18 травня - Міжнародний день музеїв

Date: 18 травня 2020 о 15:24
141 view

Щорічно в усьому світі 18 травня святкується Міжнародний день музеїв. У цей день музеї відкривають свої двері для всіх бажаючих, зовсім безкоштовно й з радістю показуючи свої виставочні зали, нові експонати, розповідають і працюють у дусі девізу "Музеї - це важливий засіб культурного обміну, збагачення культури і розвитку взаєморозуміння, співробітництва й миру...

Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

Але у цьому році Міжнародний день музеїв проходить у онлайн – режимі.  Тому пропонуємо вам ознайомитися з декілька цікавих фактів про музеї: Капітолійський Музей (Capitoline Museums), найстаріша публічна колекція мистецтв в світі, почав свою роботу в 1471 році, коли папа Сикст IV пожертвував ряд важливих для народу Рима древніх скульптур; музей Ватикану (Vatican Museums), другий найстаріший у світі музей, він почав свою історію з моменту першої публічної виставки, котра складалася так само з представлених публіці колекції скульптур, збирання якої було ініційовано Папою Юлієм II ще в 1506 році; Британський музей (British Museum) вперше був відкритий для публіки 15 січня 1759 року.

Рекомендуємо вам здійснити відеоподорож найкращими музеями світу. Це ви зможете зробити перейшовши за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=6aI0n0MPz1o. Повернувшись в Україну, пропонуємо дізнатися про цікаві факти про Жмеринський музей за посиланням https://zhmerynka.city/read/dosvid/81017/cikavi-fakti-pro-zhmerinskij-muzej-18-travnya-den-muzeiv-video

Сподіваюсь матеріали, відеоролики зацікавлять і ви, здобувачі освіти, додатково будете онлайн – подорожувати.