Модель організації навчання в 2020–2021 навчальному році в умовах карантину в Тернівському НВК Лиманської міської ради Донецької області
Модель організації навчання
в 2020–2021 навчальному році в умовах карантину
в Тернівському НВК
Лиманської міської ради Донецької області
З 1 вересня 2020 року заклади освіти працюють згідно рекомендацій МОЗ України, освітній процес у школі буде адаптований в умовах карантинних обмежень. Загальнонаціональний карантин, встановлений через пандемію COVID-19, продовжено до 31 серпня 2020 року. З 1 серпня залежно від епідемічної ситуації в кожному з регіонів встановлюватиметься один з чотирьох рівнів епідемічної небезпеки – “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний”. У «червоній» зоні освітній процес буде заборонено, в інших зонах навчання проводиться за одним із сценаріїв – у звичайному режимі або за змішаною системою.
Згідно проведеної онлайн – педради 27.07.2020 року колектив Тернівського НВК прийняв рішення проводити освітній процес 2020 - 2021 н. р. в звичній формі, як і раніше, в класах, в актовому залі, в спортзалі — але з урахуванням карантинних обмежень.
Структура навчального року:
І семестр з 01.09.2020 по 24.12.2020 року
ІІ семестр з 11.01.2021 по 28.05. 2021 року
Осінні канікули з 26.10.2020 по 01.11.2020 року
Зимові канікули з 25.12.2020 по 10.01.2021 року
Весняні канікули з 22.03.2021 по 28.03.2021 року
Додаткові канікули першокласників у лютому.
Для забезпечення соціальної дистанції учні будуть заходити до НВК через 2 входи, де буде здійснюватися температурний скринінг (орієнтовно виділятиметься по 30 с. на одного учня).
Наповнюваність класів Тернівського НВК в середньому становить 6 учнів. Заклад забезпечений оптимальною кількістю приміщень, вони відповідають санітарним нормам. Територія приміщень дозволяє проводити навчання з дистанцією 1,5 м для всіх учнів одночасно. У класних кімнатах меблі розставлені належним чином, коридори та сходи не загромаджені.
Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів, навчальних приміщень. Режим провітрювання дотримується кожної перерви та після уроків .
Санітарно – гігієнічний стан їдальні відповідає нормам, діти харчуються на двох перервах, що дає змогу раціонально використовувати меблі та посуд та дотримуватися певної дистанції.
Керуючись рекомендаціями МОН, в освітній процес будемо впроваджувати «зелені уроки». Шкільне подвір’я облаштоване лавками, тому деякі уроки та відпочинок учнів на перервах плануємо максимально проводити на свіжому повітрі.
Кожен учень матиме (рішення батьків) індивідуальні засоби (рідке мило, антисептики, захисні маски, паперові рушники).
Забороняється використання багаторазових (тканинних) рушників, м’яких іграшок ,килимів (у НУШ, дошкільному відділенні) з довгим ворсом .
Сестра медична кожного дня проводитиме температурний скринінг всіх учасників освітнього процесу і фіксуватиме у відведеному журналі.
Чергові вчителі приймають участь в прийомі учнів до закладу. Піл час виявлення хворих дітей, температура тіла яких 37,20 С доводять до відома адміністрації та повідомляють батькам про стан здоров’я дитини і не допускають до занять.
Батькам, стороннім особам в приміщення закладу вхід заборонено.
Отже, враховуючи результати попереднього опитування педпрацівників та батьків, з урахуванням епідеміологічної ситуації в нашому регіоні, плануємо структуру навчального року (у тому числі канікул), режим роботи, тривалість уроків залишити традиційними, без змін.
Т.в.о.директора О.І.Тимофієва