Date: 19 лютого 2021 о 11:14, Refreshed 23 лютого 2021 о 13:04

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Відповідно до цієї знаменної дати в Тернівському НВК, учителем української мови та літератури Сєрокуровою І.І., педагогом – організатором Тихоненко К.Л. та вчителем мистецтва Полянською О.І., було проведено низку виховних заходів. В онлайн – форматі був проведений поетично – пісенний вернісаж «Живи і квітни, наша рідна мово!», де учасники декламували вірші, висловлювали слова подяки та заочно дарували квіти великим митцям українського слова. Музичний презент у виконанні Шаповалової Анни яскраво підкреслив красу та мелодійність нашої мови (переглянути ви зможете за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=3G1WkPw_gDU). На перервах був проведений квест «Від слова до слова – зложиться мова» для учнів 5 – 7 класів. Школярі пересувалися за підказками, які були розміщені в різних місцях школи (класна кімната, актова зала, спортивна зала, згідно рекомендованих санітарно – епідеміологічних карантинних обмежень), при цьому виконуючи відповідні завдання: «Мовна скарбничка», «Збери слова», «Відгадай назву» тощо. Окрім цього, учителем української мови та літератури Сєрокуровою І.І. була оформлена ілюстративна виставка творчих робіт дітей «Мова – душа народу» та завідувачем бібліотекою, Вигулярною О.О., книжкова виставка «Співуча, калинова – наша українська мова». Вище зазначені педагоги провели з учнями початкової ланки відеочелендж «Скарбничка народної мудрості», де підростаюче покоління ознайомлювало глядачів із різноманітними прислів’ями та приказками про українську мову (переглянути ви зможете за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=aXIwiwl4AgM). Не оминули увагою це свято і вихованці дошкільного відділення. Вихователь Хижняк О.О. провела для малечі цікаву ілюстровану бесіду «Рідна мова - диво калинове». На завершення заходу, діти розмальовували символ України – калину. Проведені заходи виховували патріотичні почуття, любов і повагу, до нашого діаманту - української мови.