07 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Уперше його провели в 2019 році. У цей день ініціативна група з вінницьких активісток вирішили започаткувати свято української хустки, тому вони запрошували всіх охочих долучитись до флешмобу "Зроби фото з хусткою" для популяризації у соціальних мережах невід’ємного елементу традиційного українського жіночого одягу – хустки. Цьогоріч організатори свята вирішили зробити тернову хустку трендом 2022 року, #День_Української_Хустки2021, а також видати першу збірку «Хусткових історій», до якої увійдуть історії з життя українок із усього світу.
Здобувачі освіти Тернівського НВК приєдналися до традиційного флешмобу "Зроби фото з хусткою", кожне фото яскраво демонструвало багатовікову красу української жінки та значимість для кожного з нас автентичного аксесуару, який не лише прикрашав чарівну половину людства, але й підкреслював символічне значення. Примітка. У цей день наша школа ніби розцвіла різноманітністю квітів і орнаменту на українських хустках. Окрім цього, в онлайн – режимі, була проведена народознавча стежина «У хустину обернись – до традицій доторкнись». Головною метою є демонстрування зв’язку поколінь, зберігання та відновлення українських традиції. Учасники наголошували, що хустка з давніх-давен в українських сім’ях слугувала оберегом, символом любові й злагоди. Підтвердженням сказаних слів стали світлини від дівчат, педагогинь, працівників навчального закладу та односельчан. Виступаючі не оминули увагою той факт, що саме українська хустка об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки. Яскраво це відобразилося у музичному презенті «Мамина хустка» від учасниць ансамблю «Ніколь» Логвінової Софії та Краснянської Аліни. Фінальним акордом заходу став вислів: «Українська хустина – це оберіг кожного роду, гордість кожної родини, своєрідний захист. Тож передаємо її у спадок та оберігаємо!». Переглянути ви зможете за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=Cq0jZ5Lctak.
Сподіваємося, що, дійсно, хустка об’єднує дівчину і жінку, минуле та сьогодення, подарує віру в щасливе майбуття. Тож милуймося, шануймо, відроджуємо рідні українські традиції, щедро несімо це нашим поколінням!