Лист Українського центру вивчення історії Голокосту до освітян «Щодо 80-х роковин трагедій Бабиного Яру»
Шановні здобувачі освіти! Пропонуємо вам ознайомитися та використати у роботі Лист Українського центру вивчення історії Голокосту до освітян
від 31 серпня 2021 року «Щодо 80-х роковин трагедій Бабиного Яру», який був надісланий працівниками Донецького ОІППО.
Лист Українського центру вивчення історії Голокосту до освітян
від 31 серпня 2021 року «Щодо 80-х роковин трагедій Бабиного Яру»
Шановні колеги і коліжанки!
Наближаються 80-ті роковини з дня трагедії в Бабиному Яру. Таку пам’ятну дату ніхто не може оминути увагою: ні вчитель-предметник, ні класний керівник, ані керівник з виховної роботи.
Роковини планується відзначати на найвищому державному рівні. Тож Міністерство освіти і науки активно бере участь у підготовці освітніх заходів, пропонуючи «абсолютно новий підхід до вивчення історії Голокосту» з використанням онлайн-технологій.
Власне, цей підхід успішно втілюється з 2017 року в рамках мультимедійного інтерактивного проєкту, про який хочемо нагадати Вам цим листом.
Проєкт «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» (https://memory.kby.kiev.ua/)національної пам’яті, Громадським комітетом для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, Музеєм історії міста Києва за підтримки Українського інституту національної пам’яті та Благодійної ініціативи «Українсько-єврейська зустріч» (Канада). Він містить кілька складових:
∙ Віртуальна виставка «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» (http://memory.kby.kiev.ua/main.html#ua:P,pan,1,0,0:node1,-52).
∙ Документальний фільм «Бабин Яр у пошуках пам’яті» (https://www.youtube.com/watch?v=VabebJW6xVI).
∙ Друкований путівник для вчителя «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії», що має гриф МОН «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (лист ІМЗО від 15.07.2019 №22.1/12-Г-691; http://osvita.kby.kiev.ua/pdf/PutivnykBabynYar.pdf).
Інтерактивний путівник для вчителя з конструктором занять (http://osvita.kby.kiev.ua/).
На цьому ресурсі ви знайдете:
∙ Розробки занять, присвячені історичним паралелям України часів нацистської окупації і сучасної України, для учнів підліткового, старшого шкільного віку (приклад: історична година «Мовчазний крик Бабиного Яру», http://osvita.kby.kiev.ua/movchaznij-krik-babinogo-yaru/).
∙ Розробки занять для учнів молодшого віку (приклад: тематичний захід для учнів 5-го класу «Старі фотографії на столі розкладіть», http://osvita.kby.kiev.ua/stari-fotografii-na-stil-rozkladi/).
∙ Розробки занять, присвячені маніпуляції суспільною свідомістю: пропаганді (приклад: «Дегуманізація, як метод інформаційної війни», http://osvita.kby.kiev.ua/degumanizacziya-yak-metod-informaczijnoi-vijni/) та «стиранню» пам’яті про трагедію комуністичним режимом СРСР (приклад: тематичний захід «Над Бабиним Яром пам’ятника немає…», http://osvita.kby.kiev.ua/nad-babinim-yarom-pamyatnika-nema/).
∙ Записи фахових історичних (приклад: вступний вебінар «Знайомство з онлайн ресурсом «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії», https://www.youtube.com/watch?v=c-NI9ual2B8) та методичних (приклад: вебінар-практикум «Пам’ять про «бабині яри» України», https://youtu.be/U6Jggxh8z20?list=PLxMd24pIzPRGRgpK6OXw1h1zhfb5pfnTT)
вебінарів.
∙ Плани семінарів-презентацій мультимедійного проєкту для груп вчителів (приклад: http://osvita.kby.kiev.ua/plan-seminaru-prezentaczii-proektu-dlya-vchiteliv/) та методистів (приклад: http://osvita.kby.kiev.ua/plan-seminaru-prezentaczii-proektu-dlya-metodistiv/).
Сподіваємося, що цей лист стане вам в нагоді при підготовці уроків і виховних годин, присвячених трагедії Бабиного Яру та проблемам збереження пам’яті. Бажаємо всім міцного здоров’я та наснаги і натхнення в новому навчальному році!