22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни
22 червня - день початку війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.
Історична довідка
22 червня 1941 року, незважаючи на таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) і тісне військово-економічне співробітництво між Німеччиною та СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря.
Слід зазначити, що Україна не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більші, ніж Велика Британія, Канада, США і Франція разом узяті. За різними оцінками, у нашій країні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни перетворилося понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.
Вшанування…
Відповідно до цієї скорботної дати в Тернівському НВК працівники закладу освіти вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих українців у війні, підтримуючи розпорядження Верховної Ради України щодо загальноукраїнської хвилини мовчання – о 10:00 22 червня та проявляючи скорботу за невинно убієнними, співчуття родичам померлих. Окрім цього, була проведена акція «Далеке ехо війни», де педагог – організатор Тихоненко К.Л. розповіла школярам історичні факти Другої світової війни, що пов’язані із зазначеною датою. При цьому не оминувши увагою події, які сталися на території рідного краю. На завершення учні поклали квіти до пам’ятних плит Обеліску Слави.