Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 17 чоловік

Міжнародна акція «16 днів проти насильства»

Дата: 12 грудня 2020 о 17:37, Оновлено 12 грудня 2020 о 19:59
178 переглядів

Щорічно в Україні проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Метою акції є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями та до людей з ВІЛ – позитивними статусом. Відповідно вище зазначеної кампанії в Тернівському НВК з 25.11.2020 року по 10.12.2020 року класними керівниками та педагогом – організатором Тихоненко К.Л. були проведені виховні заходи, які охоплювали важливі дати:

1 грудня - Всесвітній День боротьби зі СНІДом або Всесвітній День толерантного ставлення до ВІЛ - інфікованих та хворих на СНІД:  акція «Червону стрічку носять не байдужі» (на початку дня педагог – організатор розповсюдила серед класних керівників символічну червону стрічку, яку вони прикріпляли своїм учням. Таким чином до акції долучилися не лише школярі, але й педагоги школи), гра «Безпечно чи ризиковано» (для учнів 8 класу, де школярі виконували різноманітні завдання: складали листи - звернення «Захистіть себе від СНІДу», розгадували кросворд, відповідали на питання та розв’язували різні ситуації. Здобувачі освіти швидко та з цікавістю виконували все, що їм було запропоновано, тому що ця тема викликає в них занепокоєння, бо наведені педагогом – організатором статистичні дані не втішають. Тому листи – звертання вони не просто писали, але ще й через класних керівників до інших класів передавали), профілактична бесіда «Знати, щоб жити» (для учнів 10 класу, де педагогом акцентувалася увага на тому, яку серйозну загрозу ВІЛ/СНІД становить для життя людей у всьому світі. І школа займає тут далеко не останнє місце, адже саме у школі формується, розвивається і набирає знань майбутнє держави) та тренінг «Толерантне ставлення до ВІЛ - інфікованих» (для учнів 11 класу, де учасники тренінгу брали участь у  вправах: «Знайомство», «Очікування», «Біла мітка», «Поводир», а також переглянули відеоролик «Не дай шансу СНІДу». Кожна вправа була спрямована на вивчення понять вірусу імунодефіциту людини, шляхів та факторів передачі, правил уникнення ризику захворювання. Матеріал був насичений прикладами з життя молодих людей, листами, опублікованими в соцмережах. А, найголовніше, увага приверталася до Віл – інфікованих людей, яких не потрібно обмежувати у спілкуванні та сторонитися). Окрім цього класними керівниками були проведені різні форми виховної роботи: перегляд відео з Інтернету «Як убезпечити себе від СНІДу» (3 кл.), відкритий мікрофон «Що я знаю про СНІД та ВІЛ - інфекцію» (5 кл.), інформаційно – просвітницька бесіда «ВІЛ через дружбу не передається» (8 кл.) та виховна година «Толерантне ставлення до ВІЛ – інфікованої людини».

 Сподіваємось, що проведені заходи допоможуть учням стати толерантними по відношенню до ВІЛ – інфікованих людей та захистять від глобальної проблеми людства.

2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством: написання есе на тему «Життя без насильства…» (для учнів 7 – 11 кл.), сократівська бесіда «Мир без насилля, без тривог і без сліз» (для учнів 8 кл., де класний керівник, Дубонос К.А., ознайомила учнів з  історичними фактами стосовно питання рабства, надала дітям дієві поради, як не потрапити в тенета злочинців) та година спілкування «Збережи життя – будь обачним!» (для учнів 11 кл., де класний керівник, Мірошніченко В. В., запропонувала учням переглянути відеоролики «Я захищений!» та «Моє майбутнє», після чого школярі обмінювалися думками, твердженнями стосовно темі заходу. На завершення створили листівки та розповсюдили їх між класними керівниками та дітьми. Переглянути матеріал та світлини зможете за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=ueUlsulxhSo). 

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями: урок відвертого спілкування «Змінюй в собі негативне ставлення до інших» (для учнів 6 кл., де педагог – організатор розкрила поняття «добро», «милосердя», «розуміння», переповіла легенду про Доброго Янгола, тим самим викликаючи почуття до людей із обмеженими можливостями та ознайомила з їх нелегким життям), морально – етичний тренінг «Добротою зігріваючи серця» (для учнів 8 кл., де учасники тренінгу прийняли участь у мініатюрі «Бог і сліпий», провели паралелі, що таке добро, і що вони можуть зробити для людей з обмеженими можливостями. А, найголовніше, педагог – організатор продемонструвала світлини із параолімпійцями, тим самим підкреслила бажання не просто жити, а досягати великих перемог) та диспут «Ми такі, як і ви» (для учнів 9 кл., де учасники разом з педагогом розглядали ситуації в які потрапляють діти з обмеженими можливостями, висловлювали свої думки та припущення щодо вирішення нагальних проблем сьогодення, складали прислів’я стосовно поняття «добро» та обговорювали заповіді Матері Терези. Наприкінці написали  для оточуючих оповідання «Добро не зникає, а зло помирає», яке розповсюдили через класних керівників здобувачам освіти).

5 грудня - Міжнародний день волонтера (проведено 4 грудня): актуальний діалог «Людина з добрим серцем і доброю душею – це…» (для учнів 10 кл., де здобувачі освіти, переглядаючи презентацію, ознайомилися з Всеукраїнським громадським центром «Волонтер», які сфери діяльності він має, і як волонтерство працює у місцевому самоврядуванні).

         10 грудня - Міжнародний день прав людини. Відповідно до вказаної дати був проведений Всеукраїнський тиждень права. Заплановані виховні заходи проводилися по класам, згідно санітарно – епідеміологічних рекомендацій щодо карантинних обмежень, але тема розділялася між шкільними колективами:  морально – етична бесіда «Що таке добре, що таке погане?» (для учнів 1 – 2 кл., де педагог ознайомила дітей з правами, обов’язками, які необхідно знати, пам’ятати та виконувати. Для закріплення матеріалу використала пізнавальні ігри: «Коло», «Долоні» та «Одне одному»), рольова гра «Моделювання судового процесу» (для учнів 3 – 4 кл.), ситуативно – рольова гра «Знати та відповідати» (для учнів 5 – 6 кл., де учні імітували та розігрувати різні ситуації щодо порушення прав. Детально їх обговорювали, тим самим закріплювали матеріал, який вивчали напередодні), етичний тренінг «Не мовчи про свої проблеми» (для 7 – 8 кл.), дискусія «Чого не вистачає сучасній дитині?» (для учнів 9 кл., де педагог ознайомила школярів із цікавими історіями сучасних дітей, які висловлювали невдоволення своїм життям, але при цьому мали все. З цього приводу діти дискутували: «Як пояснити підростаючому поколінню необхідність цінити те, що маєш?» та «Що не вистачає особисто мені?») та профілактична година спілкування «Зупини насильство у твоєму оточені. Не будь байдужим!» (для учнів 10 – 11 кл., де здобувачі освіти переглянули відеоролик «Українські зірки проти домашнього насильства - Розірви коло» за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=AqOsuaou8qQ&feature=emb_title

Після чого розглядали статистику щодо домашнього насильства, визначали шляхи подолання цього та прикріпили  аркуш з номерами телефонів довіри, куди діти можуть звернутися за допомогою. Про це повідомили класним керівникам, які донесуть до відома дітей різних  вікових ланок). Окрім цього класними керівниками були проведені різні форми виховної роботи, а саме: бесіда з елементами тренінгу «Щоб спокійно жити, треба із законом дружити» (1 – 2 кл.), урок – подорож «До країни законів» (3 кл.), бесіда «Кримінальна відповідальність неповнолітніх» (4 кл.), виховна година «Пустощі і кримінальна відповідальність» (5 – 6 кл.), година спілкування  «Види дієздатності та відповідальність за правопорушення неповнолітніх» (7 кл.), виховна година «Злочин і кара» (8 кл.), година правових знань «Підліткова злочинність: як її уникнути» (9кл.) та круглий стіл «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх за вчинення злочинів пов’язаних з насильством» (10 – 11 кл.).

Шістнадцятиденний період поєднував у собі додаткові заходи, був спрямований на протидію булінгу та онлайн - безпеки (кібербулінгу, секстингу та грумінгу). Тому були проведені наступні виховні заходи:  бесіда «Як правильно дружити» (1 кл.), імітаційна гра «Якщо тебе ображають» (2 кл.),  розгляд ситуацій «Бити чи не бити!» (3 кл.), урок “#Не_ведусь: ми – герої безпеки в Інтернеті” (для учнів 4 кл., де вчитель початкової ланки Тертична О.Є. провела захід у рамках проекту#stop_sехтинг. Діти отримали вичерпну інформацію щодо поводження в соціальній мережі Інтернет, вивчали правила «Як собі не нашкодити» та розглядали різні запропоновані ситуації щодо теми), година проблемного обговорення «Мій вибір: жорстоке чи доброзичливе поводження з дітьми» (5 кл.), профілактична бесіда «Скажімо дружно насиллю «НІ!»» (6 кл.), фотомарафон  «Позитив через об’єктив» (класний керівник 7 класу Бескишка Н.М., разом зі своїми учнями, започаткували марафон світлин з позитивними емоціями, тим самим підкреслити значення слів «Від життя ми повинні мати лише яскраву посмішку». До цього заходу долучилися й інші учні, на чолі з класними керівниками), мотиваційно – рефлексивна бесіда «Що таке булінг? Як себе захистити?» (7 - 8 кл.), перегляд та обговорення відеофільму «Булінг. Способи самозахисту» та презентації (9 кл.), година безпеки «Кібербулінг: безпечне віртуальне спілкування» (10 кл.) та заняття з елементами тренінгу «Конфлікт. Як його вирішувати» (11 кл.).

Проведені заходи привернули уваги учнів до проблем насильства в дитячому та учнівському колективах, та протидії насильству в сім’ї. А, найголовніше, кожен визначив для себе правило «Будьте уважними до людей, які оточують, та не залишайте нікого в біді! Фотозвіт проведених заходів зможете переглянути за лінком https://drive.google.com/file/d/1COWDWS2XJDDAJQWo2r_k_aTtbLwNHglG/view?usp=sharing

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.