охоплення учнів гарячим харчуванням: всього харчується 97% від загальної кількості дітей.
Для здешевлення харчування та урізноманітнення раціону згідно рішення загальношкільних батьківських зборів проводився збір овочів для харчування від батьків учнів та вихованців. Всі овочі зберігаються у спеціально відведеному підвальному приміщенні. Облік продуктів здійснює комірник Кобцева Н.В. В меню щотижня овочеве рагу, картопля пюре і тушкована, у встановлені терміни - вінегрет, ікра бурякова, салат з капусти, квашена капуста. Готуються також і перші страви - борщ або суп. Влітку 2018р. завдяки батьківській допомозі було заготовлено 450 кг картоплі,60кг капусти , 55 кг цибулі, 35 кг моркви , 40 кг буряку , законсервовано відповідно 28кг огірків та 100кг кабачків,помідори, 78 л компотів, 6 кг щавеля,7 кг окріпу. Адміністрація спільно із сільським головою Сичовим A.B. зверталися до місцевих орендарів землі з приводу надання спонсорської допомоги для здешевлення харчування учнів. Так НВК було надано 60 л олії, заклад отримав 100 кг борошна,25 кг меду.
У 2018-2019 н.р. значна допомога була надана управлінням освіти,молоді та спорту ,а саме:
-отримано фарбу-197 банок різного кольору;
-водонагрівач;
-миючий засіб,сода,порошок,мило;
-карти України;
-медичні препарати, «Бланідас»;
-вапно,цемент;
-столи та парти учнівські для 1 класу;
-холодильник;
-сковорода електрична;
-дидактичний матеріал для 1 класу;
-папір А4;
-Лампі
-кошти на навіс у дошкільному відділенні (2679 грн).
Тернівський навчально – виховний комплекс є комунальним закладом, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Завдання адміністрації полягає в оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні. Питання господарської роботи є найскладнішим у роботі керівника, оскільки на їх вирішення необхідно залучати спонсорську, благодійну допомогу.
Фінансово-господарська діяльність НВК здійснюється відповідно до сметки, сформованої Лиманською міською радою.
Але водночас, вимагає подальшої роботи забезпечення стану матеріальної бази закладу.
Також медичне обслуговування учнів здійснюють Зарічненська сімейна амбулаторія, Торський, Тернівський та Ямполівський ФАПі. У 2018 – 2019 р.н. всі учні пройшли медогляд із встановленням групи здоров'я.
В закладі суворо контролюється дотримання санітарно – гігієнічних умов, безпеки життєдіяльності та охорони праці. Випадків травматизму дітей і працівників у закладі не було.
У закладі створені Рада НВК (голова Голєва Л.Ю.), батьківський комітет, профспілковий комітет, які функціонують у тісній співпраці з адміністрацією та трудовим колективом. Систематично проводяться загальношкільні батьківські збори. Оформляється документація про роботу даних структур управління.
В 2018-2019 н.р. колектив школи продовжував роботу по реалізації законів «Про Освіту», «Про дошкільну освіту», “Про загальну середню освіту”, “Закону про мови”, Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті, постанов уряду, наказів Міністерства освіти і науки України, нормативних документів про школу, а головне – з 01 вересня 2018 року колектив працював за оновленими Програмами .
Педколектив НВК продовжував працювати по проблемі «Підвищення ефективності навчально – виховного процесу на основі використання інноваційних технологій навчання . Здійснення особистісно орієнтованого підходу у навчально – виховному процесі».
Педагогічний колектив крім рішення педагогічних задач стежить за співвідношенням навчального навантаження і методів викладання з віковими й індивідуальними особливостями дітей, сприяє охороні і зміцненню їхнього здоров'я. Усвідомлення цінності здоров’я є однаковим для всіх учасників освітнього процесу. Впровадження в навчальний процес здоров’язберігаючих технологій стає системостворюючим.
Педагоги колективу брали участь в методичних заходах, спланованих ММК, залучалися до роботи у міських, обласних семінарах, конференціях, вебінарах:
Учителі НВК підвищували свою фахову компетентність, навчаючись у вебінарах, онлайн - курсах, конференціях: Тимофієва О.І. брала участь у конференціях з тем: «Змішане навчання: модель «Перевернутий клас», або Як зробити власний навчальний курс для дітей » (2 год), «Підготовка до школи у стилі НУШ» (2 год), «Інноваційні технології. Логіко – математичне мислення» (2 год), «Ляльковий театр – шлях соціальної адаптації та вибору життєвого шляху для дітей з особливими освітніми потребами»(2 год);
Мірошніченко В.В. успішно завершила онлайн- курс «Автостопом по біології»(15 год), «Домедична допомога» (3 год);
Осташкіна Н.М. була учасником вебінару «Навчально – методичне забезпечення учнів другого класу нової української школи» (3 год);
Сєрокурова І.І. брала участь у вебінарах: «Бачу, чую, відчуваю». Інтерактивна наука в освіті (2 год).
Результативною формою роботи з молодими вчителями було наставництво. Призначені наставники молодих спеціалістів: Шпак К.А., учителя зарубіжної літератури – наставник Сєрокурова І.І.; Ямалтдінова Г.О., учителя англійської мови – наставник Голєва Л.Ю.
Педагоги брали участь у міських методичних заходах, залучалися до роботи у міських семінарах.
Учителі школи запрошувалися як члени журі міських олімпіад : Трохименко С.В., вчитель трудового навчання, Голєва Л.Ю., вчитель історії та правознавства, Мірошніченко В.В., вчитель хімії та біології.
Мірошніченко В.В. в рамках роботи міської творчої лабораторії створила слайд-шоу для учнів 6 класу «Гриби».
Учителі НВК розповсюджували свій досвід шляхом публікування власних авторських матеріалів в мережі Інтернет на сайтах: Ви перевірили ці матеріали на плагіат, бо гірше буде, якщо це виявлять керівники ММО, бо я їм маю передати цю інформацію
Тимофієва О.І. на сайті Super.urok.ua.com опублікувала 3 розробки,
Сєрокурова І.І. на сайті «Освіта» виклала 10 розробок уроків, виховних заходів та презентацію,
Шпак К.А. на освітньому порталі «На Урок» опублікувала 6 розробок уроків .
Основним критерієм ефективності внутрішньошкільної методичної роботи визначено її результативність. Щорічно вчителі підвищують педагогічну майстерність і професійний рівень, що забезпечує результативність навчально-виховної роботи.
У 2018 – 2019 н.р. учителі НВК підготували учнів до участі у таких конкурсах:
- міський етап обласного конкурсу «Тварини – наші друзі», номінація – «Фото тварин» (І місце),міський етап обласної еколого - краєзнавчого руху учнівської молоді «Донбас заповідний», назва напрямку - «Прикладна екологія» , конкурс фотографій «В об’єктиві фауна Донецького краю» (ІІ місце), міський етап обласної еколого - краєзнавчого руху учнівської молоді «Донбас заповідний», напрям «Дослідницький», конкурс проектів «Природні об’єкти, що потребують охорони» (міський етап конкурсу – ІІ місце, обласний етап конкурсу – ІІ місце), міський етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина - Україна», напрям - «З попелу забуття» (ІІ місце), міський етап Всеукраїнської акції «Припутень – птах 2018 року», номінація – творча робота (І місце), міський (відбірковий) етап обласної природоохоронної акції «Проліска», номінація «На варті краси» - соціальні відеоролики (ІІ місце), номінація «Звіти»(ІІ місце) (кер. Тихоненко К.Л., педагог -організатор);
- міський етап обласного еколого – краєзнавчого руху «Донбас заповідний», конкурс фотографій (ІІ,ІІ місця) (кер. Тимофієва О.І.);
- спартакіада учнів загальноосвітніх навчальних закладів Лиманської міської ради (ІІІ місце), міські змагання з міні – футболу в рамках Спартакіади(І місце), міські змагання з настільного тенісу в рамках Спартакіади (ІІІ місце), міські змагання з волейболу в рамках Спартакіади (ІІІ місце),легкоатлетична естафета (ІІІ місце), міські змагання з шашок(ІІ місце), міські змагання «Юний рятівник» (ІІІ місце) (кер. Жаріков Є.А.);
- міський етап обласного конкурсу виразного читання «Майстер слова» (ІІІ місце), Інтернет – конкурс «Sunflower» (ІІ місце) (кер. Шпак К.А.);
- Всеукраїнський конкурс декоративно – ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край», художнє різьблення по дереву (міський етап І місце, обласний ІІ місце); міський етап конкурсу «Великодній дивограй», номінація «Декоративно – ужиткове мистецтво», художнє різьблення по дереву ( І місце)
- (кер Трохименко С.В.);
- Міський етап обласного конкурсу «Тварини - наші друзі», номінація «Літературна творчість» (ІІ місце)(кер. Сєрокурова І.І.);
- міський етап Всеукраїнської акції «Припутень – птах 2018 року», номінація буклет (І місце) (кер. Вигулярна О.О.).
Учні Мірошніченко В.В , Голєвої Л.Ю., Бескишкої Н.М., Савченко С.В. прийняли участь в Інтернет – конкурсах «Колосок», «Лелека», «Кенгуру».
Важливим напрямком методичної роботи є організація підвищення кваліфікації педпрацівників. Протягом 2018- 2019 навчального року при облІППО курсову підготовку пройшли 2 учителя початкових класів Тимофієва О.І. та Іванова Л.П та І етап очно - дистанційних курсів пройшла завідувач бібліотекою Вигулярна О.О.
Протягом 2018 – 2019 навчального року атестувалися чотири педагоги: Сєрокурова І.І., вчитель української мови та літератури; Трохименко С.В., вчитель трудового навчання; Мірошніченко В.В., вчитель хімії та біології; Ямалтдінова Г.О., вчитель англійської мови.
За підсумками атестації 2019 року 2 учителі (50%) підвищили кваліфікаційну категорію: Сєрокуровій І.І. присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»; Ямалтдіновій Г.О. присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії». Ще 2 учителі (50%) підтвердили раніше присвоєні кваліфікаційні категорії: Трохименко С.В. категорію «спеціаліст другої категорії»; Мірошніченко В.В. категорію «спеціаліст першої категорії».
У Тернівському НВК склалася певна система роботи з охорони життя, здоров'я дітей, попередження дитячого травматизму. Підвищився рівень інформаційно-аналітичного забезпечення, планування, здійснення контролю.
Адміністрація організовує роботу по створенню здорових та безпечних умов навчально-виховного та навчально-виробничого процесів, ведеться профілактично - роз’яснювальна робота щодо попередження нещасних випадків, відпрацювання практичних дій у надзвичайних ситуаціях, здійснюється комплекс заходів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу; на постійному контролі питання охорони праці, здоров'я і життя дітей, дотримання санітарно – гігієнічних норм, пожежної безпеки. У річному плані роботи передбачені заходи щодо охорони життя і здоров'я дітей.
По НВК видані накази «Про організацію роботи з БЖ учнів, вихованців в 2018 – 2019 н.р.», «Про розподіл функціональних обов'язків з ОП», «Про призначення відповідальних осіб за протипожежний стан» тощо.
Оформлено куточки і стенди з безпеки життєдіяльності. В усіх учнів наявні схеми маршрутів безпечного руху в школу і назад.
Усім працівникам НВК видані посадові інструкції та з ОП. Дані інструкції наявні на кожному робочому місці. У класних керівників, учителів – предметників наявні блоки затверджених інструкцій, за якими проводяться інструктажі з учнями.
З метою попередження нещасних випадків педагогічні працівники чергують за окремим графіком на перервах на території шкільного подвір’я, грального майданчика та в приміщенні НВК.
Перед осінніми, зимовими, весняними та літніми канікулами проводилися тижні з безпеки життєдіяльності учнів, ПДР; проводилися бесіди та інструктажі, які реєструвалися у Журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, заносилися до щоденників учнів, в класних журналах. З пам'ятками на канікули ознайомлені батьки учнів. У квітні проведені тижні охорони праці, безпеки життєдіяльності.
Своєчасно проводилися цільові інструктажі з дітьми перед виїздом за межі школи.
Класні керівники 1-11 класів постійно проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячого травматизму. Питання БЖ та профілактики травматизму розглядалися на батьківських зборах.
У школі ведеться облік дитячого травматизму, оформлений журнал реєстрації нещасних випадків серед дітей і підлітків. Необхідно зазначити, що у 2018-2019 навчальному році не зафіксовано нещасних випадків з учнями під час навчально-виховного процесу, що свідчить про систематичну роботу щодо профілактики травматизму учнів.
Для розвитку естетичних смаків та уподобань школярів, для залучення до прекрасного в школі щорічно проводяться загальношкільні свята: «Свято осені», Осінній бал, концерт до Дня вчителя, святкування Нового року, свята 8 Березня, свята Останнього дзвоника. Метою цих заходів є залучення учнів та їх батьків до спільної справи та можливості проявити свою креативність, фантазію та майстерність.
Дух змагання та колективізму дав проявити конкурс на найкращий класний куточок, який проводився з метою виявлення та підтримки творчих ідей учнів, сприяння самореалізації особистості школярів шляхом активної участі у роботі шкільного самоврядування. Переможцями такого конкурсу стали учні 9 класу.
В рамках трудового виховання проводились трудові десанти, робота на квіткових клумбах, рейди санітарії та порядку, операція «Чистий двір», метою яких є залучення молоді до різноманітних педагогічно організованих видів суспільно корисної праці з метою передання їй виробничого досвіду, розвитку в неї творчого практичного мислення, працьовитості й свідомості людини праці.
В листопаді в школі проводився День Толерантності. Протягом тижня було проведено різні заходи, а саме інформаційна хвилина «Що таке толерантність?»
Протягом 2018 – 2019 навчального року на базі школи працювали гуртки: «Футзал», «Історичне краєзнавство», в яких діти могли розвивати свої творчі здібності.
Програма дій на наступний 2018-2019 навчальний рік
- Удосконалювати громадсько-державну форму управління закладом;
- Формувати і розвивати високоінтелектуальну свідому особистість з громадянською позицією, яка готова до конкурентного обрання свого місця в житті;
- Реалізовувати діяльнісний, компетентнісний та особистісно зорієнтований підходи до вивчення базових предметів;
- Спрямувати навчально – виховний процес на формування ключових, між- предметних та предметних компетентностей учнів;
- Удосконалення системи роботи по національно - патріотичному вихованню школярів;
- Педагогічним працівникам підвищувати рівень ІКТ-компетенції, технологічної культури; активно використовувати у своїй діяльності матеріали освітніх сайтів та персональних сайтів учителів;
- Впроваджувати інноваційні, передові, інтенсивні методи і прийоми роботи в практику викладання навчальних предметів;
- Формувати позитивну мотивацію в учнів до пізнавальної діяльності, потребу в самопізнанні, самореалізації та самовдосконаленні учнів;
- Забезпечувати перспективність і наступність у роботі дошкільного відділення, початкової та середньої школи;
- Реалізація вихователями дошкільного відділення особистісно – орієнтованого підходу на засадах дитино центризму;
- Підвищувати результативність виховної роботи в навчально – виховному комплексі шляхом запровадження розвиваючих технологій;
- Створити максимально сприятливі умови для інтелектуального, морального та фізичного розвитку обдарованих дітей, удосконалювати творчий потенціал вчителів;
- Вдосконалювати систему внутрішньо шкільного контролю на основі управлінських рішень;
- Оновлювати роботу з батьками учнів і вихованців, розвивати партнерські відносини між НВК та сім’єю;
- Активізувати роботу шкільного самоврядування;
- Оновлення матеріально – технічної бази НВК.
Директор НВК С.В.Савченко
ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ
загальних зборів педагогічного колективу Тернівського навчально – виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
Лиманської міської ради Донецької області, Ради НВК та громадськості
від 13 червня 2019 року
Голова Осташкіна Наталія Миколаївна
Секретар Сєрокурова Ірина Іванівна
Присутні: педагогічні працівники – 18 чоловік, батьки – 22 чоловіки, представники громадськості – 14 чоловік.
Порядок денний:
1. Звітування директора Тернівського НВК Савченко С.В. про свою діяльність у 2018 – 2019н.р. перед педагогічним колективом та громадськістю.
Доповідач Савченко С.В.
2. Оцінка діяльності директора Савченко С.В. за результатами її звіту.
- СЛУХАЛИ:
Борщеву Т.П..,член Ради НВК – запропонувала оцінити діяльність директора Савченко С..В. у 2018 – 2019 н.р. як задовільну.
ВИСТУПИЛИ:
Тимофієва О.І., голова лічильної комісії – повідомила про результати таємного голосування:
За – 54 чоловік
Проти – 0 чоловік
Утрималося – 0 чоловік
УХВАЛИЛИ:
визнати роботу директора Тернівського НВК Савченко С..В. у 2018 – 2019 н.р. задовільною (одноголосно)
Голова Н.М.Осташкіна
Секретар І.І. Сєрокурова
ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ
лічильної комісії
загальних зборів педагогічного колективу Тернівського навчально – виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
Лиманської міської ради Донецької області, Ради НВК та громадськості
від 13 червня 2019 року
Голова Тимофієва Олена Іванівна
Секретар Борщева Тетяна Петрівна
Присутні: Хижняк Т.П.,член комісії
Порядок денний:
- Підрахунок результатів голосування щодо оцінки діяльності директора Тернівського НВК Савченко С.В. у 2018 – 2019 н.р.
СЛУХАЛИ:
Хижняк Т.П., член комісії – повідомила про результати підрахунку голосів щодо оцінки діяльності директора Тернівського НВК Савченко С.В. у 2018 – 2019 н.р. як задовільної.
За – 54 (п’ятдесят чотири) чоловік
Проти – 0 (нуль) чоловік
Утрималося – 0 (нуль) чоловік
УХВАЛИЛИ:
Затвердити результати голосування щодо оцінки діяльності директора Тернівського НВК Савченко С.В. у 2018– 2019 н.р. – «задовільно».
За – 54 (п’ятдесят чотири) чоловік
Проти – 0 (нуль) чоловік
Утрималося – 0 (нуль) чоловік
Голова О.І.Тимофієва
Секретар Т.П.Борщева
Начальнику управління освіти,
молоді та спорту
Лиманської міської ради
Діденко Н.М.
ДОПОВІДНА ЗАПИСКА
Повідомляю Вам, що звітування керівника на загальних зборах педагогічного колективу, Ради НВК та громадськості проведено 20 червня 2018 р.
Всього присутніх 50 осіб,
з них:
працівників закладу 16 осіб,
батьків 20 осіб,
представників громадськості 14 осіб.
Додатки:
1. Звіт керівника - 1 екземпляр.
2. Витяг з протоколу лічильної комісії в частині підрахунку
результатів голосування - 1 екземпляр.
3. Витяг з протоколу загальних зборів в частині ухвали - 1 екземпляр.
Директор Тернівського НВК С.В.Савченко
ЗВІТ
директора Тернівського навчально – виховного комплексу
«загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
Лиманської міської ради Донецької області
на загальних зборах педагогічного колективу, Ради НВК та громадськості
20 червня 2018 р.
Конституцією України та Законом України „Про освіту ” передбачена обов’язкова повна загальна середня освіта для молоді. Тернівським НВК ведеться постійна організаційна робота щодо забезпечення прав молоді на отримання освіти. Аналіз роботи школи по забезпеченню прав молоді на отримання освіти проводиться на основі бази даних території, що обслуговується школою - мікрорайону. Щорічно станом на 1 вересня проводиться облік дітей та підлітків, які мешкають на території обслуговування закладу; щоквартально відслідковується демографічна ситуація. Станом на 01 червня 2018р. на освітній території школи проживало 70 дітей і підлітків шкільного віку, з них 98,6% охоплені навчанням: 1 дитина не навчається (Зозуля І.С.) за станом здоров’я (інвалід дитинства). Дітей дошкільного віку – 33, з них відвідували дошкільне відділення – 15 дітей – 45% , що нижче минулорічного показника на 8%. Дітей 5-річного віку – 5, з них 5– відвідували дошкільне відділення.
Станом на кінець навчального року в НВК навчалося 69 учнів( з них 4 дитини вимушених переселенців), у дошкільному відділенні – 21 дитина. На індивідуальному навчанні знаходився 1 учень – Квітницький Сергій, 7 клас
Серед учнів та вихованців НВК значний відсоток становлять діти пільгового контингенту:
- діти-інваліди — 2 учні (3 %);
- діти з багатодітних сімей - 19 учнів з 5 сімей (28%);
- одинокими матерями - 14 дітей (21%);
- діти з неповних сімей - 6 дітей (9%).
В рамках огляду були проведені рейди - обстеження житлово-побутових умов дітей(Демченка М.,Ткаченко Т.,Шевцова В., ) були складені акти та встановлено, що всі діти даної категорії утримуються в добрих умовах.
На початок 2017-2018 навчального року в НВК нараховувалося 20 педагогічних працівників ,2 вихователі,13 чоловік техперсоналу.:
- основних працівників – 18
- сумісників - 2
З них мають:
- Вищу освіту - 19 чол. (95%):
Педагогічну - 18 чол. (87%)
Непедагогічну - 2 чол. (7%);
- Бакалавр - 0 чол.;
- середню спеціальну освіту - 1 чол. ( 5%);
Педагогічний стаж працівників складає:
- до 3 років - 2 (10%);
- від 3 до 10 років - 4 (20%);
- від 10 до 20 років - 2 (10%);
- 20 років і більше - 12 (60%).
Розподіл колективу основних працівників за віком такий:
- до 30 років - 3 (15%);
- 31-40 років - 2 (10%);
- 41-50 років - 5 (25%);
- 51-55 років - 4 (20%);
- понад 55 років -.6 (30%)
Працевлаштування випускників 9 класу:
Рік випуску |
К-ть учнів |
Продовжують навчання |
||
Школа |
Технікум |
ПТУ |
||
2013 |
5 |
80% |
20% |
- |
2014 |
10 |
90% |
10% |
- |
2015 |
12 |
75% |
16% |
9% |
2016 |
5 |
100% |
- |
- |
2017 |
7 |
100% |
- |
- |
НВК забезпечує рівний доступ до якісної освіти для всіх учнів. В однокомплектній старшій школі створені різнопрофільні групи. 10 клас – універсальний і технологічний профіль. 11 клас – універсальний профіль, 4 юнаки 10 класу оволодівають професією тракториста на базі Заріченської ЗОШ.
Реалізується програма «Дистанційна освіта». Оснащеність НВК становить 5 навчальних комп’ютерів (4 учнівських та 1 учителя) у кабінеті інформатики. Робоче місце вчителя підключено до мережі Інтернет, використовується низькошвидкісне модемне з’єднання. У НВК створена електронна скринька, створено шкільний веб-сайт . В школі нараховується 2 сканера, 4 принтери. Навчальний заклад має ще 1 комп'ютер для діловодства та 2 ноутбуки, а також оснащено мультимедійним комплектом (проектором та екраном), який зберігається у кабінеті інформатики. На 1 комп’ютер в кабінеті – 18,5 учня при встановленій нормі 20 учнів на 1ПК.
Комп’ютерна техніка використовується на уроках інформатики, при викладанні предметів навчального плану, для позакласної роботи.
Відповідальний за виконання програми «Дистанційна освіта» заступник директора з навчально – виховної роботи Осташкіна Н.М.
Викладає інформатику в школі вчитель – фахівець Бескишка Н.М., яка працює в НВК з 1991 року, має стаж роботи 26 років. Обладнання кабінету інформатики відповідає вимогам ДержСанПіН України, про що свідчить санітарний паспорт кабінету. Документація кабінету інформатики приведена у відповідність до Положення про кабінет інформатики .
Тижневе навантаження кабінету інформатики становить 7 годин на тиждень. В 2017 – 2018 н.р. інформатику вивчали 11 учнів 2-3 класів, 17 учнів 5-7 класів та 27 учнів 8 – 11 класів.
Завідувач кабінетом інформатики Бескишка Н.М. веде необхідні журнали: обліку користування ППЗ та реєстрації відвідувачів кабінету інформатики. Дані журнали знаходяться в кабінеті інформатики.
Комп’ютерна техніка використовується на уроках інформатики, при викладанні предметів навчального плану, для позакласної роботи.
Всі вчителі (100%) володіють комп’ютерною грамотністю на рівні користувача.
У 2017 – 2018 н.р 1 учениця нагороджена Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні»: Логвінова Софія , 3 клас ; .
Школа тісно співпрацює з сільським будинком культури (директор Полянська О.І.), бібліотекою. Виховна робота у комплексі проводиться згідно вимог нормативно-правових документів, у відповідності розвитку навчально-виховного процесу на основі системного підходу до вирішення пріоритетних напрямків:
- громадянсько-правового та превентивного виховання;
- учнівського самоврядування;
- екологічного виховання;
- національно-патріотичного виховання;
- морально - естетичного виховання;
- формування здорового способу життя;
- профорієнтаційного виховання;
- родинного виховання.
Правове виховання, формування правової культури є однією з головних складових формування громадянської активності в закладі. Учні 10 – 11 класів для навчання і виховання третій рік поспіль обирають правовий профіль. Одержані в процесі навчання правові знання поглиблюються і розширюються в позаурочній виховній роботі.
Правове виховання учнів має два взаємопов’язаних між собою аспекти. З одного боку, воно орієнтоване на необхідність дотримання ними правил поведінки в закладі, у громадських місцях, за місцем проживання, з іншого, – дає учням перспективу на майбутнє, вчить поважати закон. Ось чому у правовиховній роботі педагоги закладу звертають увагу учнів на ті норми та галузі права, які захищають їхні права та законні інтереси: норми сімейного, трудового, житлового, цивільного права, тобто на ті питання, з якими вони зустрінуться поза межами навчального закладу.
На внутрішкільному обліку в закладі перебуває 1 учень:
№ з/р |
ПІБ учнів |
Клас |
Причина постановки на облік |
1. |
Шевцов Владислав Денисович |
99 |
Дитина, яка опинилася в складних життєвих обставинах |
На обліку в ССД та у лікаря-нарколога учнів НВК немає.
Кожен учитель, кожен класний керівник закладу постійно вивчає індивідуальні психологічні особливості учнів, їхні нахили, здібності. На виховних годинах класні керівники регулярно проводили правоосвітні бесіди. На учня, який знаходиться на внутрішкільному обліку, заведена особова справа з усіма необхідними документами. Класний керівник Жаріков Є.А. веде щоденник психолого-педагогічних спостережень за цим учнем, де фіксує виконану роботу, зміни в поведінці та характері дитини. Здійснюється постійний контроль за відвідуванням занять цим учнем. Традиційно проводить профілактичні бесіди на морально-правову тематику, мета проведення яких — попередження негативних проявів в поведінці учня. Під час бесід педагог привчає дитину давати оцінку своїм позитивним та негативним вчинкам.
Головне завдання учнівського самоврядування НВК забезпечувати умови для ініціативи, творчості, самостійності учнів у навчально-пізнавальній діяльності.
Учнівське самоврядування – добровільне об’єднання учнів з метою відтворення в них почуття господаря НВК, класу, вміння взаємодіяти на підставах партнерства, демократії, толерантності та відкритості.
На базі НВК створені та функціонують дитячі організації «Старшокласник» (8-11 класи) «Веселка» (4-7 класи) та загони –супутники «Барвінчата» (1-3 класи). Основною метою в них є виховання колективізму, розвиток соціальної активності учнів та формування вміння керувати колективом учнів. Основним принципом учнівського самоврядування є „Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо.”
Дані організації розробляють, координують, організовують і проводять дозвільні заходи для дітей та підлітків.
Завдання дитячих організацій були спрямовані на:
- згуртування дітей, підлітків з метою виконання добрих і корисних справ, розвиток різноманітних здібностей у підростаючого покоління, самовдосконалення, виховання у дітей віри в себе, в свої сили, любові до родини, до Батьківщини;
- пізнання та захист природи;
- вивчення та збереження традицій свого народу;
- виховання в дусі поваги до старших, піклування про молодших;
- надання шефської допомоги молодшим, інвалідам та пристарілим.
Організація самоврядування «Старшокласник» об’єднує в собі такі міністерства: освіти, внутрішніх прав, культури, інформації, здоров’я, добрих справ.
Шкільна дитяча організація «Веселка» працювала за сімома напрямками діяльності: дитяча творчість, турбота і милосердя, екологія і труд, естетика побуту, самовиховання, краєзнавство і національні традиції, туризм і спорт.
До своїх обов’язків діти всіх шкільних організацій ставляться серйозно та відповідально. Під керівництвом педагога – організатора та класних керівників вони проводять безліч різноманітних, цікавих та пізнавальних заходів, які сприяють ще й творчому розвиткові особистості учня.
В НВК традиційними стали заходи це загальношкільні лінійки, присвячені Дню визволення Донбасу, Дню чорнобильської трагедії, свято Першого дзвоника та свято Останнього дзвоника, святковий концерт, присвячений Дню працівників освіти та відзначення Міжнародного жіночого дня, вечори відпочинку для старшокласників до Дня святого Валентина, святкова програма привітання ветеранів Великої Вітчизняної війни з Днем Перемоги. Також членами дитячих організацій ведеться широка екологічна робота: екологічний рейд “Шкільне подвір’я” – заходи з упорядкування території школи, догляд за квітниками, операція “Забуті могили” – трудовий десант з упорядкування братських могил, випуск стіннівок та плакатів на екологічну тематику, участь в акціях “Збережемо первоцвіт”, “Замість ялинки зимовий букет”.
В школі проходить щорічна акція «Живи, книго!», в рамках якої актив дитячої організації під керівництвом завідувача бібліотеки Вигулярної О.О. систематично проводить рейди у класи і стежить за станом підручників.
Всі учні закладу охоплені гарячим харчуванням. Грошова норма для гарячого харчування за рахунок бюджету для учнів 1-4 класів становить 10,70 гривні та для вихованців дошкільного відділення і пільгової категорії - 20 гривень Учні 5-11 класів харчуються за кошти батьків. В закладі ведеться облік дітей, які отримують безкоштовне пільгове гаряче харчування (учні 1-4 класів) .
. Оптимальність охоплення учнів гарячим харчуванням: всього харчується 97% від загальної кількості дітей.
Для здешевлення харчування та урізноманітнення раціону згідно рішення загальношкільних батьківських зборів проводився збір овочів для харчування від батьків учнів та вихованців. Всі овочі зберігаються у спеціально відведеному підвальному приміщенні. Облік продуктів здійснює комірник Кобцева Н.В. В меню щотижня овочеве рагу, картопля пюре і тушкована, у встановлені терміни - вінегрет, ікра бурякова, салат з капусти, квашена капуста. Готуються також і перші страви - борщ або суп. Влітку 2017р. завдяки батьківській допомозі було заготовлено 550 кг картоплі,65кг капусти , 58 кг цибулі, 40 кг моркви , 54 кг буряку , законсервовано відповідно 30кг огірків та 102кг кабачків,помідори, 90 л компотів, 5 кг щавеля,5 кг окріпу. Адміністрація спільно із сільським головою Сичовим A.B. зверталися до місцевих орендарів землі з приводу надання спонсорської допомоги для здешевлення харчування учнів. Так НВК було надано 60 л олії, заклад отримав 100 кг борошна,35 кг меду.
У 2017-2018 н.р. значна допомога була надана управлінням освіти,молоді та спорту ,а саме:
-отримано фарбу-197 банок різного кольору;
-тарілки,кружки,ложки,каструлі;
-ваги електронні;
-спецодяг (техперсонал);
-миючий засіб,сода,мило,порошок;
-лампи,бензопила;
-кошти на заміну каналізації в дошкільному відділенні,пральній,їдальні(5500грн).
Тернівський навчально – виховний комплекс є комунальним закладом, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Завдання адміністрації полягає у оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні. Питання господарської роботи є найскладнішим у роботі керівника, так як на їх вирішення необхідно залучати спонсорську, благодійну допомогу.
Фінансово-господарська діяльність НВК здійснюється згідно кошторису, сформованого Лиманською міською радою.
Але разом з тим, потребує подальшої роботи забезпечення стану матеріальної бази закладу.
Також медичне обслуговування учнів здійснюють Зарічненська сімейна амбулаторія, Торський, Тернівський та Ямполівський ФАПи. В 2017 – 2018 н.р. всі учні пройшли медогляд із встановленням групи здоров'я.
В закладі суворо контролюється дотримання санітарно – гігієнічних умов, безпеки життєдіяльності та охорони праці. Випадків травматизму дітей і працівників у закладі не було.
У закладі створені Рада НВК (голова Голєва Л.Ю.), батьківський комітет, профспілковий комітет, які функціонують у тісній співпраці з адміністрацією та трудовим колективом. Систематично проводяться загальношкільні батьківські збори. Оформляється документація про роботу даних структур управління.
В 2017-2018 н.р. колектив школи продовжував роботу по реалізації законів «Про Освіту», «Про дошкільну освіту», “Про загальну середню освіту”, “Закону про мови”, Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті, постанов уряду, наказів Міністерства освіти і науки України, нормативних документів про школу, а головне – з 01 вересня 2017 року колектив працював за оновленими Програмами .
Педколектив НВК продовжував працювати по проблемі «Підвищення ефективності навчально – виховного процесу на основі використання інноваційних технологій навчання . Здійснення особистісно орієнтованого підходу у навчально – виховному процесі».
Педагогічний колектив крім рішення педагогічних задач стежить за співвідношенням навчального навантаження і методів викладання з віковими й індивідуальними особливостями дітей, сприяє охороні і зміцненню їхнього здоров'я. Усвідомлення цінності здоров’я є однаковим для всіх учасників освітнього процесу. Впровадження в навчальний процес здоров’язберігаючих технологій стає системостворюючим.
Педагоги колективу брали участь в методичних заходах, спланованих ММК, залучалися до роботи у міських, обласних семінарах, конференціях, вебінарах:
Голєва Л.Ю., вчитель історії з проектом «Підростаючому поколінню – повноцінний фізичний розвиток» прийняла участь у ІІІ серпневому конгресі освітян Донеччини – 2017 «Освіта Донеччини: національний та європейський вектори розвитку»;
Бескишка Н.М., вчитель математики та інформатики стала учасником ІІІ обласної науково – практичної конференції «Реалії та перспективи національно – патріотичного виховання в Донецькій області». ЇЇ стаття «Національно – патріотичне виховання на сучасному уроці математики» ввійшла у Збірку матеріалів конференції (том 1, стор. 190-192);
Шпак К.А., вчитель зарубіжної літератури отримала два сертифікати за участь у вебінарах «STEM освіта» та « Стратегії вивчення сучасної зарубіжної літератури. 5-9 класи»;
Ямалтдінова Г.О., вчитель англійської мови також за підсумками участі у вебінарі «Електронні освітні ігрові ресурси – нові можливості для інклюзивної освіти» одержала сертифікат;
Шість вчителів (Воронкіна Л.В., Тимофієва О.І., Осташкіна Н.М., Шпак К.А., Ямалтдінова Г.О., Мірошніченко В.В.) пройшли онлайн – курс для вчителів початкової школи на студії онлайн – освіти EdEra;
Тихоненко К.Л., педагог - організатор разом з учнем 11 класу Гипичем Артемом прийняли участь Міжнародному міждисциплінарному конкурсі наукових і творчих робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко «Голодомор 1932–1933 рр. – геноцид Українського народу». Із 1500 наданих на конкурс робіт їх робота «Тернівська слобода в роки голодомору» ввійшла в десятку найкращих робіт та була нагороджена диплом з відзнакою та грошовою винагородою 1 тис. грн.;
Тимофієва О.І., вчитель початкових класів (2 клас) виступила 23.11.2017 року з презентацією «Інтегровані уроки» (творчий звіт) на засіданні МПНМК вчителів 2 класів;
Тимофієва О.І., Савченко С.В. публікували власний авторський матеріал в мережі Internet на сайті SUPER.UROK-UA.com та отримали відповідні сертифікати.
Учителі школи запрошувалися як члени журі міських олімпіад : Трохименко С.В., вчитель трудового навчання, Голєва Л.Ю., вчитель історії та правознавства, Мірошніченко В.В., вчитель хімії та біології, Журавель Л.П., вчитель географії, Тимофієва О.І., вчитель початкових класів, Тихоненко К.Л., педагог – організатор – член журі конкурсу «Проліска» та міського етапу обласної пошуково-краєзнавчої експедиції «Донбас екскурсійний».
Протягом поточного навчального року Голєва Л. Ю. вела методичний консиліум з питань правознавства.
Ямалтдінова Г.О. була слухачем школи молодого вчителя ( керівник Каменюк Т.І.);
Тихоненко К.Л. відвідувала школу педагогічної майстерності ( керівник Головчанська Т.О.);
Мірошніченко В.В. в рамках роботи методичної лабораторії «Впровадження новітніх інформаційних технологій в біологічну освіту» створила мультимедійну презентацію до теми «Гриби» (керівник Лобода Л.І.);
Бескишка Н.М., вчитель математики та інформатики, опікуючись сайтом Тернівського НВК, прийняла участь у міському огляді – конкурсі на кращий веб –сайт закладів освіти та посіла ІІ місце серед сільських шкіл.
Основним критерієм ефективності внутрішньошкільної методичної роботи визначено її результативність. Щорічно вчителі підвищують педагогічну майстерність і професійний рівень, що забезпечує результативність навчально-виховної роботи.
У 2017 – 2018 н.р. учителі НВК підготували учнів до участі у таких конкурсах:
еколого – краєзнавчий рух учнівської молоді «Донбас Заповідний» , номінація «В об’єктиві фауна Донецького краю» міський етап – І, ІІ, ІІ, ІІІ місце; обласна пошуково – краєзнавча експедиції «Донбас екскурсійний», номінація конкурс відеороликів «Невідома Донеччина» міський етап – І місце, обласний І місце; обласний етап конкурсу «Тварини - наші друзі», номінація «Літературна творчість» ІІ місце; міський етап обласної природоохоронної акції «Проліска», номінація «Соціальний відеоролик» І місце, номінація «Фотографія» міський етап- І місце, обласний – І місце(Тихоненко К.Л.);
конкурс «Знай і люби свій край», номінація «Декоративно – ужиткове мистецтво», вироби з природних метеріалів, І місце (Трохименко С.В.);
к-с «Тварини наші друзі», номінація «Літературна творчість», міський етап І, І, І, І місце, обласний – І, ІІ, ІІ,ІІ місце , номінація «Фото тварини», І, І, І, І місце в міському та ІІ, ІІ, ІІІ, ІІІ місце в обласному етапах; К-с «Природа і творчість», номінація «Натхнення» , ІІ місце ; міський етап краєзнавчого руху «Донбас заповідний», номінація «В об’єктиві фауна Донецького краю » І, І,ІІІ місця; міський етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно -ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край», ІІ місце; (Тимофієва О.І.);
чемпіонат області з фут залу серед дівчат 2003 – 2005 р.н. (м.Сіверськ), ІІ, ІІ, ІІІ місце; міські змагання з настільного тенісу,ІІ місце ; чемпіонат ЛМО ВФСТ «Колос» з шашок, ІІ місце (Жаріков Є.А.);
к-с «Знай і люби свій край», номінація «Декоративно – ужиткове мистецтво», в’язання спицями, гачком, ІІ місце (Голєва Л.Ю.);
міський етап к-су «Тварини наші друзі», номінація «Літературна творчість», І місце, І місце в обласному етапі; міський етап к-су «Знай і люби свій край», номінація «Декоративно – ужиткове мистецтво», ІІІ місце (Шпак К.А.);
к-с «Тварини наші друзі», номінація «Фото тварини», І місце, ІІІ місце в обласному етапі (Іванова Л.П.).
Учні Мірошніченко В.В , Голєвої Л.Ю., Бескишкої Н.М., Савченко С.В. прийняли участь в Інтернет – конкурсах «Колосок», «Лелека», «Кенгуру».
Важливим напрямком методичної роботи є організація підвищення кваліфікації педпрацівників. Курси при Донбаському ДПУ проходять вчителі української мови та літератури Сєрокурова І.І. та трудового навчання Трохименко С.В.; при Донецькому облІППО – вчитель біології та хімії Мірошніченко В.В.
В поточному 2017 – 2018 н.р. атестувалися 5 учителів. Відповідно рішення ШАК Савченко С.В., Тихоненко К.Л., Жаріков Є.А. визнані такими, що відповідають займаній посаді та присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії». Два педагоги атестувалися МАК. Отже Тимофієва О.І. відповідає займаній посаді та присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», Бескишкій Н.М. присвоєно звання «старший учитель».
У Тернівському НВК склалася певна система роботи з охорони життя, здоров'я дітей, попередження дитячого травматизму. Підвищився рівень інформаційно-аналітичного забезпечення, планування, здійснення контролю.
Адміністрація організовує роботу по створенню здорових та безпечних умов навчально-виховного та навчально-виробничого процесів, ведеться профілактично - роз’яснювальна робота щодо попередження нещасних випадків, відпрацювання практичних дій у надзвичайних ситуаціях, здійснюється комплекс заходів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу; на постійному контролі питання охорони праці, здоров'я і життя дітей, дотримання санітарно – гігієнічних норм, пожежної безпеки. У річному плані роботи передбачені заходи щодо охорони життя і здоров'я дітей.
По НВК видані накази «Про організацію роботи з БЖ учнів, вихованців в 2017 – 2018 н.р.», «Про розподіл функціональних обов'язків з ОП», «Про призначення відповідальних осіб за протипожежний стан» тощо.
Оформлено куточки і стенди з безпеки життєдіяльності. В усіх учнів наявні схеми маршрутів безпечного руху в школу і назад.
Усім працівникам НВК видані посадові інструкції та з ОП. Дані інструкції наявні на кожному робочому місці. У класних керівників, учителів – предметників наявні блоки затверджених інструкцій, за якими проводяться інструктажі з учнями.
З метою попередження нещасних випадків педагогічні працівники чергують за окремим графіком на перервах на території шкільного подвір’я, грального майданчика та в приміщенні НВК.
Перед осінніми, зимовими, весняними та літніми канікулами проводилися тижні з безпеки життєдіяльності учнів, ПДР; проводилися бесіди та інструктажі, які реєструвалися у Журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, заносилися до щоденників учнів, в класних журналах. З пам'ятками на канікули ознайомлені батьки учнів. У квітні проведені тижні охорони праці, безпеки життєдіяльності.
Своєчасно проводилися цільові інструктажі з дітьми перед виїздом за межі школи.
Класні керівники 1-11 класів постійно проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячого травматизму. Питання БЖ та профілактики травматизму розглядалися на батьківських зборах.
У школі ведеться облік дитячого травматизму, оформлений журнал реєстрації нещасних випадків серед дітей і підлітків. Необхідно зазначити, що у 2017-2018 навчальному році не зафіксовано нещасних випадків з учнями під час навчально-виховного процесу, що свідчить про систематичну роботу щодо профілактики травматизму учнів.
Для розвитку естетичних смаків та уподобань школярів, для залучення до прекрасного в школі щорічно проводяться загальношкільні свята: «Свято осені», Осінній бал, концерт до Дня вчителя, святкування Нового року, свята 8 Березня, свята Останнього дзвоника. Метою цих заходів є залучення учнів та їх батьків до спільної справи та можливості проявити свою креативність, фантазію та майстерність.
Дух змагання та колективізму дав проявити конкурс на найкращий класний куточок, який проводився з метою виявлення та підтримки творчих ідей учнів, сприяння самореалізації особистості школярів шляхом активної участі у роботі шкільного самоврядування. Переможцями такого конкурсу стали учні 9 класу.
В рамках трудового виховання проводились трудові десанти, робота на квіткових клумбах, рейди санітарії та порядку, операція «Чистий двір», метою яких є залучення молоді до різноманітних педагогічно організованих видів суспільно корисної праці з метою передання їй виробничого досвіду, розвитку в неї творчого практичного мислення, працьовитості й свідомості людини праці.
В листопаді в школі проводився День Толерантності. Протягом тижня було проведено різні заходи, а саме інформаційна хвилина «Що таке толерантність?»
Протягом 2017 – 2018 навчального року на базі школи працювали гуртки: «Футзал», «Історичне краєзнавство», в яких діти могли розвивати свої творчі здібності.
Програма дій на наступний 2018-2019 навчальний рік
- Удосконалювати громадсько-державну форму управління закладом;
- Формувати і розвивати високоінтелектуальну свідому особистість з громадянською позицією, яка готова до конкурентного обрання свого місця в житті;
- Реалізовувати діяльнісний, компетентнісний та особистісно зорієнтований підходи до вивчення базових предметів;
- Спрямувати навчально – виховний процес на формування ключових, між- предметних та предметних компетентностей учнів;
- Удосконалення системи роботи по національно - патріотичному вихованню школярів;
- Педагогічним працівникам підвищувати рівень ІКТ-компетенції, технологічної культури; активно використовувати у своїй діяльності матеріали освітніх сайтів та персональних сайтів учителів;
- Впроваджувати інноваційні, передові, інтенсивні методи і прийоми роботи в практику викладання навчальних предметів;
- Формувати позитивну мотивацію в учнів до пізнавальної діяльності, потребу в самопізнанні, самореалізації та самовдосконаленні учнів;
- Забезпечувати перспективність і наступність у роботі дошкільного відділення, початкової та середньої школи;
- Реалізація вихователями дошкільного відділення особистісно – орієнтованого підходу на засадах дитино центризму;
- Підвищувати результативність виховної роботи в навчально – виховному комплексі шляхом запровадження розвиваючих технологій;
- Створити максимально сприятливі умови для інтелектуального, морального та фізичного розвитку обдарованих дітей, удосконалювати творчий потенціал вчителів;
- Вдосконалювати систему внутрішньо шкільного контролю на основі управлінських рішень;
- Оновлювати роботу з батьками учнів і вихованців, розвивати партнерські відносини між НВК та сім’єю;
- Активізувати роботу шкільного самоврядування;
- Оновлення матеріально – технічної бази НВК.
Директор НВК С.В.Савченко
ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ
загальних зборів педагогічного колективу Тернівського навчально – виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
Лиманської міської ради Донецької області, Ради НВК та громадськості
від 20 червня 2018 року
Голова Осташкіна Наталія Миколаївна
Секретар Сєрокурова Ірина Іванівна
Присутні: педагогічні працівники – 16 чоловік, батьки – 20 чоловіки, представники громадськості – 14 чоловік.
Порядок денний:
1. Звітування директора Тернівського НВК Савченко С.В. про свою діяльність у 2017 – 2018 н.р. перед педагогічним колективом та громадськістю.
Доповідач Савченко С.В.
2. Оцінка діяльності директора Савченко С.В. за результатами її звіту.
- СЛУХАЛИ:
Гипич В.Л.,член Ради НВК – запропонувала оцінити діяльність директора Савченко С..В. у 2017 – 2018 н.р. як задовільну.
ВИСТУПИЛИ:
Тимофієва О.І., голова лічильної комісії – повідомила про результати таємного голосування:
За – 50 чоловік
Проти – 0 чоловік
Утрималося – 0 чоловік
УХВАЛИЛИ:
визнати роботу директора Тернівського НВК Савченко С..В. у 2017 – 2018 н.р. задовільною (одноголосно).
Голова Н.М.Осташкіна
Секретар І.І. Сєрокурова
ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ
лічильної комісії
загальних зборів педагогічного колективу Тернівського навчально – виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
Лиманської міської ради Донецької області, Ради НВК та громадськості
від 20 червня 2018 року
Голова Тимофієва Олена Іванівна
Секретар Гипич Валентина Леонтіївна
Присутні: Хижняк Т.П.,член комісії
Порядок денний:
- Підрахунок результатів голосування щодо оцінки діяльності директора Тернівського НВК Савченко С.В. у 2017 – 2018 н.р.
СЛУХАЛИ:
Хижняк Т.П., член комісії – повідомила про результати підрахунку голосів щодо оцінки діяльності директора Тернівського НВК Савченко С.В. у 2017 – 2018 н.р. як задовільної.
За – 50 (п’ятдесят шість) чоловік
Проти – 0 (нуль) чоловік
Утрималося – 0 (нуль) чоловік
УХВАЛИЛИ:
Затвердити результати голосування щодо оцінки діяльності директора Тернівського НВК Савченко С.В. у 2017– 2018 н.р. – «задовільно».
За – 50 (п’ятдесят шість) чоловік
Проти – 0 (нуль) чоловік
Утрималося – 0 (нуль) чоловік
Голова О.І.Тимофієва
Секретар В.Л.Гипич
Начальнику відділу освіти
Лиманської міської ради
Печатніковій Н.В.
ДОПОВІДНА ЗАПИСКА
Повідомляю Вам, що звітування керівника на загальних зборах педагогічного колективу, Ради НВК та громадськості проведено 16 червня 2017 р.
Всього присутніх 56 осіб,
з них:
працівників закладу 20 осіб,
батьків 22 осіб,
представників громадськості 14 осіб.
Додатки:
1. Звіт керівника - 1 екземпляр.
2. Витяг з протоколу лічильної комісії в частині підрахунку
результатів голосування - 1 екземпляр.
3. Витяг з протоколу загальних зборів в частині ухвали - 1 екземпляр.
Директор Тернівського НВК С.В.Савченко
ЗВІТ
директора Тернівського навчально – виховного комплексу
«загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
Лиманської міської ради Донецької області
на загальних зборах педагогічного колективу, Ради НВК та громадськості
16 червня 2017 р.
Конституцією України та Законом України „Про освіту ” передбачена обов’язкова повна загальна середня освіта для молоді. Тернівським НВК ведеться постійна організаційна робота щодо забезпечення прав молоді на отримання освіти. Аналіз роботи школи по забезпеченню прав молоді на отримання освіти проводиться на основі бази даних території, що обслуговується школою - мікрорайону. Щорічно станом на 1 вересня проводиться облік дітей та підлітків, які мешкають на території обслуговування закладу; щоквартально відслідковується демографічна ситуація. Станом на 01 червня 2017р. на освітній території школи проживало 70 дітей і підлітків шкільного віку, з них 98,6% охоплені навчанням: 1 дитина не навчається (Зозуля І.С.) за станом здоров’я (інвалід дитинства). Дітей дошкільного віку – 33, з них відвідували дошкільне відділення – 15 дітей – 45% , що нижче минулорічного показника на 8%. Дітей 5-річного віку – 4, з них 4– відвідували дошкільне відділення.
Станом на кінець навчального року в НВК навчалося 67 учень, у дошкільному відділенні – 16 дітей. На індивідуальному навчанні знаходився 1 учень – Квітницький Сергій, 6 клас
Серед учнів та вихованців НВК значний відсоток становлять діти пільгового контингенту:
- діти-інваліди — 2 учні (3 %);
- діти з багатодітних сімей - 19 учнів з 6 сімей (28%);
- одинокими матерями - 14 дітей (20%);
- діти з неповних сімей - 6 дітей (9%).
В рамках огляду були проведені рейди - обстеження житлово-побутових умов дітей(Демченка М.,Ткаченко Т.,Шевцова В., )були складені акти та встановлено, що всі діти даної категорії утримуються в добрих умовах.
Навчально – виховний процес забезпечують 18 учителів і 2 вихователі. Працевлаштування випускників 9 класу:
Рік випуску |
К-ть учнів |
Продовжують навчання |
||
Школа |
Технікум |
ПТУ |
||
2012 |
- |
- |
- |
- |
2013 |
5 |
80% |
20% |
|
2014 |
10 |
90% |
10% |
- |
2015 2016 |
12 5 |
75 % 100% |
16% |
9% - |
НВК забезпечує рівний доступ до якісної освіти для всіх учнів. В однокомплектній старшій школі створені різнопрофільні групи. 10 клас – універсальний профіль, 11 клас – універсальний і технологічний профіль. 5 юнаків 11 класу оволодівають професією тракториста на базі Заріченської ЗОШ.
Реалізується програма «Дистанційна освіта». Оснащеність НВК становить 5 навчальних комп’ютерів (4 учнівських та 1 учителя) у кабінеті інформатики. Робоче місце вчителя підключено до мережі Інтернет, використовується низькошвидкісне модемне з’єднання. У НВК створена електронна скринька, створено шкільний веб-сайт . В школі нараховується 2 сканера, 4 принтери. Навчальний заклад має ще 1 комп'ютер для діловодства та 2 ноутбуки, а також оснащено мультимедійним комплектом (проектором та екраном), який зберігається у кабінеті інформатики. На 1 комп’ютер в кабінеті – 18,5 учня при встановленій нормі 20 учнів на 1ПК.
Комп’ютерна техніка використовується на уроках інформатики, при викладанні предметів навчального плану, для позакласної роботи.
Відповідальний за виконання програми «Дистанційна освіта» заступник директора з навчально – виховної роботи Осташкіна Н.М.
Викладає інформатику в школі вчитель – фахівець Бескишка Н.М., яка працює в НВК з 1991 року, має стаж роботи 25 років. Обладнання кабінету інформатики відповідає вимогам ДержСанПіН України, про що свідчить санітарний паспорт кабінету. Документація кабінету інформатики приведена у відповідність до Положення про кабінет інформатики .
Тижневе навантаження кабінету інформатики становить 7 годин на тиждень. В 2016 – 2017 н.р. інформатику вивчали 12 учнів 2-3 класів, 17 учнів 5-7 класів та 27 учнів 8 – 11 класів.
Завідувач кабінетом інформатики Бескишка Н.М. веде необхідні журнали: обліку користування ППЗ та реєстрації відвідувачів кабінету інформатики. Дані журнали знаходяться в кабінеті інформатики.
Комп’ютерна техніка використовується на уроках інформатики, при викладанні предметів навчального плану, для позакласної роботи.
Всі вчителі (100%) володіють комп’ютерною грамотністю на рівні користувача.
У 2016 – 2017 н.р 4 учня нагороджені Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»: Логвінова Софія , 2 клас ; Бондаренко Антон , 4 клас; Тимофієва Анна, 8 клас; Друзенко Владислав , 10 клас.
Школа тісно співпрацює з сільським будинком культури (директор Полянська О.І.), бібліотекою. Позаурочна навчально - виховна робота включає в себе проведення тематичних тижнів, вечорів, розважальних програм, конкурсів, вікторин, святкових концертів, диспутів тощо.
Всі учні закладу охоплені гарячим харчуванням. Грошова норма для гарячого харчування за рахунок бюджету для учнів 1-4 класів становить 10 гривні та для вихованців дошкільного відділення і пільгової категорії - 14 гривень Учні 5-11 класів харчуються за кошти батьків. В закладі ведеться облік дітей, які отримують безкоштовне пільгове гаряче харчування (учні 1-4 класів) .
. Оптимальність охоплення учнів гарячим харчуванням: всього харчується 86% від загальної кількості дітей.
Для здешевлення харчування та урізноманітнення раціону згідно рішення загальношкільних батьківських зборів проводився збір овочів для харчування від батьків учнів та вихованців. Всі овочі зберігаються у спеціально відведеному підвальному приміщенні. Облік продуктів здійснює комірник Кобцева Н.В. В меню щотижня овочеве рагу, картопля пюре і тушкована, у встановлені терміни - вінегрет, ікра бурякова, салат з капусти, квашена капуста. Готуються також і перші страви - борщ або суп. Влітку 2016 р. завдяки батьківській допомозі було заготовлено 840 кг картоплі,54 кг капусти , 70 кг цибулі, 47 кг моркви , 25 кг буряку , законсервовано відповідно 120кг огірків та 70 кг кабачків,помідори, 108 л компотів, 10 кг щавлю,3кг укропу Адміністрація спільно із сільським головою Сичовим A.B. зверталися до місцевих орендарів землі з приводу надання спонсорської допомоги для здешевлення харчування учнів. Так НВК було надано 80 л олії, заклад отримав 100 кг борошна.
Також медичне обслуговування учнів здійснюють Зарічненська сімейна амбулаторія, Торський, Тернівський та Ямполівський ФАПи. В 2016 – 2017 н.р. всі учні пройшли медогляд із встановленням групи здоров'я.
В закладі суворо контролюється дотримання санітарно – гігієнічних умов, безпеки життєдіяльності та охорони праці. Випадків травматизму дітей і працівників у закладі не було.
У закладі створені Рада НВК (голова Голєва Л.Ю.), батьківський комітет, профспілковий комітет, які функціонують у тісній співпраці з адміністрацією та трудовим колективом. Систематично проводяться загальношкільні батьківські збори. Оформляється документація про роботу даних структур управління.
В 2016-2017 н.р. колектив школи продовжував роботу по реалізації законів «Про Освіту», «Про дошкільну освіту», “Про загальну середню освіту”, “Закону про мови”, Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті, постанов уряду, наказів Міністерства освіти і науки України, нормативних документів про школу, а головне – з 01 вересня 2016 року колектив працював за оновленими Програмами .
Педколектив НВК продовжував працювати по проблемі «Підвищення ефективності навчально – виховного процесу на основі використання інноваційних технологій навчання . Здійснення особистісно орієнтованого підходу у навчально – виховному процесі».
Педагогічний колектив крім рішення педагогічних задач стежить за співвідношенням навчального навантаження і методів викладання з віковими й індивідуальними особливостями дітей, сприяє охороні і зміцненню їхнього здоров'я. Усвідомлення цінності здоров’я є однаковим для всіх учасників освітнього процесу. Впровадження в навчальний процес здоров’язберігаючих технологій стає системостворюючим.
У Тернівському НВК склалася певна система роботи з охорони життя, здоров'я дітей, попередження дитячого травматизму. Підвищився рівень інформаційно-аналітичного забезпечення, планування, здійснення контролю.
Адміністрація організовує роботу по створенню здорових та безпечних умов навчально-виховного та навчально-виробничого процесів, ведеться профілактично - роз’яснювальна робота щодо попередження нещасних випадків, відпрацювання практичних дій у надзвичайних ситуаціях, здійснюється комплекс заходів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу; на постійному контролі питання охорони праці, здоров'я і життя дітей, дотримання санітарно – гігієнічних норм, пожежної безпеки. У річному плані роботи передбачені заходи щодо охорони життя і здоров'я дітей.
По школі видані накази «Про організацію роботи з БЖ учнів, вихованців в 2016 – 2017 н.р.», «Про розподіл функціональних обов'язків з ОП», «Про призначення відповідальних осіб за протипожежний стан» тощо.
Оформлено куточки і стенди з безпеки життєдіяльності. В усіх учнів наявні схеми маршрутів безпечного руху в школу і назад.
Усім працівникам НВК видані посадові інструкції та з ОП. Дані інструкції наявні на кожному робочому місці. У класних керівників, учителів – предметників наявні блоки затверджених інструкцій, за якими проводяться інструктажі з учнями.
З метою попередження нещасних випадків педагогічні працівники чергують за окремим графіком на перервах на території шкільного подвір’я, грального майданчика та в приміщенні школи.
Перед осінніми, зимовими, весняними та літніми канікулами проводилися тижні з безпеки життєдіяльності учнів, ПДР; проводилися бесіди та інструктажі, які реєструвалися у Журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, заносилися до щоденників учнів, в класних журналах. З пам'ятками на канікули ознайомлені батьки учнів. У квітні проведені тижні охорони праці, безпеки життєдіяльності.
Своєчасно проводилися цільові інструктажі з дітьми перед виїздом за межі школи.
Класні керівники 1-11 класів постійно проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячого травматизму. Питання БЖ та профілактики травматизму розглядалися на батьківських зборах.
У школі ведеться облік дитячого травматизму, оформлений журнал реєстрації нещасних випадків серед дітей і підлітків. Необхідно зазначити, що у 2016-2017 навчальному році не зафіксовано нещасних випадків з учнями під час навчально-виховного процесу, що свідчить про систематичну роботу щодо профілактики травматизму учнів.
Для розвитку естетичних смаків та уподобань школярів, для залучення до прекрасного в школі щорічно проводяться загальношкільні свята: «Свято осені», Осінній бал, концерт до Дня вчителя, святкування Нового року, свята 8 Березня, свята Останнього дзвоника. Метою цих заходів є залучення учнів та їх батьків до спільної справи та можливості проявити свою креативність, фантазію та майстерність.
Дух змагання та колективізму дав проявити конкурс на найкращий класний куточок, який проводився з метою виявлення та підтримки творчих ідей учнів, сприяння самореалізації особистості школярів шляхом активної участі у роботі шкільного самоврядування. Переможцями такого конкурсу стали учні 10 класу.
В рамках трудового виховання проводились трудові десанти, робота на квіткових клумбах, рейди санітарії та порядку, операція «Чистий двір», метою яких є залучення молоді до різноманітних педагогічно організованих видів суспільно корисної праці з метою передання їй виробничого досвіду, розвитку в неї творчого практичного мислення, працьовитості й свідомості людини праці.
В листопаді в школі проводився День Толерантності. Протягом тижня було проведено різні заходи, а саме інформаційна хвилина «Що таке толерантність?»
Протягом 2016 – 2017 навчального року на базі школи працювали гуртки: «Фольклор та етнографія» , «Історичне краєзнавство», в яких діти могли розвивати свої творчі здібності.
Директор С.В.Савченко
ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ
загальних зборів педагогічного колективу Тернівського навчально – виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
Лиманської міської ради Донецької області, Ради НВК та громадськості
від 16 червня 2017 року
Голова Осташкіна Наталія Миколаївна
Секретар Сєрокурова Ірина Іванівна
Присутні: педагогічні працівники – 20 чоловік, батьки – 22 чоловіки, представники громадськості – 14 чоловік.
Порядок денний:
1. Звітування директора Тернівського НВК Савченко С.В. про свою діяльність у 2016 – 2017 н.р. перед педагогічним колективом та громадськістю.
Доповідач Савченко С.В.
2. Оцінка діяльності директора Савченко С.В. за результатами її звіту.
- СЛУХАЛИ:
Гипич В.Л.,член Ради НВК – запропонувала оцінити діяльність директора Савченко С..В. у 2016 – 2017 н.р. як задовільну.
ВИСТУПИЛИ:
Тимофієва О.І., голова лічильної комісії – повідомила про результати таємного голосування:
За – 56 чоловік
Проти – 0 чоловік
Утрималося – 0 чоловік
УХВАЛИЛИ:
визнати роботу директора Тернівського НВК Савченко С..В. у 2016 – 2017 н.р. задовільною (одноголосно).
Голова Н.М.Осташкіна
Секретар І.І. Сєрокурова
ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ
лічильної комісії
загальних зборів педагогічного колективу Тернівського навчально – виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»
Лиманської міської ради Донецької області, Ради НВК та громадськості
від 16 червня 2017 року
Голова Тимофієва Олена Іванівна
Секретар Гипич Валентина Леонтіївна
Присутні: Хижняк Т.П.,член комісії
Повестка дня:
- Підрахунок результатів голосування щодо оцінки діяльності директора Тернівського НВК Савченко С.В. у 2016 – 2017 р.н.
СЛУХАЛИ:
Хижняк Т.П., член комісії – повідомила про результати підрахунку голосів щодо оцінки діяльності директора Тернівського НВК Савченко С.В. у 2016 – 2017 р.н. як задовільної.
За – 56 (п'ятдесят шість) чоловік
Проти – 0 (нуль) чоловік
Утрималося – 0 (нуль) чоловік
ПОХВАЛИЛИ:
Затвердити результати голосування щодо оцінки діяльності директора Тернівського НВК Савченко С.В. у 2016 – 2017 р.н. – «задовільно».
За – 56 (п'ятдесят шість) чоловік
Проти – 0 (нуль) чоловік
Утрималося – 0 (нуль) чоловік
Голова О.І.Тимофієва
Секретар В.Л.Гіпіч