12 квітня відзначається Всесвітній день авіації та космонавтики.
Свято відзначається за рішенням Міжнародної авіаційної федерації. 12 квітня 1961 року громадянин СРСР Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше у світі здійснив орбітальний політ навколо Землі, відкривши еру пілотуємих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.
Цього ж дня світова громадськість відзначає і Міжнародний день польоту людини в космос. Рішення було ухвалене 7 квітня 2011 року на 65–ій сесії Генеральної Асамблеї ООН і було присвячено 50-й річниці першого польоту людини в космос.
В Україні сьогодні професійне свято тих, хто є дотичним до космонавтики – День працівників ракетно-космічної галузі України. Свято встановлене згідно з Указом Президента від 13 березня 1997 року.
Сьогодні в усьому світі святкують Всесвітній день авіації та космонавтики. До цього дня в Тернівському НВК було проведено цікаві та пізнавальні заходи, а саме: конкурс малюнків «Шлях до зірок» (для учнів 1 – 4 кл.), заочна мандрівка «Людина і космос» (для учнів 5 класу, де діти дізналися про імена вчених-конструкторів, які створювали космічні кораблі, наочно побачили на фотографіях вид із космосу нашої планети в різних ракурсах. Наприкінці заходу кожен із учнів встигнув помріяти, побувавши в космосі, та побачити там те, чого ще не знає людство), виставка – пізнання «Цікаве про космічний простір» (здобувачі освіти мали змогу ознайомитися із цікавими фактами про Всесвіт), конкурс «Космічні дослідники» (для учнів 6 – 7 кл., де здобувачі освіти скориставшись QR – кодом пройти космічну вікторину (покликання https://www.youtube.com/watch?v=xeNlITzv_Ts),відповіді занотувати на аркуші паперу, по завершенню відведеного часу передати класним керівникам. За результатами перемогла дружба) та інформаційний калейдоскоп «Герої космосу» (для учнів 11 класу, де підростаюче покоління ознайомилося з досягненнями героїв – космонавтів. І, звичайно, переглянули відеоролик про Леоніда Каденюка (першого космонавта незалежної України) та земляка Леоніда Кизима)
Проведені заходи виховували повагу та шану до тих, хто зробив вагомий внесок у розвиток сучасних комічних технологій, без яких, ми вже не уявляємо нашого життя.