Міжнародний день рідної мови
Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Тому в усьому світі, 21 лютого, відзначається Міжнародний день рідної мови. Тернівський НВК приєднався до святкування знаменної дати, проводячи різноманітні виховні активності.
Учителі молодших класів обрали цікаві форми, щоб ознайомити підростаюче покоління з мовними традиціями, що сягають сивої давнини, та дізналися про довгий і тернистий шлях розвитку української мови. Окрім цього, декламували вірші та робили малюнки до них. Отже, для 1 класу – урок – літературний колаж «Перлина країни – мова солов'їна», 2 та 4 кл. - …., 3 кл. – імпресія – меседж «Чарівний мовний світ» (зауважимо, що школярі, перебуваючи на дистанційному навчанні, вже відправили здобувачам освіти відеоповідомлення з віршами, яке стало закликом: «Мова – нас гуртує, національну свідомість формує. Тож її не цурайтесь, а навпаки - розмовляти постійно нею намагайтесь!»).
Завідувач бібліотекою Вигулярна О.О. провела для учнів 2 кл. виховний захід «Хай квітне моя рідна мова», для учнів 3 кл. вікторина «Українські казки в картинках» та для учнів 4 кл. конкурс декламування віршів про рідну мову. Окрім цього, була створена виставка літератури "Мова – душа народу".
Учителем української мови та літератури Сєрокуровою І.І. були проведені: казкова феєрія «До мови серцем пригорнись» для учнів 3 – 5 кл. (у день свята розпочався конкурс казок про українську мову, триватиме він до 25 лютого - Дня народження великої української поетеси Лесі Українки, бо символічним буде ознайомити «доньку Прометея» із творчістю письменників - початківців); філологічний брейн – ринг «Золоті скарбниці мови» для учнів 6 кл. (школярі виконували цікаві завдання: виправляли помилки в текстах, складали та інсценували діалоги, розгадували ребуси тощо. Примітка. Учні 11 класу, Квітницький Артем та Краснянський Андрій, виступили ведучими заходу та співавторами розробки сценарію); мовний диктант «Мова – це віконце, через яке людина бачить світ» для учнів 7 – 8 кл..
Педагог – організатор Тихоненко К.Л. для учнів 9 – 11 кл. провела лінгвістичний нонстоп «Рідна мова – Всесвіту основа» (здобувачі освіти змагалися в ерудиції, проявляли кмітливість та активність під час згадування правил, складання фразеологізмів, написання найдовшого слова в українській мові, роблячи селфі з автором творів, які були перекладені 100 – ма мовами світу, шліфуванні вміння точно формулювати свою думку та багато іншого) та, спільно з класними керівниками, мовний тюнінг «Говоримо українською, проживемо день без суржика» (акція, яка мала на меті виокремити суржик з лексикону підростаючого покоління. Для цього на дошці були записані слова, які підлягають забороні для використання в мовленні).
Проведені заходи надали змогу дітям проникнутися почуттями національної гідності, повагою до всього українського, бажанням розмовляти рідною мовою.
Переглянути звіт щодо проведених заходів ви зможете за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=wbD6QoTHfp4.