Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 17 чоловік

14 грудня - День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

Дата: 14 грудня 2021 о 09:52, Оновлено 17 грудня 2021 о 18:31
270 переглядів

Ця дата стала пам’ятною з двох причин: офіційно було повідомлено про завершення будівництва саркофага «Укриття» над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції та скорботне нагадування всьому людству про наймасштабнішу катастрофу людства.

У день важливих подій для України, у Тернівському НВК були проведені відповідні заходи. Педагогом – організатором Тихоненко К.Л. була створена тематична експозиція «Чорнобильська катастрофа: ВЧОРА,СЬОГОДНІ,ЗАВТРА», мета якої була: продемонструвати дітям міста Прип’ять та Чорнобиль до трагічних подій, використавши архівні відеоматеріали (розділ «Інфографіка» за QR-кодом), здійснити віртуальну подорож за світлинами сучасності (розділ «Зона відчуження») та ознайомити з планами влади щодо майбутнього вказаної території (розділ «Сучасний погляд»). В онлайн – форматі  була проведена історична година «Чорнобиль не має минулого часу…». Виступаючі, разом із глядачами, згадували сумні сторінки нашої історії, де Україна та весь світ постраждали від радіаційного лиха. Підкреслили той факт, що кожен із нас у неоплатному боргу перед першими пожежними, які приборкували вогонь, не звертаючи увагу на нестерпний біль та великий влив опромінення; героям, у яких життєва довідка свідчить запис «чорнобилець - ліквідатор». Учасники схилили голови в пошані перед кожним, чиє життя та здоров’я забрав невидимий ворог – смертоносне радіоактивне випромінювання. Не оминули увагою односельців – чорнобильців, які розбирали завали, будували першу ізоляційну споруду над четвертим енергоблоком. Школярі за їх неоціненний вклад доземно вклонилися героям. Слова вітання лунали від онука Кононенка Олександра для свого дідуся Безкишкого Сергія Петровича та всіх ліквідаторів. Фінальним акордом став заклик: «Нехай це лихо ніколи не повториться!». Маємо надію у серці, що наше майбутнє буде без лиха! (посилання для перегляду https://www.youtube.com/watch?v=6hHUj4i5RX4). 

Окрім цього, класним керівником 9 класу, Дубонос Катериною Анатоліївною, був проведений урок пізнання «Чорнобиль: події та наслідки», де за допомогою відеороликів стакерів мали можливість відновити картину сучасного вигляду «зони відчуження», ознайомилися з деякими цікавими фактами щодо трагедії на ЧАЕС, за допомогою гаджетів доповнити їх, а найголовніше визначити вплив радіації на екологію. На завершення виокремили риси характеру пожежних, якими вони володіли, та вшанували їх хвилиною мовчання. Кожний захід закріпляв знання учнів про чорнобильську трагедію, розвивав почуття вдячності та глибокої поваги до людей, які ціною власного життя та здоров’я захищали Україну від наслідків аварії на ЧАЕС, вшанування їх подвигу; впроваджував елементи екологічного виховання; виховував любов і повагу до своєї Батьківщини – України.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.